Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Klímával fűteni érdemes?

Klímával fűteni érdemes?

Figyelt kérdés
Tartályos PB gázról megy a fűtés, egy nyíltégésterű Vaillant kazánról, radiátorokkal. Nem mondom, igencsak drága ez a gáz sajnos. Viszont a nappaliban van egy inverteres klíma, ami igencsak jól fűt. A mostani telek igencsak enyhék, gondolkodom, hogy használnám, abban a légtérben meg lezárnám a radiátorokat, a termosztátot meg beraknám abba helyiségbe, ahol nincs klima. Vagy felejsem el a klímát? Egy borzalom ez a tartályos gáz, tervben van, hogy az egész házat klimatizálni fogom. Bár szigetelni is kellene, de nem egy energiafaló ház, mert jól tartaná a hőt, ha be lenne fűtve.
2019. dec. 13. 19:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Klíma kiépítése vagyon , sok áramot fogyaszt és nem tudni milyen lesz 3 hét múlva . Esetleg márciusig . Klíma hatránya hogy nem a vizet meleg8ti a radiban ami később hűl le . Be is pusztul mert szinte megy az évben . Oktobertől fűtesz mqrciusig májustól hűtesz szeptemberig ... Gáz ami egyszerűbb .
2019. dec. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 sanyinak ***** válasza:
Ha nincs túl hideg kint, próbáld meg!
2019. dec. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
szerintem megérheti, mi is azzal fűtünk. 65 m2-es lakás, kb. 3,8 a belmagasság a legdurvább téli hónapban 28e volt. mi "H" tarifát használunk, így fűtési szezonban 38 helyett csak 23 ft-ért kapunk egy kilowatt áramot.
2019. dec. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
Neten csak olyan reklámot nyomnak amikor ősszel pár percet teker a klíma és meleg lesz . De olyat nem amikor -10 van kint éjjel és tartósan 0 nappal . Akkor pöröghet .
2019. dec. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%
Nem, sok áramot fogyaszt, könnyen elromlik télen, a klímagáz is tönkremegy télen és állandóan keveri a levegőt...
2019. dec. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Érdemes! Én, már válaszoltam nem egy ilyen kérdésre itt és a saját tapasztalatom alapján mivel évek óta klímával fűtök. Itt olvashatod másnak a véleményét is:


https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__rezsi__10173814-miert..


Azzal meg nem értek egyet amit írtak, hogy sokat fogyaszt meg drága, mert nem így van, ha meg valaki új modern inverteres fűtésre optimalizált klímát vesz, akkor végkép nem. Az új klímám az -25 fok külső hőmérsékletig is használható, fűtésre lett tervezve, a fogyasztásról csak annyit, hogy 1 kW elektromos teljesítményből 4kW hőenergiát ad le. És hőszivattyúval fűt nem pedig fűtőszállal, mint egy elektromos kályha. Nem mondanám hogy drága a kiépítés, főleg ha akcióban veszel egy középkategóriás gépet, akkor szereléssel együtt 200-250 ezer körül kijön. Míg egy komplett lakás gázfűtése, terv, engedély, radiátor, kazán anyag, munkadíj másfél milla alatt nem áll meg. Egy 70m2-es lakást 3 klímával simán kifűtesz, jóval 1 milla alatt mindennel megvan, akkor mi drága? Az én villanyszámlám télen sosem megy 20 ezer fölé ebben minden benne van az a 2 klíma amivel fűtök szintén.

2019. dec. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Áramszünet esetén koppanás van , akkor én a vegyesre begy7jtok és van fűtés . Ha télen bedöglik es ki tudja mennyi bele a cucc a szerelése vagy komplett csere . Ezt ha 5 év alatt 2 szer eljátssza akkor mindjárt mìnuszos a buli . Ne felejtsetek el ennek a technológiának nincs 10 15 éves múltja . Klíma a legteret melegíti nem a hőtárolós közeget .
2019. dec. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Társashazba ha 1. 2. emeleten mindenfelé szomszed lakások között vagy , kifűtenek . Tapasztalat ....
2019. dec. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sokan egy kicsit el vannak maradva, és még a múlt századi információkat tolják.

A modern klímák már tudnak hőszivattyúként működve fűteni egész jó energia hatékonysággal. Magasabb a COP 3-nál. Azaz 1 kWh elektromos áram elhasználásával 3 kWh-nál is több hőenergiát szivattyúz be a házba, amivel fűt. Ennél olcsóbban nem lehet fűteni manapság, pláne ha kint a levegő hőfoka fagypont felett van. Akkor még magasabb a COP. De már -20 fokon is mennek, csak akkor nem 3, hanem csak 2 a COP. Na bumm. Arra a két-három napra... Az elmúlt télen sem volt pár napnál több kemény mínusz.

Szerintem tanulmányozd át a műszaki leírását a klímádnak, kérdező, és fűts vele. És olvasd le naponta a villanyórát, és kalkulálj. Szerintem jobban megéri, mint a tartályos gáz :-)

2019. dec. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kemény mínuszban nem erőltetem, ez értelemszerű, akkor azt jelzi is, sűrűbb leolvasztással. Viszont a tartályos gáz mindenhogy drága, még enyhe időben is, sajnos a kazán se a legkorszerűbb.
2019. dec. 14. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!