Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért stresszel annyit azon, hogy saját ingatlanja (lakása vagy háza) legyen?

Figyelt kérdés

Itt vagyok én, sose volt saját lakásom lehet,hogy nem is lesz,de nem stresszelem magam ezen,nem veszek fel 10-20 millió ft hitelt,csok-ot stb.


Mikor egyetemre jártam elvoltam a kollégiumban,mikor utána elkezdtem dolgozni elvoltam otthon a szüleimmel,mikor komoly kapcsolatom volt a barátnőmmel egy kis albérletben teljesen jól megvoltunk ketten.


Most pedig szingli 30 évesen egy kis önkormányzati bérlakásban is teljesen jól el vagyok.Nem stresszelek azon hogy nem a saját tulajdonom.


Ráadásul a mobilitás Nyugat Európában egy régóta bevett dolog.



2020. febr. 13. 10:26
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Mert a legtöbbeknek, akiknek nincs saját, kénytelenek piaci áron bérelni, ami legtöbb esetben egy teljes fizetést jelent. Keveseknek van akkora jövedelme, hogy vígan, nem nélkülözve tudjanak fizetni egy bérlakást.

Te sem tudsz anyagilag gyarapodni az önkormányzati bérlakásban, mert nem vehetsz pl. egy garázst, amit kiadsz, mert rögtön elveszíted a bérleti jogodat.

2020. febr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk arról nem beszélve, hogy te önkormányzati bérlakásban laksz ami kifejezetten olcsóbb, mint egy " mezei" ugyan akkora lakás.

Nincs gond ha te nem akarsz sajátot.

2020. febr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem mindenki szingli harminc éves. Én a kedvesemmel élek együtt és a kutyáinkkal de a jövőben szeretnénk gyereket. Nézd meg az albérlet hirdetések nagyrészét: gyerek, háziállat kizárva... Na ezért szeretnénk sajátot. Az itthoni albérlet piacot meg halál felesleges nyugat európához, vagy amerikához hasonlítani, mivel teljesen más a kettő.
2020. febr. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Én pusztán csak egy gazdasági döntés miatt ragaszkodom a saját ingatlanhoz. Az albérleti díj magasabb, mint a törlesztő részletem. Ha már fizetek akkor inkább nem mást gazdagítok, hanem "lízingelek" egy lakást. Simán lehet 10-20 év alatt egy saját lakásom. Persze ezen idő alatt ha albérletet fizetnék valakinek akkor többet is fizetnék ráadásul a "futamidő" lejárta után nem lenne semmim sem.
2020. febr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ezzel a mobilitással jöttök. Mintha saját ingatlannal rendelkező holnap nem költözhetne Berlinbe. Bezárom az ajtót és megyek vagy kiadom. Nem mellesleg ha valami szerencsétlenség folytán holnaptól fél évig csak 83 ezer lenne a jövedelmem se kellene felkötnöm magam mert nincs bérleti díj. Max zsíroskenyeret eszek fél évig. Senki nem rak ki. Kell egy biztos pont. Az ingatlan jó befektetés. Ha gyereked lesz hagyhatsz rá valamit. Stb. A berlés olyan hogy bármikor kitehetnek. Mindíg ott lóg az ember feje felett. Más országokat kár példának hozni. Más szokások vannak és más jövedelmek is. Ha 55 ezer lenne az albérlet és 120 a hiteltörlesztés akkor nyilván a bérlés kézenfekvőbb lenne. De pont fordítva van. Életed végèig 3 családi ház árát teszed más zsebébe bérletként. Jó lehet nem te mert neked olcsóbb. Én így nagyobb biztonságban érzem magam saját ingatlannal pláne hogy már tehermentes
2020. febr. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy szingli fiatalként hogyan lehet szert tenni önkormányzati bérlakásra...


Mert amúgy 2-3 gyerekkel is max. akkor esélyes, ha HHH és c-típusú valaki...

2020. febr. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
16: És akkor is egy főre méretezett lakhatatlant, amit 3-5 millió lakhatóvá tenni, amire kötelezik is őket a bérleti jog fejében.
2020. febr. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
55%
16: Esetleg örökölt bérleti jog.
2020. febr. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

"egy kis önkormányzati bérlakásban is teljesen jól el vagyok"


Ami a mi -azaz az adófizetők- pénzéből van fenntartva a szociálisan rászorulóknak.

Nem pedig a jól kereső, egyedül álló, okoskodó fiatal pasasoknak.

2020. febr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is furcsa, hogy sikerült fiatal egyedülállóként önkormányzati bérlakáshoz jutnod. Legtöbbjüket szociális alapon hirdetik meg, ami pedig piaci alapú, azt nagyon nehéz megnyerni. Persze a bérleti díjuk mélyen a piaci alatt van, ha nekem ajánlanának fel ilyen bérlakást, én is bevállalnám.


Az emberek 99%-a viszont magánszemélytől bérel, drágán, gyakran olyan feltételekkel (pl. nem jelentkezhet be oda, nem lehet háziállata, vagy olyan is van, hogy ha lehet, ne fúrjon a falra pl polcokat (!!!)), hogy ez mind érzékelteti, hogy ez csak átmeneti megoldás, és az embereket saját ingatlan megszerzésére motiválja. Ha lenne korrekt, legális bérlakásrendszer, én is szívesebben bérelnék.

2020. febr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!