Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nyaraló / hétvégi ház védelme?

Nyaraló / hétvégi ház védelme?

Figyelt kérdés

Van valami módja, hogy a hétvégi házat biztonságossá lehessen tenni betörés ellen?

Van egy hétvégi házam elég messze a lakott területtől, legközelebb egy falu van hozzá, 3-5 km-re. A házhoz ki van vezetve a 220, szóval van lehetőség riasztó és kamera telepítésére, csak vannak kétségeim ezekkel kapcsolatban:

-ha maszkot húznak a fejükre, akkor hiába van kamera

-ha van riasztó, az nem biztos, hogy elér a hangja lakott területig

-ha olyan riasztót szereltetek (ha van ilyen) ami nekem vagy a rendőrségre jelez, mire odaérnek a legközelebbi rendőrörsről, rég lelépnek


Tudnátok esetleg valami jó megoldást? Ki hogy oldotta meg illetve sikerült már valamelyőtöknek betörőt fognia?



2020. febr. 7. 15:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Semmi. A szerencse.

Jegyezd meg:

Ahova be akarnak törni, oda be is törnek!

Vannak lehetőségek a megfékezésükre, de azok törvénybe ütköznek és utána még áshatod is el őket a hátsókertben.

Amikor téliesítesz, vagy hosszabb távon nem látogatod, nem hagysz ott semmilyen értékesebbet, ez az egyetlen megoldás, ha nem akarsz nagyobb anyagi veszteséget.

A szomszédom pl. már be sem zárja a nyaralóját, mert 2x törtek be hozzá, 1x megjavíttatta az ajtót + a zárat, másodszor már ajtócsere kellett. Mivel így is, úgyis bemennek, legalább az ajtót nem teszik tönkre, mondja ő.

Mindezt úgy mesélem neked, hogy a testvérem biztonságtechnikai mérnök és távfelügyeletnél dolgozik.

2020. febr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősömhöz is törtek már be, nála a riasztó vált be ami telefonra küldi a riasztást vagy ilyesmi, már szemtől-szembe állt szinte a betörővel, csak az volt a gond, hogy az meg elfutott. Szóval ez is gond, gondolom ezek az alakok jól tudnak futni ha kell.
2020. febr. 7. 16:19
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Rács és rács!
2020. febr. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

A távfelügyeletre bekötött riasztó inkább megelőzésként jól szokott működni, abban az esetben, ha ez látható helyre ki is van írva. Ilyen esetben inkább olyannal próbálkoznak, ahol nem megnehezített, vagy lebukásveszélyes a behatolás.

De ez attól is függ, hogy az ingatlantól milyen messzeségben van a távfelügyelet. Ezt ugyanis a betörésre szakosodott egyének pontosan tudják.

Persze ha neked egy magányosan álldogáló házad van, amihez se közel, se távol nincs másik ingatlan, az felhívás a keringőre. Ha vannak más ingatlanok is, akkor nem a tiéddel fognak próbálkozni.

Nehéz ügy!

2020. febr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Csak azzal az a gond, hogy ahogy én fel tudom csavarozni, úgy ők le nem? Befalazni csak ezért nem akarom megbontani a falat.
2020. febr. 7. 16:34
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

#3

Igazad is van, úgy 60%-ban.

Az ablakrácsok hatásosak, de az ajtón levő rács - bár nagyon biztonságosnak tűnik - de zárral működik és annak a feltörése ugyanannyi, mint egy sima ajtózáré(nem a rácsot kezdik el fűrészelni)

2020. febr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
A távfelügyelet miért csak "megelőzés"? Ha kint van egy kamerára figyelmeztető matrica, akkor attól megijed egy betörő? Ha a fejére maszkot húz akkor olyan mindegy, hogy van-e ott kamera nem?
2020. febr. 7. 16:37
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

#5

Nem én javasoltam a rácsot, bár mindkettőnk 79%-os.

A rácsokat, aki komolyan veszi, nem felcsavarozza, hanem beépíti.

De nekünk pl. nem kívülről van a rács, hanem belülről az ablakokon, amiket leemelünk amikor jövünk és visszatesszük amikor megyünk. Semmiképp nem akartunk olyan rácsozatot, ami tűz vagy egyéb gond esetén minket is fogva tart.

Behatoló esetén kívülről leszedhetetlen.

Erre a célra egy belülről zárható spaletta is megteszi.

De ahogy mondtam is, ez - szerintem - ajtó esetén csak illúzió, ez a ház gyenge pontja.

2020. febr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Igen a rács csak addig tart ki amíg a rajta lévő zár. Ezért is gondoltam inkább riasztóra vagy kamerára.
2020. febr. 7. 16:46
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

#7

Erre írtam, hogy ahol több ingatlan van, ott nem azzal vacakolnak, ahol mindenre (zártörés, kipakolás) van max. 5-10 perc és elkaphatják őket, hanem keresnek olyat, ahol ez rizikó nélkül megtehető. És ehhez fűztem hozzá, hogy nem mindegy, hogy egyedül vagy e a pusztaságban, vagy vannak ott más ingatlanok is.

2020. febr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!