Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kertes ház mint álom?

Kertes ház mint álom?

Figyelt kérdés
Helló. Már régóta az az álmom, hogy vegyek egy kertes házat. De ez most jelenleg lehetetlennek tűnik, de később talán lehetséges lenne. Kérdésem: egyedül meglehet élni egy szép kertes házban, tudna magára vigyázni betörők ellen egy vékonyka lány persze biztonsági rendszerrel, mennyibe kerülne egy teljes ház megvétele kb. egy sima egyszintes kertes ház. Gondolom kellene majd egy mesterember aki rendbe hozza az időszakos károkat. Ezer éve ez az álmom, hogy saját magam megtudjak venni egy szép kis kertes házat, hogy ott egyedül éldegélhessek, közben dolgozhassak is.Vidéken vagy pesten érdemes gondolkodni? Pesten nem igen láttam kerteseket de lehet hogy jobban kéne néznem. Ugye ha meglenne a ház akkor kellenek bele bútorok is azokat oda kell kölzötetni az is egy jó pár forint. Meg lehet a házat érdekes színekre festeni kívülről pl kék pink vagy narancs? mert külföldön sok ilyen házat láttam :) és tök szépek voltak. Bocsi ha regény lett de tényleg mindent tudni szeretnék egy kertes ház megvételéről és tudom lehet sok ilyen hasonló kérdés van de mégis hátha lesznek új válaszok is.

2019. dec. 1. 02:22
 1/9 anonim ***** válasza:

1. Budapesten is rengeteg kertes ház van, de iszonyú drágák.

2. Vidéken is vannak kertesházak, sőt panellakások, de jelenzősen olcsóbbak mint Budapesten.

3 Nem lehetetlen kertes házat venni. Én februárban vettem vidéken (Heves megye) egy szép nagy kertes házat 4 millió forintért.

5. Felújítása, teljes biztosítás kiépítése, berendezések vásárlása stb mind pénzkérdés. Lehet 2-3 millió de lehet a csillagos ég is.

6. Kék-piros- narancs külső házvakolása csak akkor engedélyezett ha nem rontja a látképet. Pl: műemlékű házakat nem engedik tarka színekkel kifesteni. Bár egyes országokban a színes ház elmegy, mert ott több színes házzal együtt dominál. De lehet a te egyetlen kék házat elüt makd.

Mivel a kérdéseid elég gyerekesek, feltételezem, hogy tizenéves vagy, talán 12-13 éves..Még van időd utánaolvasgatni, nézegteni, és gyűjteni a kis pénzedet.

2019. dec. 1. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a rendes választ amúgy 22 vagyok és nem vagyok otthon a témában azért lehet gyerekesek a kérdések. De ezek mindig is érdekeltek.
2019. dec. 1. 03:34
 3/9 A kérdező kommentje:
És igen sok időm lesz még csak gondoltam jobb felkészülni előbb. :). A színt azért kérdezem mert valahol hallottam olyat, hogy ha út mellett van ahol kocsiforgalom van sűrűn zavarható lehet a rikító szín de lehet ez csak legenda. :D
2019. dec. 1. 03:36
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

Vidéken, egy zsákfaluban már 5 millió alatt is van jó állapotú kertes. De munka nincs a környéken, azért ennyi.

Egy megyeszékhelyen kb 30misi,Pesten több.


Lehetséges, de nagyon sokat kell hozzá gyűjteni, ahhoz is, hogy hitelből vehess.

Az, hogy milyen színre fested, részlet kérdés

2019. dec. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Nézz meg egy hirdetési portált, mennyibe kerülnek a házak. Függ attól, hogy hol van (ahol van munkalehetőség és van pl. tömegközlekedés, boltok meg kórház, az drágább). Aztán hogy mekkora, milyen állapotú. Színt felújításnál szerintem engedélyeztetni kell, lehetnek a településnek külön szabályai is, mik illenek a városképbe.

Biztonsági rendszerből van olyan riasztó, ami havi díjért a rendőrségnél vagy vagyonvédelmi cégnél "szól". De tökéletes védelem nincs, pl. áramot sem vezethetsz a kerítésbe. :)

Ház körüli, karbantartási, szerelési, kertészeti munkákért meg hát vagy fizetsz vagy megcsinálod. Általában macerásabb és drágább fenntartású egy ház, mint egy lakás.

2019. dec. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát, akkor ha ház nem is de van más ötletetek mire gyűjthetnék sok pént :D .
2019. dec. 1. 07:30
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
Mi megyeszékhelyen 5,5 millióért vettünk kertesházat (nyaralót) külterületen. Víz, csatorna, villany van, gáz a telken, kijön a postás és van szemétszállítás. Interspár, lidl 2 km, buszmegállá 500 m és helyijárat jár. 36 nm-es garzon panelba 10 millió lett volna. Szóval egyáltalán nem álom kategória a kertesház.
2019. dec. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Nem olyan ördöngösség vidéken élni. Én 30 km-re lakom egy megyeszékhelytől. 30 perc alatt kocsival mindent elérek, ez szerintem Pesten sem kevesebb idő, de a tömegközlekedés sem rossz. Van vasút és busz, amik kb. 2 óránként járnak. A faluban van orvosi rendelő, patika, iskola, óvoda, bölcsőde, 3 bolt, könyvtár, sportolási lehetőség, horgásztó. Tőlünk 10 km-re van egy kisváros, Pennyvel, Sparral, a nagyobb bevásárlásokat itt el lehet intézni, kormányablak, ahol nem kell órákat-heteket várni és egészségügyi központ, ahol szintén nem több hónapos a várakozási idő a vizsgálatokra. Munkalehetőség helyben valóban kevés van, de ha valaki vállalja a napi ingázást a városba, akkor ez már nem gond.

A ház körüli munkákra mindig lehet találni valakit, de nálunk elég jó a közösség, ezért szívesen segítünk egymásnak ingyen is. A közbiztonság kifejezetten jó, én már nagyon sok éve nem hallottam, hogy valahonnan valamit elvittek volna vagy betörtek volna valakihez. Van akit zavar, hogy a szomszédok figyelnek egymásra, rálátnak egymás házára, udvarára, de nem szoktam olyat csinálni, amit titkolni kéne, ezért ennek én csak az előnyét tapasztaltam eddig.

Persze megvannak a hátrányai is, például helyben nincs szórakozási lehetőség, nincs gáz bevezetve, kertes házban mindig van mit csinálni stb..., de ezek azok a kompromisszumok, amiket hajlandó vagyok elfogadni. Körül kell nézni, mert vidéken is vannak élhető települések.

2019. dec. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

" Már régóta az az álmom, hogy vegyek egy kertes házat"

"Hát, akkor ha ház nem is de van más ötletetek mire gyűjthetnék sok pént :D ."


Pár perc alatt lemondtál az álmodról.

Tényleg 12 éves lehetsz...

2019. dec. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!