Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerettek-e lakásban lakni?

Szerettek-e lakásban lakni?

Figyelt kérdés

Pozitív és negatív tapasztalatokra is kíváncsi vagyok.


Ingatlanvásárlás előtt állok, ám nincs annyi tőkém, hogy városon egy elfogadható állapotú házat vegyek, így marad a lakás. Milyen tapasztalataitok vannak róla?


Nekem ez most azért új, mert faluban, kertes házban nőttem fel.



2019. dec. 26. 10:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Ha hangos a fölötted levő, az a legrosszabb, tehát felső emeletit vegyél, de akkor már lifteset.

És ha üzletek vannak a házban vagy szemben alul, az is zavaró tud lenni, mert már nincsen a hivataloknak és a Társasháznak jogköre megszüntetni a zavaró tevékenységet, vagy nagyon nehéz és aki tehetne valamit, érdekösszefonódásban van az üzletekkel...


Összességében elmondható, hogy 85%-os lakást lehet csak találni, mert X nm-en fix kialakítás van, nem tudsz jobbra-balra terjeszkedni, valami mindig hiányzik a lakásból, ami kéne.

Esetleg egy kisebb házban, ahol az egész felső emelet a tied, tudnál nyugalmasabb lakást találni.

2019. dec. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát igazából 12 millió Ft körül keresgélek, ennyiért csak felső emeleti lakások vannak.
2019. dec. 26. 10:12
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Én imádok lakásban élni, és nekem semmi pénzért nem kellene ház.

Szeretek a központban lakni, csak kilépek az ajtón és minden karnyújtásnyira, üzletek, hivatalok, posta, mozi... nem kell kocsiba ülnöm ha kell fél liter tej.

A másik dolog hogy egy házzal rengeteg baj van, illetve nyilván kinek hogy, de nekem határozottan nyűg lenne a kert. Sokat dolgozom, nincs sok szabadidőm, eszemben sincs a heti pár szabad órámat fűnyírással tölteni. Nekem nem opció hogy egy kertvárosi részbe költöztek ahol eleve nincs semmi, cserébe a kertben négykézláb tölthetek minden hétvégét.

Ott a centrumban a társasház, egyébként gyönyörű kerttel, csak éppen egy kapavágást sem kell benne tenni, intézi a ház, ahogy minden esedékes egyéb szükséges karbantartást is.

Ennyi előny mellett számomra eltörpülnek a hátrányok amik a társasházzal járnak, valóban kevésbé intim és elszeparált csakhogy ez engem egyáltalán nem érdekel, engem nem zavar, számomra nem szempont (egyébként sem vagyok otthon sokat, a lényeg hogy azt a kevés időt kényelemben akarom tölteni). Mondjuk tény hogy sok múlik a ház állapotán és jellemzőin (pl. milyen minőségű a hangszigetelés), és persze a lakóközösség összetétele sem mindegy, biztos van olyan hely ahonnan én is elmenekülnék.

Szóval szerintem lakás, csak jól nézd meg mit veszel, és nem csak a lakást hanem a házat és a szomszédokat is. Persze előre el kell döntened hogy mi számodra a fontosabb, a központi fekvés és a kényelem, némi kompromisszummal az intimitásban, vagy inkább elszeparáltságot szeretnél nagyobb privát élettérrel, kompromisszumokkal a kényelemben.

Én a lakásra szavazok.

2019. dec. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Szeretek lakásban lakni, mert kényelmes, körbe vagyunk fűtve, városban élünk így minden relatív közel van, a szerviz, a bolt, a munkahely, az orvosi rendelő, stb. A szemetet is hetente háromszor viszik. De a szomszédok nagyon áthallatszanak és az utcai forgalom is.

De ha a legfelső emeleten veszel lakást, ahol a legkevesebb a falszomszéd (saroklakás), akkor ezt a gondot megoldottad, viszont lehet hogy nyáron túl meleg, télen meg túl hideg lesz a lakás. Sokat kell nézelődni, és akkor előbb utóbb megtalálod a tökéleteset.

