Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell a két termosztátot...

Hogyan kell a két termosztátot beállítani?

Figyelt kérdés

Én albérletben lakok. Úgy van megoldva, hogy régen ez két rendelő volt egy tulajjal de külön bejárattal. Az én oldalamon van a kazán ami 5 percenként kibe kapcsol és idegesítő. Odaát a másik lakónak is van termosztáta és nekem is. Én nagyon felse veszem mert ha ő felveszi úgyis meleg van nálam is. De idegesít ez a kibe kapcsolása a gázkeszleknek.

Hogy lehet jól összehangolni ezeket? Nem mondhatom neki hogy 20 fokra vegye fel meg én is mert ahogy hallom ő is másképp dolgozik mint én tehat máskor van otthol. Mi a teendő?


2020. jan. 5. 06:59
 1/9 anonim ***** válasza:

2 együtt nem tud normálisan működtetni 1 kazánt .

Bekapcsolni annál fog,amelyik a legalacsonyabbra van állítva ,majd kikapcsolna ,de ekkor már a másik zárja az áram kört.

A kazán automatikája azt sem tudja már hogy mit tegyen.

Nem tudom kinek az ötlete volt .

Ilyen esetben olyan helyre kell tenni a termosztátot,hogy más is hozzá férjen,vagy meg kell egyezni hány fokra legyen állítva .

2020. jan. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1# megoldható ha a 2 lakás 2 körön van, és mindkét termosztát a hozzá szükséges szivattyút(vagy vezérelt szelepet) és kazánt bekapcsolja.

Ha nem így van megoldva, akkor sehogyan sem lesz jó, esetleg a vízhőfokkal lehet variálni (melegebre)

2020. jan. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor nincs ertelme beszélni a másik házrész lakójával? Mondjam el a főbérlőnek, hogy beszéljen a gázos ismerősével és állítsanak valamit rajta? Most nem megy a kazán gondolom neki nincs felvéve a termosztát de amikor megy mondom tök idegesitő a kibe kapcsolás. Egy meglévő társasháznál ezt tudja szakember módosítani? Mert nyílván hulyeség volna egész télire beállítani mindkwttőt egy fokra mert ha elmegy az ember ne futse a házat. De már vagy tíz éve kivan adva a két lakás. Eddig senki nemszólt?
2020. jan. 5. 16:47
 4/9 anonim ***** válasza:

Az,hogy a kazán pár percenként ki~be kapcsol,az nem a két termosztát miatt van,az HIBA!

Nem is gondolnád,hány ezer lakásban kapcsolgat így a kazán,és azt hiszik az emberek,hogy ez normális...

Nem!-egy a márkához értő szerelő kellene!

2020. jan. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oksi fogok szólni a főbérlőnek
2020. jan. 5. 18:53
 6/9 A kérdező kommentje:
De azert van logika abban is amit többiek írtak nem? Mert feleslegesen nem akarom a főbérlőt csesztetni. Mert tudom, hogy nem szetette mikor nő volt a bérlője minden xarért szólt neki állítólag.
2020. jan. 5. 20:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen,van.

Off-> Főbérlője válogatja...én 2x-s főbérlő vagyok. Véleményem szerint ha az albérlő évente "hozzámvág" közel egy millát,-akkor foglalkozom a bajaival. Szerintem...

2020. jan. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ő is ilyen, hogy költ hakell csak nem akartam exxig hogy azt higyje, hogy a másik lakóra panaszkodok. Mondtam már neki mindta hogy majd utananéz de semmi nem törttent pedig mondtam neki, hogy biztos nemtesz jót ez a berendezéynek.

De amúgy udegesít is mert van, hogy zúg. Szerintem megsekapja a jelet már akkor kapja vissza a másikat. Bevan dilizve. De 10 evig senkinek nemtűnt fel? Vagy megbeszeltek egy közös hőfokot? De ezis hülyeség. Jó a mondás, hogy közös lónak turos a háta. :(

2020. jan. 5. 21:59
 9/9 anonim ***** válasza:

ha a bérbeadó nem tesz semmit, akkor esetleg keresd a márka után a szakszervízt, és szólj, érdeklődjél náluk. Hátha telefonon adnak 1-2 jó ötletet amit kipróbálhatsz, és nem kerül pénzbe.

Nagy kérdés, hogy mi kapcsoltatja ki a kazánt ilyen gyorsan. Lakás termosztátra kicsi az esély, vagy a kazán túlmelegszik (lassan keringtet), vagy valami más.

2020. jan. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!