Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehet hogy valakinek a...

Hogy lehet hogy valakinek a háztetőből rendes dzsungel gaz kinőni?

Figyelt kérdés

Haverom lapos tetős emeletes családi házban lakik az anyjával, anyja az élettársánál lakik többnyire, nem igazán törődik a ház külsejében (bent nagyon szép nekik), a haveromnak meg nincs rá pénze hogy rendbe rakassa kis fizetés mellett.


Egyszer 2 éve nyáron voltam vele fent a tetőn amikor a tányéros antennáját állítottuk be, akkor csak az ereszből lógott ki egy jó fél méteres gaz ösvény, de az azért mert tele volt kosszal és abban megmaradt.


De már lentről is rendese látszik, hogy valami fa féleség nő ott, van már 2 méter az biztos. Azt mondta neki fogalma sincs mi az, akkor volt fent utoljára amikor én is voltam vele.


Hogy tud egy rendes fa ott fent kinőni? Annyi kosz gondolom azért nincs ott, hogy egy teljes gyökérzet kialakuljon, ami megtartja a nagy szelekben is.



2019. dec. 25. 18:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A fa miatt ne aggódj, a környezethez való biológiai alkalmazkodás csodákra képes. Inkább az épület van veszélyben, mert a gyökérzet minden repedésben meg tud kapaszkodni, szétfeszíti a falazatot és szerkezetileg meggyengíti és omlást (életveszélyt) okozhat.
2019. dec. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Gyomot, fát kiirtani, minden olyat, amiben a magvak megkapaszkodhatnak, kicsírázhatnak - el kell távolítani.

Különben egy-kettőre beázik a tető és ... (fentebb megírták az eredményt).

2019. dec. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!