2019. dec. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
A hangszigetelésnek tényleg nézz utána. És azt is vedd figyelembe, hogy alattad/fölötted/melletted milyen szomszédok lennének. Én legfelső emeleten lakok, eddig teljesen jó volt, mert az alsó szomszéd csöndes volt. Pár hónapja elköltözött innen és beköltözött egy fiatal srác, ekkor jöttem rá, hogy itt rohadtul nem jó a hangszigetelés. Minden héten bulit tart, minden felhallatszik, az ordibálás is (sokszor aludni se tudok miatta), meg majdnem minden nap az is felhallatszik teljesen amikor d*gnak, minden részlet, mintha mellettem csinálnák. Már írtam nekik egy névtelen levelet, hogy vegyék magukat halkabbra, mert nem mindenki kíváncsi rá. Egy ideig csöndbe voltak, aztán megint ugyanúgy csinálták. Azóta én felveszem a tévét max hangerőre amikor meghallom, igaz, hogy én is megsüketülök, de legalább ez lehallatszik hozzájuk is és észreveszik magukat (bulijuk után korán reggel szoktam maxra venni a tévét, amikor ők aludnának). Mostanában nézek én is utána annak, hogy hogyan lehetne jobban megoldani a hangszigetelést. Szóval ilyeneket mindenképp vegyél figyelembe.
2019. dec. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
En most koltoztoztem egy negy emeletes 4. emeleterol falura, kertes házba. Szerettem a panelt, csendes szomszedok voltak, nem volt tul sok hazimunka, csak mosogatas, porszivozas stb. Ha kileptem a lakasbol 5 percnyire ott volt a számba minden. Viszont nekem kicsi volt az 50nm annak ellenere is h csak ketten laktunk anyaval. Nagy kutyas vagyok ott az szoba se johetett. Itt azert a kertes hazzal sok macera lesz, rendbe kell tenni az egesz udvart, mellekepuleteket stb, cserebe viszont 2x nagyobb, garantaltan nem fog zavarni szomszed es vegrw lehetnek kutyaim. Vmit vmiért.
2019. dec. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Én nem mennék vissza lakásba. Panelban nőttem fel, második emelet, hangos szomszédok, este 10-kor mosogattak, fürödtek, olyan hangos volt, ahogy engedték a vizet, hogy felkeltünk rá. Hajnalban felettünk a nő, két gyerekkel randalírozott, dübögtek, mindig hozzávertek valamit a radiátorhoz, a nő kopogós cipőben rohant mindig utánuk. Gondolom dolgozni, oviba készültek.

A második panel már zárószint, ott szerettem lakni, de nyáron dögmeleg volt és mivel nagy a baráti társaság, sokat járunk egymáshoz kerti sütögetéshez, medencézni, a férjem is imádja a kertet, mindig bügyköl valamit, szerel, így nem volt kérdés, hogy kertes ház lesz. Így nálunk is lehet összejöveteleket rendezni. Dohányzunk is, a teraszra, kertbe ki lehet menni, nemcsak az erkélyre (ha van) és esetleg hallgatni a szomszédtól, hogy átszáll a füst, stb. Ki lehet ülni, még múlthéten is bográcsoztunk, nincsenek már nagyhidegek, a havat sem kell nagyon lapátolni.

Szóval mindennek van előnye és hátránya is. Azt kell mérlegelned, hogy mit viselsz el jobban.

2019. dec. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szerettem.

Kicsi, bezárva érzi magát az ember.

Legfelső emeletet csak nehezen tudod majd eladni, mert sokan eleve kizáró oknak tartják a földszintet és a legfelső szintet. Ott van, hogy mi van, ha gond van a tetővel, nyáron meg meg lehet sülni.

Én a helyedben inkább a városkörnyéki falvakban néznék min. ikerházat, ahonnan jó a közlekedés és be tudsz járni.

2019. dec. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én házrészben lakom, ami hasonlít egy lakásra annyiból, hogy vannak falszomszédok.

Előny: jó helyen van (persze ez házra is igaz lehetne, csak az drágább lenne),

van udvar és melléképület,

egyszintes (én nem mentem volna tömbházba), kicsit hozza a ház-feelinget.

Hátrány: szomszéd vízvezetéke a hálószobám fala mellett fut, tehát a reggeli wc-zésével együtt én is felkelek, mázlim van, hogy emberi mértékkel használja.

Telefonbeszélgetés + ha van vendég is annyira hallatszik, hogy nem kell rádiót hallgatnom, hogy szórakoztassam magam.

Jobban moderálnom kell nekem is magam, pl. zenét nem hallgatok hangosan, éjjel nem telefonálok hangosan, stb., ha jön vendég, akkor sem érzem magam komfortosan, hogy esetleg hallják, miről beszélünk.

Kb. ennyi, ezt a zaj-dolgot mérlegeld, hogy mennyire tudod elviselni, meg azt, hogy te se csinálhatsz mindent abban az időpontban, amikor esetleg jól esne.

2019. dec. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én panelban lakom. A lakóközösség jó. Legfelső emelet, panelprogramos, egyik oldalon nyugdíjas, másik oldalon 50-es házaspár. A lakás és panel voltából fakadó direkt hátránya nincs. Annyi, hogy full déli tájolás, nyáron klíma kell a meleg miatt télen meg néha ráfűtök a klímával egy kicsit.

Nekem egyedül a saját udvar és saját garázs hiányzik. Mert utcán lehet csak parkolni

2019. dec. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!