Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kivitelezhető ilyen otthon?...

Kivitelezhető ilyen otthon? (Körbaezetbarát)

Figyelt kérdés

Az alábbiak megoldhatók?

- mosogatás,mosás,fürdés,kézmosás vizet otthon újrahasznosítani,megtisztítani ês üvegházban öntözésre felhasználni

- fürdés vizét wc öblítêsre használni

- olyan napelem,ami tárolja az energiát és a megtermelt nyári energiát télen is felhasználni.


2020. jan. 29. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szennyvíz házilag csak körülményesen tisztítható, nem is biztos hogy a belefektetett energia annyira környezetbarát lenne.

Mellesleg a tisztítás után visszamaradt vegyszereket/iszapot is tárolni kéne.

Bár vannak már többlépcsős "emésztőgödrök" amik általában egy földbe ásott műanyag tartály rendszerből állnak.

Ezek elvileg locsolásra alkalmas vizet állítanak elő bizonyos idő után.

Bár az hogy mennyire alkalmas a "megemésztett" víz locsolásra, csak vizsgálatok után derülne ki.

Én nem mernék úgy öntözni ezzel a rendszerrel, hogy bizonytalan lenne a minősége.


A szennyvíztelepek ezt a feladatot 100%-ab ellátják. Legjobban úgy tudod kímélni a szennyvíztelepeket és egyben a környezetet is, ha nem öntesz használt étolajat a lefolyóba. Ugyanis a vegyszerek gyakorlatilag teljesen semlegesíthetőek megfelelő módszerekkel, viszont a zsírok/olajok nagyon nagy problémát jelentenek a csatorna hálózatnak, és a szennyvíztelepeknek is.



Szürke vizet már évtizedek óta használnak wc öblítésre. Nálam is fúrt kút vízzel megy az öblítés mind a két wc-nél. Van egy alap szűrű (meg nem mondom most hány mikronos) beépítve, hogy a homok meg apró szennyeződések ne tömítsék el a szelepeket a wc tartálynál. Ezután az öblítés egy az egybe kút vízzel megy.

A fürdővizet szintén meg kéne szűrni illetve tárolni wc öblítéshez. Ez megint körülményes és gazdaságtalan lenne.


Napelem nem tárolja az áramot. Egy akku pakk már igen. Van már lakossági szinten elérhető akkus rendszer napelemhez, viszont ez egyenlőre több 10 milliós tétel.

És ez is csak nagyon limitált ideig képes ellátni egy átlagos házat, csupán csak az akkukról.

Annyi energiát eltárolni, hogy egy telet kihúzz csak a napelem által megtermelt energiával, nagyon nagy akkus rendszer kéne hozzá. Talán belekarcolna a 100 milliós beruházásba is.


Mindamellett a leírtjaid közül mind megoldható házilag, pénz kérdése minden.

2020. jan. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Megoldhatóak, de többmilliós (ha nem többtízmilliós) tétel.


- víztisztító rendszer lehet, bár inkább esővizet tisztítanék, vagy különszedném, pl. a mosogatóból jövő olajos vizet nem bolygatnám, a kézmosóba került "kosz" nem akkora probléma

- szürkevíz: létező technológia, kiépíthető, de érdemes építkezéskor gondolni rá, utána nagyon szét kell barmolni hozzá a házat

- a napelem nem tud energiát tárolni.... megfelelő akkumulátorral kivitelezhető, de nem értem, miért környezetbarátabb több mázsányi akksi, mint pár méter vezeték a legközelebbi villanyoszloptól....

2020. jan. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A fürdővíz a testedről leázó zsírt és apró bőrdarabkákat tartalmaz. Ezek mint szerves anyagok gyorsan rothadni kezdenek. Próbáld ki, egy vödörbe vegyél vizet fürdés után, aztán 2-3 nap múlva szagold meg. Én kipróbáltam...

Ha tartályba gyűjtöd, a tartály nem ürül ki, csak pótlódik benne a víz. Aztán a wc-kagylóban álló víz miatt büdös lesz a fürdőszobában. Ennyit nem ér meg az a havi 2 m3 víz, amit megspórolsz.

2020. jan. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Majatom ***** válasza:
100%
A napelemes ötlet működhet úgy, hogy nem tárolod a nyáron megtermelt többlet energiát, hanem értékesíted a szolgáltatónak. Ez már létező technológia, kiépíted a napelemes rendszert, szólsz a szolgáltatónak, és ők lecserélik a villanyórát olyanra, ami kifelé is méri termelést. Igaz, nem olyan áron fogják megvásárolni Tőled, mint amennyiért Ők adják, de az akkumulátoros tárolás sem 100%-os hatásfokú.
2020. jan. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

500m³ csapvíz áráért már kapsz házi szenyvíz tisztítót.

A házi szenyvíztisztítók vize NEM alkalmas öntözésre! Csak elszikkasztani szabad. A tisztulás utolsó fázisa a talajban megy végbe. Nem minden típust és nem minden hol engednek üzembe helyezni. Balaton körül szinte lehetetlen.

Inkább esővizet gyüjts. Mosni, fürdeni, wc-t öblíteni, öntözni jobb, egyszerűbb, választás.

Szezonális energia tárolás:

Jelenleg bevett gyakorlat, hogy napelemekkel (a felhasználáshoz képedt többszörös mennyiségű) megtermelt áramot adunk el a szolgáltatónak és azonos értéknek megfelelő (Ft) mennyiségez használunk fel belőle. Ezzel egy a gond csak, hogy 20 év fölötti a megtérülése.

Kisérleteztek a világon többhelyen talajban akkumulálni hőenergiát télre de ez is a soha megnem térülő beruházások közé tartozik.

Szigetelj! Ez a legjobb alternatíva. Minimalizálni a fogyasztást.

2020. febr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!