Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan irtsam ki mimnél...

Hogyan irtsam ki mimnél hamarabb a kertemből a gazt?

Figyelt kérdés
Az édesapám nem engedte hogy csináljam egy mert nő vagyok illetve Ö akartak,de lebetegedett és 70 éves, most viszont kész dzsungelt kell kiirtanom.felszólítottak az önkormányzatot 5napot kaptam de gőzöm sincs hogy csináljam.Elkezdtem puszta kézzel a nagyját,de széllel szembeni harcnak érzem.Ja 900négyzetméterröl van szó.ahol elvitte ott fűnyíróval csináltam ,de a szántottan el süjedek vele.van olyan gyomirtó ami gyorsan hat?

#gaz #kert. dzsungel
2015. jún. 8. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Van olyan gyomirtó, amit csak szét kell permetezni, és gyökerestől kiéget mindent. Nem tudom a nevét, de létezik ilyen.
2015. jún. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Damilos fűkasza, vagy ha az kevés akkor késes. Nekem van ilyen, pár óra alatt meg lehet csinálni. Leginkább attól függ mennyi mindent kell kerülgetni.
2015. jún. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja igen... nem kifejezetten női munka, én nem gyenge férfi vagyok, de amikor először használtam elég nehéz volt.
2015. jún. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Legcélszerűbb a második hozzászóló módszerével. Valakit fogadj fel.
2015. jún. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.az szem gyomirtóval fogom találtam a pajtában egy doboz glialkát szerintetek ha lepermetezem vele az kiöli? Ja térd fölé ér a gaz, vegyes tarack meg bogáncs parlagfű szerűségekkel füvek pitypang meg valami futós gaz is van benne..
2015. jún. 8. 15:00
 6/7 anonim ***** válasza:
20%
Hát, én a saját kertemet nem locsolnám tele méreggel...
2015. jún. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy gyomirtózod még ott marad, csak idővel elszárad.


Alap helyzetben ez úgy lenne jó, hogy le kell szórni totális gyomirtóval, medalon, fozát, glyfos stb majd várni kb 1 hetet, utána lekaszáltatni. A totális gyomirtónak levél kell, a gaznak egy adott fejeltségi szintet el kell érnie, tehát úgy nem jó, hogy lekaszáltatod majd gyomirtó.


Nekem van egy 1500m2 kert ahol főleg új krumplit termelek, 7. hó közepére fel van szedve, utána őszig gazba lenne, ezért van egy kecskékkel rendelkező ismerős, aki ott legelteti a kecskéit.


Én keresnék a helyedben valakit akinek vannak birkái, ha zárható a kert akkor betereli őket, pár nap, és lerágják a gazt, mellé még trágyáznak is, és a szénával sem kell vergődnöd, mivel a tüzelésért is jelentgetik a népet.


Kaszáltatni nem éri meg, egy szezonban kifizeted egy alap fűkasza árát.

A totális gyomirtó nem irtja a földben lévő magokat, így gaz mindig lesz, vannak csirásodást gátló gyomirtók, de ezek drágák a szelektivitásuk miatt, valamilyen kultúrnövényt nem bántanak ami velük azonos szikű, példa burgonya kétszikű kiirtja a kétszikű gyomirtó, ennek ellenére van sencor, mistral, ők az előírt dózisban nem bántják a krumplit, melléjük akármilyen egyszikű irtó kell .

Totális gyomirtóból 30-40 liter permetszer kell, ha nagy a gaz akkor több kell, mivel a teljes levélfelületet át kell szórni, 20-25 cm fejeltségnél nem érdemes nagydobra hagyni, 1,5-5 liter/hektár a dózis, ez a gazak fajtáján múlik, vannak szívós gazak, vagyis 30-40 liter vízbe kb 1,5-5 dl kell egyszeri permetezésre, a literes kiszerelések gazdaságosabbak.


Totális gyomirtóval időjárástól függően 3-8 hetente át kell szórni, esős időben gyorsan kelnek a gazak is.

2015. jún. 9. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!