Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen a 4. emeleten lakni...

Milyen a 4. emeleten lakni egy négyszintes panelban?

Figyelt kérdés
2019. nov. 14. 18:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
64%

A válaszokból azt szűröm ki, hogy mindenki leírja a maga tapasztalatát, de főleg azt, AMIT EGYSZER VALAHOL, VALAKITŐL, VALAMIT HALLOTT, VALAMIRŐL. Ettől függetlenül elhiszem, hogy sokan a maguk tapasztalatát írták le. Én is megteszem:

Laktam 3 emeletes panel 2. szintjén. Felettem 2 fiúgyermek. Birkóztak, futkostak, - nem zavart.

Most lakom a legfelső, (10.) emeletén egy betonpanel háznak. A TETŐ NEM MELEGÍT, NEM ÁZIK BE, SENKI NEM ZÖRÖG FÖLÖTTEM. A tetőn keresztül a két szomszédos lépcsőház átjárható, a lift működik. Jó itt lakni. Tiszteletben és lehetőnek tartom mások saját tapasztalatán alapuló eltérő véleményét.

2019. nov. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
93%

Én azt szerettem a legjobban. Az igaz hogy a sok lépcsőzés kikészített mert régen a 4 emeletes panelokba nem építettek liftet nem is volt kötelező sem. A sok lépcsőzés valóban fárasztó, de fiatal emberként akkor 23-24 évesen nem panaszkodtam, fiatal vagyok most is, de akkor fiatalabban is egészséges életerős voltam ez nem jelentet hátrányt. Igaz ha szüleim jöttek meglátogatni, vagy más olyan ismerőseim akiknek tényleg fárasztó mert lábproblémájuk van és azért ezt megtudtam érteni. Na meg az egyik kövér haverom szenvedett mindig, nem is szeretett hozzám átjönni pedig ő még nálam is fiatalabb és már 2 emelet után minden baja volt, igaz ő nem is lakik panelba...

De a lényeg hogy nekem ez meg sem kottyant, én szerettem magasban lakni a panoráma mindent vitt, főleg hogy az utolsó tömbben voltam és jó volt a rálátás a hegyekre. Igaz hogy váráslás után a sok cuccot felhordani nem volt kényelmes, de mindig úgy vásároltam be hogy maximum 2 szatyor hogy ne kelljen azért még egyszer lemennem az autóig. Ha kartonos vizet vagy tejet vettem azt többnyire a tárolóban hagytam, ott majdnem mindenkinek saját kis tárolója volt én ott tároltam az ásványvizeket, tejeket, meg egyéb dolgokat amiből nem kellett annyi, ott még nyáron is jó hűvös volt. Nagy hűtőm meg nem volt. Nyáron igaz hogy rohadt meleg van, hiába a jó szigetelés azt a háztömböt még én szigeteltem le amikor elkezdtem dolgozni olyan cégnél dolgoztam ahol ezzel foglalkoztak segédmunkásként csináltam, plusz ablakot tettem be elég sok helyre, tehát tudtam hogy le van szigetelve, ráadásul a tető teljes újjá szigetelését is láttam, azt másik cég végezte el, de nagyon jól csinálták viszont mondták hogy így is meleg lesz, akármit is csinálnak. Egyébként ha lehúzom a redőnyöket akkor sem lesz sokkal jobba ha a falak átmelegszenek főleg a panel nagyon áttud hiába van leszigetelve az maximum lelassítja a folyamatot, de akkor csinálhatunk akármit.

Viszont legjobb az volt hogy nem volt felső szomszédom, nem dörömböltek a fejem felett és kuss volt. Mivel két oldalt is voltak szomszédaim tartottam attól hogy lesz zaj, de nem volt zaj, jó jártam. Igaz figyelnem kellett arra hogy emeljem a széket, meg ne járkáljak hangosan a parkettán stb..., meg lehetőleg ne dobjak el semmit ami zajos tud lenni, mert előtte viszont mindig földszinteken laktam vagy 1. emeleten ahol a pince volt alattam.

De nekem jó szomszédaim voltak ott, egyikkel sem volt probléma a lakóközösség is normális volt. Az hogy legfelső szint nyáron forró ez sajnos ezzel jár, meg a sok lépcsőzés annak aki nem bírja, mondjuk aki idősebb annak megértem hogy fárasztó meg annak is aki alapból mozgásszegény életmódot él vagy valami betegsége van és azért nem bírja. De aki fiatal, életerős annak ez ne okozzon problémát szerintem.

Valaki írta hogy minden szag nála kötött ki, cigiszag, kajaszag stb... Ez azon múlik mennyire jó a szellőztető rendszer. Ha valakihez minden beáramlik akkor hiba van a rendszerbe mert a szagnak felfelé kell terjednie kifelé és nem be más lakásába, ennek oka az hogy vagy rossz a bűz elzáró, vagy a legfelső részen a szellőző rács van teljesen eltömődve bármi ehet. Ami hátrány hogy a vízvezetékben a hidegviz megtud melegedni főleg fűtésszezonban és piszok sokat kell kiengedni a csapból hogy a csövek lehűljenek és tényleg hideg víz legyen ha arra van szükséged. Beázás is megeshet ha a legfelső szinten vagy én nem jártam így szerencsére de mondták hogy ha a tető megsérül akkor én szívhatom meg elsőként.

2019. nov. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
96%
Megfizethetetlen előny, hogy senki nem dübög, csattog a fejed felett.
2019. nov. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szeretjük! Az előzőnél a pont!

A 4. emelet négy szintesben stimmel-csak még téglablokkos,konvektoros(1968-s Szeged),nem panel. A télen vettük a gyereknek.

Gondos a lakásszövetkezet,igen jó födémszigetelést rakattak fel jópár éve+be van csomagolva,+ új műa. ablakok.

Nem tudom mennyivel rosszabb egy panel.Ha a szigetelés teljesen rendben van,csak akkor kellene!

2019. nov. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Ilyesmik érdekelnének, amiket írtatok. Köszi a válaszokat!
2019. nov. 17. 00:34
 16/17 Ferikko válasza:
15%
Mivel a földszint az első szint, a negyedik emelet már a tető a négyszintes panelban. Ott elég xar lehet lakni.
2019. nov. 19. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Eredeti szocreál 40 éves házban télen - nyáron meleg a legfelső szint. Beázás is esélyes, bár azt meg tudod kérdezni, mikor volt utoljára bitumenezve.

A felújított panelek között viszont lehet jókat kifogni. Kérdezősködni kell a szomszédoknál.

2020. jan. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!