Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egyedülálló nők, hogy oldjátok...

Egyedülálló nők, hogy oldjátok meg a férfimunkát otthon?

Figyelt kérdés

Mindig adódik, hogy valami javításra, szerelésre szorul, vagy nagyobb erőt igényel, és nem egy női munka. Ilyenkor milyen megoldást kerestek, és miért ilyet?


Én igyekszem magam megoldani, amit tudok.

Amit nem tudok:

Ha szakembert hívok, az drága, és volt már, hogy egyszerű volt a baj, mégis az előzőleg mondott díj felső határát kérte el, vagy nem végzett jó munkát. Akadt, aki rendes munkát végzett, de ha nem értek hozzá, könnyen átvágnak.

Ismerőst azért nem hívok, mert nem vagyok vele olyan viszonyban, hogy a lakásomba elhívjam, hiszen azért ismerős, és nem több.

Egy rokon jó volna, de nincs.

Ti hogy szoktátok?



2020. jan. 13. 15:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Bizonyos dolgokat könnyű megtanulni, kitapasztalni. Nehezebb dologhoz interneten megtalálsz bármit. Ha meg tényleg olyan dolog (pl.villanyszerelés), ahhoz ajánlott szakembert/hozzáértő embert hívni.
2020. jan. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Ahogy az előző mondja, ha olyan problémád van, amit az internet segítségével sem tudsz megoldani oda tényleg ajánlatos szakembert hívni, hozzáteszem nem sok ilyen probléma van maximum az extrém esetek, ahol egy normális férfi is szakembert hívna!
2020. jan. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
39%

Nem egyedülálló nő vagyok, de nálunk itthon nincs "férfimunka", és nincs "nőimunka".

Én is bármikor szétkapom a lefolyót, kicserélek egy villanykörtét, vagy megszűntetem a wc dugulását, de a párom is bármikor mos, főz vagy takarít. Olyan fizikailag megterhelő feladat sem adódott még, amit én ne tudtam volna egyedül megcsinálni, de a barátom igen, szóval ezeket együtt csináljuk (például levittük a nagyon nehéz kanapét a másodikról). Én tudatosan törekedtem arra, hogy ne legyen a házimunka elosztása egyenlőtlen, ha egyszer ugyanannyit dolgozunk, és ne legyenek a feladatok a nemünk szerint determinálva, ha egyszer valójában képesek vagyunk rájuk mindketten.

2020. jan. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%

"Én is bármikor szétkapom a lefolyót, kicserélek egy villanykörtét, vagy megszűntetem a wc dugulását"

Erre kb az összes nő képes a világon, köztük én is, de ez nem dícséretre való cselekedet, csak azért mert nő vagy. A kérdés viszont nem a nemek közti munka megosztásról szól, hanem arról, hogy hogyan oldja meg az esetleges szerelnivalót, amihez férfi erő, vagy hozzáértés kell.

2020. jan. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
Fizetek érte.
2020. jan. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
Esetleg érdemes olyan ingatlanba költözni, ahol a Társasház minél több dolgot intéz.
2020. jan. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

Heteró 165 cm-es 56 kg. nő vagyok.

Villanyt nem vezetékezek át, de egy csillárt, lámpát bekötök, kilazult kapcsolót, konnektort visszateszek.

Gáztűzhelyet lecseréltem, rákötöttem másikat, egyéb gázügyeket szakemberre bízok, így a készülékek javítását is.

Ülőgarnitúrát, heverőt átkárpitoztam, vettem eléggé komoly kárpitos tűzőgépet és kapocskiszedőt.

Lakást kifestettem, volt, hogy tapétáztam. A szoba egyik falát kőhatású falpanellel beragasztottam.

Vécét, vécétartályt, mosdót, csaptelepet simán lecserélek, ha a méret nem megfelelő teszek rá kompatibilis toldalékot (gőzöm nincs mi a neve, de a boltban látom)

Betonoztam már járdát és állítottam össze faházat (jó-jó, csak 3x3 m-et)

Sorolni nem tudnám, hogy mi mindent megcsinálok, a nehézséget csak a megfelelő szerszámok hiánya szokta okozni, de elmegyek és megveszem.

Ami kimarad pl. a tető, mert kissé tériszonyos vagyok arra szakembert hívok, még egy cserép vissza tételére is.

Anyám volt ilyen, mert apám a szöggel akarta a falba verni a kalapácsot, pici koromtól ezt láttam.

Nekem csak amiatt soha nem kellett férfire vadásznom, hogy legyen aki megcsinál dolgokat. A fiamat is ebben a szellemben neveltem, ő is a világon mindent megcsinál.

Viszont nem horgolok és nem hímezgetek, vasalni utálok, ellenben eszméletlenül jól sütök-főzök.

