Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Egyéb kérdések

A kérdés

Több klímát hogyan lehet h-tarifára kötni?

Elvileg megszakítás nélkül kell a merőtől a berendezésig menni, akkor hogyan lehet több berendezéshez eljutni?

Keress kérdéseket hasonló témában: klíma

dec. 3. 16:29  Privát üzenet  

A válaszok
Nem a megszakítás nélküliség a lényeg, hanem az, hogy fixen legyenek a klímák bekötve, nem pedig egy konnektorba, ami a H órára van kötve.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont dec. 3. 16:47 Privát üzenet
Ahogy az első válaszoló írja + én úgy tudom, hogy csak falon belül lehet elvezetni a vezetéket.

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont dec. 3. 17:34 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Tehát az is működik, hogy a mérőtől egy saját kapcsolószekrényig eljövök, majd ott szétosztom a klímákhoz?

A megszakaítás nélküliséget az elmű honlapjáról szedtem, akkor az pontosan mit takar?

# 3/7Időpont dec. 3. 18:19 Privát üzenet
mindentudó99 nevű felhasználó válasza:

Valószínű azt hogy csak adott gépet üzemeltess vele. Ne erről menjen kerti szivattyí kertitó szűrő stb. Tehát ne tudj rácsatlakozni.

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont dec. 3. 18:45 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

De akkor több klímát hogyan csatlakoztathatok?

# 5/7Időpont dec. 4. 13:52 Privát üzenet
Nem csak egy fogyasztót lehet a H órára kötni, hanem többet is, de nem mindent és nem mindegy a bekötés módja sem. 2-3 klíma fixen bekötve simán mehet rá. Nem tudom hogy szokták megoldani, én 3 klíma esetén elindulnék a H órától 3x3 érrel (fázis, nulla, föld), elvezetve a 3 klímáig. A beltérik mögött lenne a végük, a kültéri kábele is a beltérik mögött végződne, a kettőt összekötöm (wago) és majdnem kész. Kell még egy kábel (klímások csinálják), ami a kültérit köti össze a beltérivel. A beltéri a kültériből kapja az áramot + kell egy ér, amin kommunikál a két egység. Minden fixen van bekötve, sehol sincs konnektor. A wago ugyan könnyen oldható, de ha nem felel meg, akkor törekedni kell a toldás nélküli kábelezésre a H óra és a klímák között. Nem vagyok sem villanyszerelő, sem klímás, csak leírtam nagyjából, hogy elméletben (szerintem) hogyan nézne ki a dolog. Ne problémázz vele, azért van a villanyszerelő, hogy ezt megcsinálja a szabályoknak megfelelően, neked nem kell érteni hozzá, csak kifizetni a munkát.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont dec. 4. 18:14 Privát üzenet

Bármennyi klímát beköthetsz a H órába, azaz nem te hanem a regisztrált szerelő, aki az adott szolgáltatónál aktív jogosultsággal rendelkezik, mert ez sem örök életű.

H-tarifát meg kell igényelni! Csak akkor kapsz H órát ha a klímád megfelel a követelményeknek, effektív, jó ha fűtésre optimalizált készüléket veszel. Ehhez kell egy klímaszerelő, aki a megfelelő klímákból ajánl neked ami a kritériumokon átmegy, te kiválasztod az adott modellt, persze előtte a szerelő már kiszámolta az adott teljesítményt ami szükséges! Ha, kiválasztottad a készüléket, azt megveszed, ezt már biztosan elfogadja a szolgáltató H órához. A szerelő kiállítja neked a tanúsítványt és a műbizonylatot, ami kell papír az letölthető a szolgáltató oldaláról, ami nem tölthető le azt a klímaszerelő illetve a gyártó adja, ezeket ki kell tölteni és lepecsételni. Fogod ezt a jó nagy papírköteget és beadod a szolgáltatónak, majd ők elbírálják, ez hetek hónapok kérdése. De, biztos, hogy megkapod ha ezek a papírok megvannak! Nem is az a kérdés hogy hány darab klíma hanem mekorra a teljesítményük, ez függ a vezeték/kábeltől valamint az órától. A klímák szakaszolása és a biztosítók kiépítése szintén a villanyszerelő dolga, az értékeket ő számítja ki, határozza meg, ha megvannak a klímák vagy akár előtte is nem árt hogy ha bekérsz egy ajánlatot a villanyásztól a H óra kiépítésére.

A H órára csak a klímát lehet kötni, mást nem és ezek közvetlen az órára vannak bekötve,a legrövidebb úton, és szabványosan direkt a klíma vezérlő kapcs.táblájára, ami ma már a kültéri egységekben van. Erre a kábelra rákötni más fogyasztót vagy hozzányúlni nem lehet, még utólag sem, és el sem bírni mivel a biztosító arra az értékre lett megszabva azaz a kismegszakító leoldana nagyobb fogyasztás esetén.

Remélem tudtam segíteni...

(Villanyszerelő - Klímaszerelő)

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont tegnapelőtt 11:03 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
41nm-es kis családi házat fűtünk kandallóval. A legrosszabb az, hogy sehová nem tudunk elmenni télen mert úgy lehül a lakás. Gondolkodunk az inverteres klíma beszereltetésén de,...
Ha kint 22, bent 29 fok van nyitott ablaknál, hűvösebb lesz, ha becsukom az ablakot, és klímát kapcsolok 23fokra vagy nem?
Milyen mobil klímát vegyek, hogy vezessen ki a csövet?
Klímát vagy inkább mobil klímát vegyek?
Klímát el lehet helyezni alacsonyabban is? A probléma az hogy a galéria szobában,210-es magasság van, és az egyetlen fal ahova mehetne ott ablak van. Vagy esetleg érdemes mobil klímában gondolkodni?
Fürdőszobába tehetek e klímát?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

ArgumCity 728

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!