Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szomszéd jogosan jön be a...

A szomszéd jogosan jön be a kertünkbe?

Figyelt kérdés

Ugye a háza mellett kb 1 méteren belül még övé a terület.

És mindig úgy mondja nekem, mintha teljesen természetes lenne, hogy ő átjön majd hozzám, és onnan matatja a házához közel eső részt a kertünkben.

És panaszkodik, hogy a szabadon lévő kutyámtól nem tud.

Vagy ennek hogyan kéne működnie?

A szomszédot úgy kell elképzelni, hogy egy alkoholista pali, az a haszonleső fajta, azt nézi, épp honnan mit lehetne elemelni, meg kapni. Rendszeresen feltérképezi, hogy mim van, mi van épp elől.



2019. nov. 21. 10:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
50%

"gondolom ha 1 méterrel beljebb lett volna, akkor oda építették volna."


Ez nem biztos. Amúgy hívjon földmérőt, geodétát, aki kiméri neki cm pontosan hogy megy a telke.

2019. nov. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
73%
Vagy földhivatalnál kèrsz tèrkèpmásolatot, vagy földhivatal online, ügyfèlkapuval letöltöd. Centire pontosan nem fogod tudni, de azt igen, hogy pont határon van-e vagy beljebb.
2019. nov. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ügyfélkapum az van, kíváncsi leszek, mit ír.

Bár ha nekem lesz igazam, és ezt közlöm a palival, lehet, elindítok egy harcot.

Bár én is úgy tudtam, hogy a ház melletti 1 méteres terület a ház tulajdonosáé.

2019. nov. 22. 19:00
 14/14 anonim ***** válasza:

Ez nem hogy településenként vagy utcánként, hanem házanként változó. (Mondjuk, gyakori, hogy az egész utcában ugyanaz a helyzet, mert léteznek helyi szokások.)

Az 1 m azért elég ritka. Inkább ilyen 60 cm volt szokásban több helyen.

Mivel már régen is megvolt az a szabály, hogy a csapadékvíz nem folyhatott a szomszéd telkére. Esőcsatorna meg régen nem volt, így - felénk - 60 cm-rel bentebbre tették a falat, hogy az eresz széle legyen a mezsgye vonalában.

2019. nov. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!