Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen gyakran kell átmosni a...

Milyen gyakran kell átmosni a fűtés rendszert?

Figyelt kérdés

Most költöztem be anyám házába (cseréltünk), és megnézettem a gázkazánt. A szaki szerint forró a pumpa, ami azt jelenti, hogy el van dugulva a rendszer, és át kell mosni. Lekötött egy radiátort és tényleg ronda, fekete folyadék jött ki, nem is túl erősen (ami mondjuk azért is lehet, mert ugye nem ment levegő be máshol...)


Mindenesetre valami vegyszert (fernox) akar keringetni öt napig, és átmosni - 10 000Ft/radiátor, plusz a gép, ami 35 000... Reális ez? Tényleg öt évente meg kell csinálni? (Eddig sehol nem csinálták, ahol laktam/béreltem)



2019. nov. 29. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Ha a kazán csak fűtésre szolgál és nem kombi kazán, ami meleg vizet is (tehát vezetékes víz folyamatosan cserélődik benne), akkor nem kell cserélni a vizet ill. átmosni a rendszert. Átmosás csak a kombi üzemmódban kell.
2019. nov. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még valami: kicseréltek két szenzort (forráspont és gázpor), 12eFt/szenzor áron... reális ez az ár?
2019. nov. 29. 11:26
 3/8 A kérdező kommentje:
Kombi kazánról van szó. Milyen gyakran kell?
2019. nov. 29. 11:29
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, elég lehúzás szaga van a dolognak.

Kezdve azzal hogy mi az a pumpa? Mert ha a "szaki" így hívja a keringetőszivattyút, akkor nagyon hamar egy meleg kézfogás keretében búcsút vennénk egymástól.

Nyitott rendszernél szokott az idő előrehaladtával "eliszaposodni" a víz, az oldódó oxigén miatt ami korrodálja a vas csöveket.

Szóval ha nálad régi nyitott rendszer van, és régi radiátorok akkor érdemes ránézni.

A fekete víz egyébként normális jelenség, 1 szezon után simán befeketedik. Főleg ha alul engeded meg.


Egyébként: én tavaly szedtem le a radiátorokat 10+ év után. Nyitott régi rendszerem van. Volt benne dzsuva, de nem volt vészes. Átfestés miatt szedtem le, kint az udvaron 5 perc alatt kimostam egy radiátort magasnyomású mosó+slag kombóval.

2019. nov. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

forráspont és gázpor szenzor????

gázpor???


Ez van amikor a nő a férfias dolgokkal próbálkozik :D

2019. nov. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kamu!

Beüzemeléskor ha rendesen át lett volna mosatva,akkor nem lenne gondod vele.

Akinek van kicsi barkács affinitása,az saját maga meg tudja csinálni!

Minek a qva drága fernox,mikor pl.a Megathermben a BWT Solutech ugyanazt a célt szolgálja,csak töredék áron.

A kettőt szét kéne választani!

Vagy keringetjük a tisztító folyadékot egy hétig,utána leürítjük a rendszer, feltöltjük tiszta vízzel,teszünk bele inhibítort,és kész.

Vagy gépre rakjuk a rendszert,citromsav port oldunk/ adagolunk,-egy~másfél órán át áramoltatjuk,leürítés,tiszta töltés stb...

Egy ÚJ radiátornak az ára alig több,mint 10k,nem hogy az átmosása!

"forró a pumpa"= meleg a keringető szivattyú.

A rendszer "gyenge"pontja a kazán hőcserélője,az dugulhat el. Azt te magad úgy tudod "megállapítani",hogy amikor elindul a fűtés,a kazánból olyan hüle hangok jönnek,mint ha szellemek sivalkodnának,visítoznának benne.


Azért az az igazság,hogy nem ilyenkor kéne nekiállni rendszert tisztíta(t)ni,hanem a fűtési szezon kezdetekor//előtt)

2019. nov. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Pénzt akarnak rólad lehuzni,mert látják nem értesz hozzá .
2019. nov. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt hiszem, tényleg lehúzásról lehet szó... megnézetem valaki mással is.
2019. dec. 2. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!