Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Több klímát hogyan lehet...

Több klímát hogyan lehet h-tarifára kötni?

Figyelt kérdés
Elvileg megszakítás nélkül kell a merőtől a berendezésig menni, akkor hogyan lehet több berendezéshez eljutni?

2019. dec. 3. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a megszakítás nélküliség a lényeg, hanem az, hogy fixen legyenek a klímák bekötve, nem pedig egy konnektorba, ami a H órára van kötve.
2019. dec. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Ahogy az első válaszoló írja + én úgy tudom, hogy csak falon belül lehet elvezetni a vezetéket.
2019. dec. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tehát az is működik, hogy a mérőtől egy saját kapcsolószekrényig eljövök, majd ott szétosztom a klímákhoz?

A megszakaítás nélküliséget az elmű honlapjáról szedtem, akkor az pontosan mit takar?

2019. dec. 3. 18:19
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
Valószínű azt hogy csak adott gépet üzemeltess vele. Ne erről menjen kerti szivattyí kertitó szűrő stb. Tehát ne tudj rácsatlakozni.
2019. dec. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De akkor több klímát hogyan csatlakoztathatok?
2019. dec. 4. 13:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem csak egy fogyasztót lehet a H órára kötni, hanem többet is, de nem mindent és nem mindegy a bekötés módja sem. 2-3 klíma fixen bekötve simán mehet rá. Nem tudom hogy szokták megoldani, én 3 klíma esetén elindulnék a H órától 3x3 érrel (fázis, nulla, föld), elvezetve a 3 klímáig. A beltérik mögött lenne a végük, a kültéri kábele is a beltérik mögött végződne, a kettőt összekötöm (wago) és majdnem kész. Kell még egy kábel (klímások csinálják), ami a kültérit köti össze a beltérivel. A beltéri a kültériből kapja az áramot + kell egy ér, amin kommunikál a két egység. Minden fixen van bekötve, sehol sincs konnektor. A wago ugyan könnyen oldható, de ha nem felel meg, akkor törekedni kell a toldás nélküli kábelezésre a H óra és a klímák között. Nem vagyok sem villanyszerelő, sem klímás, csak leírtam nagyjából, hogy elméletben (szerintem) hogyan nézne ki a dolog. Ne problémázz vele, azért van a villanyszerelő, hogy ezt megcsinálja a szabályoknak megfelelően, neked nem kell érteni hozzá, csak kifizetni a munkát.
2019. dec. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bármennyi klímát beköthetsz a H órába, azaz nem te hanem a regisztrált szerelő, aki az adott szolgáltatónál aktív jogosultsággal rendelkezik, mert ez sem örök életű.


H-tarifát meg kell igényelni! Csak akkor kapsz H órát ha a klímád megfelel a követelményeknek, effektív, jó ha fűtésre optimalizált készüléket veszel. Ehhez kell egy klímaszerelő, aki a megfelelő klímákból ajánl neked ami a kritériumokon átmegy, te kiválasztod az adott modellt, persze előtte a szerelő már kiszámolta az adott teljesítményt ami szükséges! Ha, kiválasztottad a készüléket, azt megveszed, ezt már biztosan elfogadja a szolgáltató H órához. A szerelő kiállítja neked a tanúsítványt és a műbizonylatot, ami kell papír az letölthető a szolgáltató oldaláról, ami nem tölthető le azt a klímaszerelő illetve a gyártó adja, ezeket ki kell tölteni és lepecsételni. Fogod ezt a jó nagy papírköteget és beadod a szolgáltatónak, majd ők elbírálják, ez hetek hónapok kérdése. De, biztos, hogy megkapod ha ezek a papírok megvannak! Nem is az a kérdés hogy hány darab klíma hanem mekorra a teljesítményük, ez függ a vezeték/kábeltől valamint az órától. A klímák szakaszolása és a biztosítók kiépítése szintén a villanyszerelő dolga, az értékeket ő számítja ki, határozza meg, ha megvannak a klímák vagy akár előtte is nem árt hogy ha bekérsz egy ajánlatot a villanyásztól a H óra kiépítésére.


A H órára csak a klímát lehet kötni, mást nem és ezek közvetlen az órára vannak bekötve,a legrövidebb úton, és szabványosan direkt a klíma vezérlő kapcs.táblájára, ami ma már a kültéri egységekben van. Erre a kábelra rákötni más fogyasztót vagy hozzányúlni nem lehet, még utólag sem, és el sem bírni mivel a biztosító arra az értékre lett megszabva azaz a kismegszakító leoldana nagyobb fogyasztás esetén.


Remélem tudtam segíteni...

(Villanyszerelő - Klímaszerelő)

2019. dec. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!