Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ki hogyan pakolja be a fát a...

Ki hogyan pakolja be a fát a cserépkályhájába?

Figyelt kérdés

Én általában 6 hasábot rakok be, kettőt-kettőt keresztbe egymásra, fektetve, és alá rakok egy begyújtós kockát.

Így szerintem viszonylag egyszerre ég le az összes.


Kíváncsi vagyok, tud a valaki hatékonyabb módszert.



2020. jan. 8. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Persze! Olvass utánna a cserépkályhának mert nagyon nem mindegy hogyan is tüzelsz benne. Nem az a lényeg hogy egyszerre elégesd a fát. Itt a füst melegíti fel többnyire a kályhát. Ha egyszerre égetsz el sok fát az tök pazarlás. Ez nem a vegyestüzelésű kazán. Itt finoman kell bánni vele. Lelke van! Mindíg inkább kevesebb fa legyen rajta ami ég és ha már van parázs akkor kell rárakni egy lehetőleg nagy darabot. Ajtó bezár és minimális levegőt adsz neki vagy akár teljesen lezárhatod. Alevegőt. Ez az ajtód szigetelésétől meg a tapasztalattól is függ. Aztán az majd szépen lassan elég magának. Estére mikor már a tűz leégett és kevesebb parázs van benne a legnagyobb darab fát teszed rá és levegőt nem adsz neki. Így az lassan ég el és tovább lesz meleg reggelig. De ha nem ég el azzal sincs gond másnap úgyis elég majd. Nagyon egyszerű találmány a cserépkályha és jó meleget ad. Csak jól kell használni. Előretervezni mert lassan melegszik be. Vagy akár kétszer begyújtani egy nap délelőtt egy kis rakat és délután egy kis rakat. Viszont a jó száraz fa az elengedhetetlen. Ezzel a kályhádat is kíméled. Ezt a gyújtós kocka dolgot sose értettem. Nyáron előkészíteni az egész téli gyújtóst sokkal egyszerűbb. Jól kiszárad egy féleresz alatt is és sokkal olcsóbb. Ha nagyon nem megy akkor újságpaír kis kartonpapír gyújtós fa és tuti jól elgyúl.
2020. jan. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én úgy tudtam hogy csak tiszta parázs esetén szabad csak lezárni a levegőt, máskülönben a fejlődő gázok szétnyomhatják a kályhát.


Ezért próbálom úgy hogy egyszerre égjen le a fa, mert így tudom a legtöbb parázsnál lezárni.

2020. jan. 9. 10:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a kádár~kockában 3 cserépkályha,és egy kandalló van.

Soha nem gyújtok be alulról!

Igaz,lassabban indul a melegedés,de sokkal kevésbé kormolódik a kályhák,és a kémények belseje.

2020. jan. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kályán általában 2 ajtó van. Ezek a legjobb esetben sem zárnak 100% osan. Még ha fel vannak újítva akkor sem. Függ az ajtóban lévő tömítés állapotától is. Valamint a levegőztető kis forgótól amin te állítod a levegőt. Tehát ha bezárod a kályád aktaját akkor kevés levegőt adsz az égésnek. A kormolódás meg nem a fentről begyújtástól függ hanem a fa minőségétől és nedvességtartalmától. Egyébként a fentről begyújtás is egy jó módszer és gazdaságos.
2020. jan. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Soha nem gyújtunk be alulról, mert füstöt generálunk, mindig fentről lefelé vagy előlröl hátra tüzelünk.
2020. febr. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Úristen soha nem szabad elzárni ha még ég benne a fa!! Tűzteret direkt akkorára készítik hogyha megkapolod akkor annak a mennyiségnek fel kell fűtenie. Fölösleges pakolgatni rá a fát meg elnyújtani az égést az meg főképp baromság hogy el lehet zárni míg ég mert masnap elégeted... persze ha nem robban szét...



[link]

2020. dec. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
2020. dec. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!