Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miért jönnek sokan azzal a...

Miért jönnek sokan azzal a dumával, hogy klímával nem lehet fűteni hatékonyan, ha minuszba megy a hőmérséklet, mert akkor jön a gáz?

Figyelt kérdés
Nekem egy újépítésű 72 nm es hazám van 2 Szoba konyhaetkezobol nyíló nappali. Minden szobába van egy daikin nexura klíma, olyan aminek az eleje meleg mint a radiátornak. Namost tavaly egész télen ezzel fűtöttünk, és használtunk meleg vizet sütés főzéssel együtt 13 ezer az atalanyom. Benne van a nyári hűtés 24 fokra és a teli fűtés 24 fokra . Nem is hallható a gép és nagyon dizájnos is ráadásul a gázfűtés teljes kiépítésénél sokkal olcsóbb... szóval kérdezem én miért hiszik, hogy nem lehet klímával fűteni rendesen ? Vagy nagyon gagyi klímával próbálkoznak vagy marketingesek illetve érdekük fűződik a gáz reklamozasahoz?
2019. nov. 11. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Ebben a topikban a gáz az atyaúristen, annál jobb fűtési mód soha nem létezhet, ennyi. Én se értem. :D
2019. nov. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Ez a gép (szerintem) eleve téliesített, azokkal lehet télen is hatékonyan fűteni, mert nem kell leolvasztaniuk. A nem téliesített klíma mínuszban gyakran fog leolvasztani, ami jelentősen csökkenti a hatékonyságát.
2019. nov. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Én is legkondival fogok fűteni hamarosan, de attól tartok, hogy lehet hogy olcsóbb mint a kemenybélelés, gáz bevezetés, stb., de szerintem jóval drágább lesz a karbantartás a sok mozgó alkatrész miatt. (Ventilátor csapágy, tisztítás, stb.)
2019. nov. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
én próbáltam klímával fűteni az elején, de elég rossz, keveri a levegőt állandóan, nem annyira hatékony. Egy sima elektromos radiátor messze jobb.
2019. nov. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ez egy olyan dolog, hogy 15 éve klímával fűtök, akkor is ellenem volt szinte mindenki, most hogy eltelt ennyi idő... most is :)


Nekem ez az egyik szakmám is ráadásul... én tudom mi merre hány méter, talán ma 100-ból elhiszi 90 hogy a klímás fűtés az oké. Én soha senkit ezzel kapcsolatban nem akartam meggyőzni, se időm se energiám rá, akiknek telepítettünk fűtő klímát mindegyik kivétel nélkül meg van elégedve és imába foglalja a nevünket (most már). Anno nem voltak ilyen hatékony készülékek, sokat változott a világ. Aki ellene van ennek azt csak úgy tudod rávenni, hogy fogod elráncigálod magadhoz egy jó hideg téli estén 1 láda sör társaságában és szó szerint befűtesz neki. Klímával!:)

2019. nov. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!