Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Klíma kültéri egység bérház...

Klíma kültéri egység bérház tetőterében?

Figyelt kérdés

Klíma beszerelésén gondolkodunk, de a homlokzatra nem lehet a kültéri egységeket rakni, a folyosón pedig már körberaktak minket, plusz nagyon messze is lenne a nappalitól és a hálótól a kinti egység.


Járt nálunk egy gázszerelő, aki azt mondta, hogy mivel mi a bérház harmadik emeletén lakunk, fölöttünk már csak a tetőtér van, az a legjobb ha a kültéri egység felkerül oda, csak a víz elvezetést kell megoldani. Azt mondta a közös képviselőnél ezt ne hirdessük, csak szerezzünk kulcsot a tetőtérhez.


Hallott már valaki ilyen megoldásról, mennyire tud ez működni?



2020. jan. 11. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Műszakilag megoldható minden további nélkül, ha a vizet el tudod vezetni. De inkább kérj engedélyt, mert ha kiderül jól megcsesznek és még szereltetheted is le, ami ugyan annyiba kerül mint beüzemelni.
2020. jan. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mekkora a tetőtér. Egy kültérinek rengeteg levegő kell, ha kicsi a tetőtér, akkor fűtés üzemben gyorsan jéghideg lesz a padláson, nyáron, hűtés üzemben pedig még tovább fűti az amúgy is meleg tetőteret. Ha nincs a tetőtérnek szellőzése, akkor rengetegszer le fog állni túlmelegedés miatt a klíma. Legalább 40-50 m2 tér kellene, de még ez is kevés lehet. Tetőtérbe alapvetően nem ajánlják telepíteni a kültéri egységet.
2020. jan. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy nagy, régi, 60-70 lakásos bérházról van szó. Kiszámoltam, csak a mi lakásunk feletti tetőrész is megvan majdnem 100 négyzetméter, és kívülről egy nagy egybefüggő tetőtérnek tűnik.
2020. jan. 11. 18:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A körülmények látszólag adottak hozzá. Nincs más, hívj egy klímást, adjon árajánlatot meg nézze meg, mi a helyzet, szerinte lehetséges-e a dolog.
2020. jan. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gabesz147 ***** válasza:

Ez egy másik, de húzósabb megoldás, itt egy pár link:

(én szemeztem vele, de végül is nálam elhelyezhető volt a kültéri, 240-ből meglett kér éve)


[link]


[link]


section=5&category=42&content=28 [link]


[link]

2020. jan. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak óvatosan ezzel a megoldással, én nem ajánlom ha normál split klímáról van szó. Az egyik hogy a kültérit a kültérre tervezték, mivel léghűtéses berendezés, a másik meg, általában 43 foknál leáll. A padláson nyáron 40-50 fok simán van, a rendszer kiépítése sem egyszerű, arról sem szabad megfeledkezni, hogy az új gáz amit a klímában használnak az robbanásveszélyes a benne lévő metán miatt, így azt egy zárt térbe mint a padlás nem erőltetném. A víz elvezetése is okozhat problémát, az olajkihordás szintén, mivel elég nagy lesz a szintkülönbség. Blokk rendszerűt tervezhetsz, bár az 2x vagy 3x ami az árat illeti, viszont annak általában a szerelése drágább, a fúrások miatt. Nem tudom hol laksz, de ha utcafrontra néz a szellőző rács akkor, meg kell kérdezni mit ír elő a helyi rendelet. Ismerek olyat aki oda szerelte, de azt sosem szokták bevallani, hogy elromlott a klíma mert padlásra szereltették. Ha, túlhevül a készülék a nem megfelelő szellőzés miatt, akkor kompresszor rendszer elromolhat, szakszerűtlen szerelésnél a garancia meg nem él.
2020. jan. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!