Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakóház előtti terület:...

Lakóház előtti terület: közterület vagy magánterület?

Figyelt kérdés

Budapesti, 12 lakásos, 4 emeletes társasházról van szó. Bejárat, mellette szeméttároló.


Békés, idős lakóközösség él a házban. Új szomszéd költözött be, aki rendszeresen kihívja a rendőrt, közterest a ház előtti parkolás miatt. Házon belül is problémázik, például a növények, illetve az aulában kitett kis szemetes miatt. Ezek nincsenek útban senkinek, ahogy a ház előtti parkolással sem álljuk el a mentő/tűzoltó útját, nem áll senki a kapura, kényelmesen lehet közlekedni, még a nagy méretű kukákat is bőven ki lehet húzni. Ahogy egy betegkocsit is.


Valamiféle ideillő jogszabályt keresek, amivel tudunk védekezni a rosszindulatú szomszéd ellen. Úgy gondolom, ha ez a kb. 20 m2-es terület a ház magántulajdona, akkor a többségi szavazat alapján továbbra is lehet odaparkolni (nyilván szabályosan). De amennyiben közterület, akkor is biztos van valami jogszabály erre, amíg nincs egy tábla kirakva, hogy x méteren belül tilos a parkolás. 40 éve épült a ház, soha nem volt probléma a parkolásból.


Köszönöm a válaszokat!


2020. febr. 27. 08:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Közterület.

De a rendőrök mit mondtak , amikor kihívta őket??? Intézkedtek? Elküldték az ott parkolót? Megbüntették?

2020. febr. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Rendőr nem tett semmit, közteres figyelmeztetést hagyott az autón, (sokadjára) büntetést nem.

Ebből is gondolom, hogy magántulajdon lehet egy bizonyos méterig a homlokzattól, különben nyilván megbüntetne.

2020. febr. 27. 08:53
 3/25 anonim ***** válasza:
45%
Ha magánterület lenne, akkor nem foglalkozna/foglalkozhatna vele a közteres.
2020. febr. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem közterület.
2020. febr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
66%

Ha tiltott lenne az ott parkolás, akkor a közteres már írta volna a vaskos büntetést!

Nem egészen világos előttem, hogy a ház előtt az úttesten parkoltok e (az nyilván közterület), vagy a jócskán beljebb levő ház előtt, a járdán?

Egyébként a földhivatalnál nézzétek meg a térképen, hogy mettől meddig terjed az ingatlan tulajdonotok!

2020. febr. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
23%
Amikor parkolásért büntetni kell, közterület. De ha a havat/jeget kell elpucolni, vagy a zöld területet rendben tartani, oldják meg a lakók, mert az ő területük.
2020. febr. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
50%

A legmegbízhatóbb adat, egyúttal perdöntő is, ha bemész a Földhivatalba, elviszed a tulajdoni lapot a házról, vagy legalább vidd magaddal a telek parcellaszámát. E szám alapján kikeresik a térképet, amin rajta vannak a határok.

Szép szóval közöljétek az új tulajjal, hogy vannak köztetek beidegződött és bevált szokások és nem kívánjátok ezeket az ő kedvéért megváltoztatni.

(Neki nincs autója? Éjszaka ki lehet engedni a kerekekből a levegőt - hogy alkalmazkodjon...).

2020. febr. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segítséget, és az együttérzést is! :)


Ügyfélkapu alapján néztem a Földhivatal oldalán a doksikat, nem sok mindent találtam. Telefonon 2 órája lehetetlen elérni őket, majd akkor bemegyek személyesen.


A parkolás a következőképpen rajlik;


Főútvonalra nyíló egyirányú minimális forgalmú kis utca vagyunk, kb. 10 db 4 emeletes háztömbbel. A mi házunk az utolsó, ami a legközelebb esik a főútvonalhoz. Több osztatlan tulajdonú parkolóhely is van a közelben, de mivel rengeteg autó van a környéken délután 4 óra után szinte lehetetlen parkolóhelyet találni, maximum 2-3 utcával lejjebb.

A bejárat előtt ez a nagyjából 20 m2-es terület rendelkezésre áll két sedan/kombi méretű autó kényelmes merőleges parkolására, anélkül, hogy a forgalmat, a mentőt, a gondnokot (kuka kihúzás) akadályozná. Közvetlenül az említett terület mellett 2 db garázs helyezkedik el, előtte beállóval. Ide gyakran parkolnak idegen autók, rövid időre, nyilván ez nem szabályos, de gond még ebből sem volt. (Ez egyértelmű, hogy magánterület.) Szinte mindenki ismeri az utcában, pláne a házban a másik autóját.


Igen, azért gondoltam én is arra, hogy csak sokadjára figyelmeztet a közteres, mert nem büntethet meg. Volt már olyan, hogy a közelben parkoltam a felfestés után, ugyan nem zavart senkit a kisautóm, mégis kaptam figyelmeztetést, majd büntetést. Ez a ház melletti főútvonalon történt, párhuzamos parkolással.

2020. febr. 27. 10:15
 9/25 anonim ***** válasza:

Nekem nem világos, hogy pontosan hova parkoltok.

Nincs ott parkoló? A járdára? A ház falához?

Miért zavaró? Esetleg az ő ablaka alá állsz?

Mondjuk, ha a kihívott rendőrök soha nem csináltak semmit, akkor nyilván nem szabálytalan.

2020. febr. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Ha sokszor hívja ki hülyeséggel a rendőrt, ők fogják lerendezni.
2020. febr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!