Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért stresszel annyit azon, hogy saját ingatlanja (lakása vagy háza) legyen?

Figyelt kérdés

Itt vagyok én, sose volt saját lakásom lehet,hogy nem is lesz,de nem stresszelem magam ezen,nem veszek fel 10-20 millió ft hitelt,csok-ot stb.


Mikor egyetemre jártam elvoltam a kollégiumban,mikor utána elkezdtem dolgozni elvoltam otthon a szüleimmel,mikor komoly kapcsolatom volt a barátnőmmel egy kis albérletben teljesen jól megvoltunk ketten.


Most pedig szingli 30 évesen egy kis önkormányzati bérlakásban is teljesen jól el vagyok.Nem stresszelek azon hogy nem a saját tulajdonom.


Ráadásul a mobilitás Nyugat Európában egy régóta bevett dolog.



2020. febr. 13. 10:26
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Pesten volt nekem is két ismerősöm is( akkor 2015ben egy pár 22 évesek meg egy egyedülálló 23 éves)

Nem tudom h ez az öröklési jog lehetett-e de ők is bérlakásban voltak kb 30-40 ezer körül fizethettek a király utca felé laktak vhol.

2020. febr. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem (saját lakásban élünk) nem éri el a havi 30ezer forintot a lakhatásra költött összeg.

Egy haverom albérletben lakik, nála 150ezer simán elmegy a lakhatásra.

Körülbelül ugyanannyit keresünk.


Na vajon melyik lehet a jobb? Nem is értem, miért nem szeretne még több ember önként & dalolva kilapátolni az ablakon havi 100-200ezret, és bizonytalanságban élni, pedig az olyan jó....


(Én is csak azért tudtam sajátba költözni, mert sikerült örökölni, egyébként esélytelen lenne, és ötletem se lenne mit csináljak, alig lenne pénzem megélni albi mellett.)


Bónusz érvek:

- a saját biztosabb

- a sajátot átalakíthatom, nem kell könyörögni senkinek, hogy hadd rakjak ki egy képet cellux ragasztóval a falra

- nem mászkál a nyakamra a tulaj vagy a tulaj anyukája/nagymamája "csak úgy benézni, hogy mi újság"

- nem kell a tulaj nagymamájának a bútorait kerülgetnem, amiktől nem szabadulhatok meg

(Laktam albérletben, ott ezek zavartak.)

2020. febr. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

#22

Ja, amúgy a mobilitást nem teljesen értem.

Én a saját lakásomból miért ne költözhetnék el bármikor? Szabadon eldönthetem, hogy csak rázárom az ajtót a lakásra hogy megvárjon, vagy kiadom rövidebb vagy hosszabb távra, vagy esetleg eladom, ha végleg máshova mennék.

Gyerekkoromban mindig saját lakásban éltünk, és elég sokszor költöztünk, nem értem, miért tartana vissza ettől bárkit az ingatlan....

2020. febr. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Mert már a hulye amcsi feelinget kell majmolni. Ne legyen semmi saját mert xy. De közben meg a bérlés is annyi vagy több is, mint a törlesztés. Illetve van aki már belesavanyodik h nem lehet saját akkor istenítem a bérlést
2020. febr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Azért emeltem ki mert akkor most,ha elfogadják a törvénytervezetet lehet,hogy megtudom piaci ár alatt venni az önkormányzati bérlakást?
2021. máj. 12. 19:45
 26/29 anonim ***** válasza:
72%

#25

Akkor láthatóan szembeszarod az elveidet, mert te is a magántulajdonra gyúrsz!

Egyébként az önkormányzati lakást sem kapod meg gombokért, ne ringasd magad hiú ábrándokban, legfeljebb 10-20%-al olcsóbban. Ennyi meg még egy jó alkuba is belefér és akkor magad választod ki a környéket és a lakást, nem pedig egy körfolyosós szarral kell megalkudnod.

Legalábbis ritkán árulnak "önkormányzati" budai villákat.:)

2021. máj. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

A legtobb ember sajat ingatlanban lakik. Akkor a tobbseg hulye?

Amerikaban is a legtobb ember sajat hazban lakik, megis tudnak koltozni barmikor. A hazat eladjak es vesznek masikat egy masik varosban.

En azert vettem hazat 30 eves hitellel mert 30 ev mulva ki lesz fizetve. Ha berlek akkor pedig eletem vegeig fizetem az alberletet es most vagyok 30 eves. Nyugdijas korom elott kifizetem a hazat es mikor nyugdijba megyek akkor nem azon kell aggondnom hogy a nyugdij egy jelentos resze elmegy alberletre es hogy osszam be a maradekot.


Masreszrol a sajat hazat ugy alakitod ahogy tetszik. Az alberleten nem tudsz modositasokat csinalni.

2021. máj. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, neked szerencséd volt az önkormányzati lakással. Rengeteg ember nem tud önkormányzati lakáshoz jutni, nekik marad a bérlés piaci alapon vagy vesznek fel hitelt, és vesznek sajátot. És látod: te is a sajátra gyúrsz: árgus szemekkel lesed azt a bizonyos törvénytervezetet, alig várod, hogy elfogadják, és megvehesd olcsón a lakást. Innentől kezdve mi is a kérdésed?
2021. máj. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%
A negyvenvalahány évnyi szocializmus építés után jogosan merült fel sokakban a ténylegesen értékálló ingatlan megszerzése, mert a kiváló dolgozó kitüntetésből már elég volt. Ugyanakkor a bérlakásban élés és a bérlakásból élés kultúrája nálunk nem alakult ki, hiszen akár az államé, akár az önkormányzaté volt a lakás és bérelte a bérlő, az mégsem nyújtott megfelelő szabadságot a lakáshiány mellett. Most már jóval több a lakás, de az átlagos jövedelemhez képest még mindig drága és elég szűk a kínálat.
2021. máj. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!