Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Veszélyes lehet az azbeszt...

Veszélyes lehet az azbeszt zsinór hiánya a kályha üvegéből?

Figyelt kérdés
Ez az azbeszt zsinór egy szürke színű tömítő anyag ami gondolom a hő miatt kezd leválni az üvegről. Próbálom visszanyomkodni több kevesebb sikerrel. Én sajnos nem tudom megcsinálni. Kislányommal élünk ketten. Okozhat ez bármi tüzet, robbanást stb?
2019. dec. 17. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Tüzet robbanást nem, de kicsi huzat esetén füstgáz kiáramlást igen.

Nem azbeszt, más anyag. De ilyen tömítőanyagot lehet kapni és házilag beleragasztani. Sajnos a pontos nevét nem tudom, de épületgépészeti szakboltokban lesz.

2019. dec. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2019. dec. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%
Maga a zsinór egyátalán nem veszélyes.Ez egy tömitő anyag .
2019. dec. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vízüveg a becsületes neve annak a folyadéknak,amivel vissza lehet ragasztani.

Nem tudom,felétek van-e olyan Fb-csoport,hogy "ingyen adom,cserélem"? Oda kellene regelni,és kérni valakitől kb. 1~2 cent(!) vízüveget,kis ecsettel bekenni a zsinórt,és rácsukni az ajtót. Vagy ha van festő ismerős,azt is meg lehetne kérdezni,-hát ha van neki.

Két dolog...

Az egyik,hogy úgy lenne jó,ha inkább a horonyba kennéd az anyagot,meg ha lehet,csak a zsinór belső felére.

A másik,hogy lehetőleg jópár óráig ne gyújts be.

2019. dec. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!