Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Klímát el lehet helyezni...

Klímát el lehet helyezni alacsonyabban is? A probléma az hogy a galéria szobában,210-es magasság van, és az egyetlen fal ahova mehetne ott ablak van. Vagy esetleg érdemes mobil klímában gondolkodni?

Figyelt kérdés
Amikor a ház új tetőt kapott, csináltattunk egy úgymond galéria szobát, ami jelenleg a dolgozó De télen pl. itt aludtunk mert jó meleg volt. Ezt a szobát Ács csinálta a födém fölé és a tető alá ami kívülről Zsindelyes. Kapott 10 cm szigetelést alul és fölül is. Sajnos ennek ellenére nagyon meleg van, már most is. A szobában az egyetem ablak, nem Tetőablak. És pont oda mehetne fel a klíma de pont hogy nem fér el az ablak fölött. Vagyis elférne a beltéri egység, csak föl nem lehet megnyitni a tisztítás miatt. Az lenne a kérdésem, hogy mellette, mármint az ablak mellett, lejjebb nem fejmagasság felett elhelyezhető e? Vagy érdemes inkább mobil klímában gondolkodni? A belmagasság a csúcson 210. Nekem azt mondta egy “szerelő” hogy nem lehet elhelyezni lejjebb mert felfelé nem fog hűteni. De a mobil klímák is alacsonyak.
2019. máj. 19. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet. A mobil klíma se hűt felfele, épp ezért nem hatékonyak, több áramot megesznek mire ugyan azt a hatást eléred.
2019. máj. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Eléggé ellentmondásos amit írtál. Először azt írod hogy nem lehet osztán pedig azt mondja mobil klíma is ki hűti csak több energiát igényel. Akkor ezek szerint mégis lehet csak nem annyira energiahatékony nem? Vagy mit javasolsz?
2019. máj. 19. 11:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Találós kérdés:Melyik van magasabban?A mobil klíma,vagy az inverteres klíma?Melyiknek jobb a hatásfoka?Ez utóbbinál adok segítséget.Az inverteres.Na mi a másik kérdésre a helyes válasz?
2019. máj. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Végül betudtam az ablakfölé úgy pozicionálni, hogy elférjen és fellehessen majdnem teljesen hajtani az elejét, a teteje is tud szellőzni. már csak keresni kell valakit aki be is köti, gáz van benne elvileg, mert visszaszívták a kültéribe, amikor lecseréltem az alsó 3 klímát komolyabbakra. Viszont csó az biztos kell majd.
2019. máj. 19. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!