Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudom csökkenteni a...

Hogyan tudom csökkenteni a közúti forgalomból adódó rezgést a lakásban?

Figyelt kérdés

Egyre több kamion halad el a ház előtt és mint Magyarországon mindenhol az utak minősége sz.r a kamionok be sem tartják a megengedett 50km/órás sebességet. így a lakásban mikor elrobog egy kamion megmozdul meg a csillár is. Hogyan tudnám ezt orvosolni? A lakásnak sem tesz jót hogy állandó remegésnek van kitéve.

Ötletek praktikák?



2019. nov. 12. 17:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Gondoltam olyanra hogy ások egy árkot a ház elé vagy egy mélyebb gödröt és feltöltöm homokkal hátha elnyeli a rezgést.
2019. nov. 12. 17:57
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
jelezd az útkezelőnek és kérhetsz birtokvédelmi eljárást is a jegyzőnél
2019. nov. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sehogy.

Biztos, hogy szörnyű, de ha lenne rá megoldás, az köztudott lenne.

Nem véletlen, hogy ezek a házak a zaj, a szmog és a rezgés miatt kevésbé értékesek.

Nem tudsz szellőztetni, nem tudsz tévét nézni, nem tudsz pihenni.

Én főúton járok haza, busszal, és van egy olyan utca Debrecenben, ahol közvetlenül a házak előtt megy az út, alig van egy szűk járda. A házak mind tele vannak repedéssel. A kutyának nem kellenek, nem lehet vevőt találni ezekre.


Van abban valami, amit írtak, hogy kérhetsz birtokvédelmet. De reálisan belegondolva, ez kb azzal jár, hogy kitesznek egy 50-es táblát. Ami talán kint is van.

Úgy tudom, lakossági bejelentésre is ki szoktak menni trafizni, de azzal előrébb vagy?

Max egy hétig tart. Állandó trafi nemigen lesz ott.

De ha kamionokról van szó, akkor azok nem a munkába járó, meg munkából hazajáró családapák, hanem áruszállító kamionok, talán nagyrészt külföldiek is. Azok ott fognak menni, és gyorsan fognak menni, akkor is, ha neked lesz egy papírod a jegyzőtől.

Szerintem az ilyen helyek élhetetlenek. De ezt te is tudod már.

Azt elárulod, hogy most vettél egy házat, vagy örökölted, vagy miért most jött fel a probléma?

2019. nov. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Gondoltam olyanra hogy ások egy árkot a ház elé vagy egy mélyebb gödröt és feltöltöm homokkal hátha elnyeli a rezgést."


Jót tesz az egészségnek egy kis sport, de a kamionok ellen nem véd.


Ilyen mértékű rezgés (és hang) ellen csak egy módszer létezik: költözés.

2019. nov. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Most vettem a házat😡. Többször voltunk mindig más időpontban de akkor nem tűnt fel ez a rezgés azt láttuk hogy eljárnak itt a kamionok de az út és a ház között van bő 20 méter. Nem lenne szerintem gond ha betartanák az 50 et és jobb minőségű lenne az út. Állítólag régebben nem engedtek be a kamionos forgalmat. Holnap bemegyek az önkormányzatra és megkérdem miért nem raknak be 1-2 fekvő rendőrt. De beszólok a rendőrségre is mérjenek bátran. A közút kezelőket is felhívom. Valahogy csak le lehet lassítani őket. Jövőre állítólag széttúrjak az utat és jön az új aszfalt.
2019. nov. 12. 18:49
 6/11 anonim válasza:
Nagyobb fák, bokrok, sövények ültetése nem megoldható? Esetleg hangelnyelő fal, vagy hasonló?
2019. nov. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Fekvőrendőrt 30-as sebességkorlátozásnál tesznek csak. Inkább azt kellene elérni, hogy újra kitiltsák az utcátokból őket. Önkormányzaton, városüzemeltetésnél próbálkozz.
2019. nov. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A csillárrengető rezgés a talajon át terjed. Ami a levegőben terjed, az legfeljebb az ablaktáblát remegteti meg.

Az árok az egyértelműen lecsökkenti a rezgést, de ha feltöltöd szilárd anyaggal, akkor semmi értelme az egésznek, mert a homok ugyanúgy továbbítja a remegést, főleg, mikor kicsit már tömörödött.

Egyetlen megoldás egy 0,8-1 méter mély árok, amit nyitva tartasz. Tudok egy ilyenről, a gazdája meg van elégedve vele.

Csak hát ugye, ez meg hogy néz ki az udvaron... Meg: aki másnak vermet ás...

2019. nov. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Inkább azt kellene elérni, hogy újra kitiltsák az utcátokból őket. Önkormányzaton, városüzemeltetésnél próbálkozz."


Nekem az jött le, hogy ez vagy főút, vagy valami igazán forgalmas nagyobb út lehet.

Ha sok kamion jár arra, és az út 20 méterre van a háztól, akkor tuti nem valami csendes kis kertvárosi utcácska, ahonnan ki lehetne tiltani.

Normál közútról meg nem lehet kitiltani, ezek a kamionok biztosítják, hogy nap mint nap van áru a boltokban.

2019. nov. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem is az lenne a célom hogy kitiltsák csak annyi hogy ne 70-80 km/h val közlekedjenek. Igy gondolom csökkenne a rezonancia. A szomszed faluban a kamionos forgalom le van korlátozva 30km/h ra. Voltam ma az önkormányzaton azt mondta a nő hogy meg kell szokni, addig azt hitte vicces míg nem mondtam neki hogy a házaknak sem tesz jót és az emberekre is veszélyes mert nincs biciklis járda és az úttesten kell biciklizni.

Tovább gondoltam és lehet függőlegesen beasok a földbe 2-3 méter mellyen 10-15cm átmérőjű műanyag csöveket amik üregesek maradnak. Vagy egy szép kerti tavat mert van elég hely a kis kertben.

2019. nov. 13. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!