Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet hatékonyabbá...

Krosszarcu kérdése:

Hogyan lehet hatékonyabbá tenni az ívelt kandallót?

Figyelt kérdés
Nehezen gyullad be, 24 órára kell bele vagy 120-150 kissebb darab fa és akkor meled van. Csak az túl sok és túl munkaigényes különösen hogy estem alszom és nem a kandalóval szórakozok. Hogyan lesz ennek valami értelme??
2019. nov. 27. 14:16
 1/9 mindentudó99 ***** válasza:
23%
Sehogy ezek zabálják a fát . Hőt nem igen tárolnak . A meleg megy ki a kéményen.
2019. nov. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen ez a baj kimegy az egész a levegőbe.
2019. nov. 27. 15:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ívelt kandallóként a kandallókályhára gondolsz?

Nekünk az van és elárulom, hogy mi hogyan csináljuk, hogy reggel is meleg legyen.

NEM kisfákat teszünk bele, hanem akkora AKÁC hasábokat, ami az ajtón befér. Természetesen akkor, amikor már a tűz szépen lobog és a hasáb is lángra tud kapni. Ilyenkor kisebbre vesszük a szellőző nyílásokat és nem lobban el 10 perc alatt a fa, hanem egyenletesen, kis lángon ég.

Nem véletlenül vannak rajta a szellőzőszabályzók.

Lefekvés előtt 5-6 német brikettet teszünk hozzá és egy újabb hasábot ennek olyan parazsa lesz, hogy még másnap délután is erről tudsz begyújtani.

Meg is őrülnék, ha 120-150 db. fát kellene belepakolni 24 órás szolgálatban! Ráadásul ki győzi ezt anyagilag?

2019. nov. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok

Azt lehagytam, hogy a fát szárítjuk minimum 1 évig.

Amit idén tavasszal vettünk, azt jövő télen kezdjük el tüzelni. Nyers fával - ami a kéményt is rongálja - nem lehet hatékonyan fűteni!

2019. nov. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen arra gondoltam és pontról pontra megcsináljuk amit írtál.
2019. nov. 27. 18:23
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon nem mindegy, hogy lemezkályháról vagy öntöttvas kályháról beszélünk. Az öntöttvas kályha akár 12 órát is tartja a meleget, az öntöttvas nagyon hamar lehűl.
2019. nov. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

#6

A lemezkályha is samottal van bélelve, különben hamar átégne a lemez. A samott meg tartja a meleget.

2019. nov. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem vékony samotos van.
2019. nov. 29. 16:09
 9/9 A kérdező kommentje:
Hja, van kombi cirkóm is ami egy vastag szűrke csövön eregeti ki az utcára a tűzforró füstgázt.
2019. nov. 29. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!