Csak sajnos kezdek öregedni és egyre nehezebben mennek a dolgok.:(

2020. jan. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%
7: És kitől tanultad meg? Én is szeretnék néhány dolgot megtanulni.
2020. jan. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

#8

Mindenkitől, akitől csak lehetett.:)

Amikor még nem volt a net, akkor könyvtárból szakkönyvből, vagy néztem, hogy szakember hogy csinálja. Legközelebb nem kellett már, magam is nekiálltam.

Elmentem a szerelvényboltba, vagy a festékboltba (akkor még voltak hozzáértő eladók) elmondtam a keservem és segítettek. Így tudtam meg, hogyha a vécé más formájú/méretű mint az előző, akkor excenteres gumira kell ültetni, hogy találkozzon a lefolyóval és hatalmas kincsnek tartom a flexibilis csöveket is.

Persze én egy vécé cserével 6 órát babráltam, mert bele voltak rohadva a csavarok, de végül flexszel elvágtam, ezt egy szakember megoldotta volna tokkal-vonóval talán félóra alatt.

Faggattam a postásunkat aki egyébként kőműves a betonkeverés arányairól a járda miatt és amikor már elérhető volt számomra is a net, akkor onnan. Állítom, hogy a netről akinek van egy kis hajlandósága minden ilyen egyszerűbb dolgot ma már meg lehet tanulni.

A faháznál - ami baromi bonyolultnak tűnt - logikával és precízséggel simán lehet rakni a nútos deszkákat és emelkedik a fal. Talán egyszerűbb volt mint a kárpitozás, azzal kicsit megszenvedtem, mert nem sima téglák voltak a bútorok. De elmentem a Népszínház utcába a kárpitoskellék boltba (nem tudom megvan e még?) és beszereztem ami kellett, többek között szaktanácsokat is.

Hát valahogy így. Akartam, figyeltem, ragadt rám.

2020. jan. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
40%

"Villanyt nem vezetékezek át, de egy csillárt, lámpát bekötök, kilazult kapcsolót, konnektort visszateszek."

Semmihez nem nyúlok ami elektromos, lehet egyszerű, és te feltalálod magad, de én nem, az kell még hogy valamit valamivel össze cserélek, össze kontárkodom és kigyullad a ház egyszer. Nálunk volt már ilyen házilag "férfi munkával" megoldott vezetékelés is, néhányszor kigyulladt de no para.


"Gáztűzhelyet lecseréltem, rákötöttem másikat, egyéb gázügyeket szakemberre bízok, így a készülékek javítását is."

Nekünk elektromos van, gőzöm sincs hogy megy a gáz rákötés, de annyit elmondhatok hogy az 50 kilós anyám volt régebben a gáznál hogy nem tudta szétszedni, kellett a férfi erő, hiába tudta hogy kell.


"Ülőgarnitúrát, heverőt átkárpitoztam, vettem eléggé komoly kárpitos tűzőgépet és kapocskiszedőt."

Ha odáig eljutunk hogy elrongyólodik bármi bútor is, akkor újat veszünk.


"Lakást kifestettem, volt, hogy tapétáztam. A szoba egyik falát kőhatású falpanellel beragasztottam."

Festést, tapétázást, állmennyezetet, gipszkartonozást, térkövezést, csempézést nálunk mind apum és anyum is csinálta, sokszor sírtam a "minőségtől". Én majdnem mindenhez szakembert hívok, amihez nem, azt is a párom csinálja, de csak ha biztosra tudja hogy szépen meg tudja csinálni (azt is azért mert dolgozott benne). Ettől függetlenül ezeket nő is eltudja végezni, ha nem számít a minőség.


"Vécét, vécétartályt, mosdót, csaptelepet simán lecserélek, ha a méret nem megfelelő teszek rá kompatibilis toldalékot (gőzöm nincs mi a neve, de a boltban látom)"

Szép is lenne ha ilyen egyszerű lenne minden nőnek, de én egy befőttes üveget sem tudok sokszor kinyitni.


"Betonoztam már járdát és állítottam össze faházat (jó-jó, csak 3x3 m-et)."

Nekem ez kínai, de a járdám garantálom hogy lejtős lenne ide oda, a faházam meg rád dőlne.


És mindezzel nem a kommentelőt szerettem volna megbántani, de igenis nem minden nő, és nem minden ember képes elvégezni egy munkát autodidakta módon.

Látnád szüleimnél hogy néz ki az állmennyezet, csak mert nem akartak szakembert hívni. Igaz, anyám is vág fát ha kell. Ezzel szemben amikor én próbáltam meg, még a fát se találtam el, ha meg igen, 1 centire belement maximum, de a fa nem hasadt szét köszöni szépen. Üditős palackról a kupakot fele alkalommal páromra kell bíznom, de egy fűnyíróval még elbírok.

Őszintén mondom ha szingli lennék és nem tudnék bizonyos dolgokhoz szakembert hívni, inkább úgy hagynám a pi--ába.

2020. jan. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!