Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi lesz ha betiltják az...

Mi lesz ha betiltják az egyszer használatos műanyagokat?

Figyelt kérdés

Pl.:

- boltban a 1,5L-es Cola-t papírdobozokban fogják árulni mint a tartós tejet? Vagy fémkannákban?

- Kórházban a gumikesztyű helyett az orvos az autószerelőtől fog kölcsönkérni egy használt bőrkesztyűt a vakbélműtét előtt?


Mondanátok példákat hogy a jelenlegi egyszer használatos műanyagok mire fognak változni? (nem a nylonzacskó és az ilyen triviális dolog érdekel)



2020. márc. 2. 13:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%

Kólabpl visszaváltható üvegben logikusabb lenne...

A kórgmházi gumikesztyű pedig nem említhető egy lapon a tömegtermékekkel.

2020. márc. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk pont a kórházakban nem fogják betiltani, mert ott szükséglet.

Nyilván lesznek továbbra is műanyagok, csak nem egyszer használatosak és lehet visszajön a visszaváltós rendszer.

2020. márc. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Egyszeri kórházi műanyag még az infúziós-szerelék, fecskendő, tű műanyag része, stb..


Visszatérünk a sokszor használatos üveg fecskendőkhöz? csak le kell mosni őket a csapban és jöhet a következő beteg...?

2020. márc. 2. 13:33
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Higiéniai, egészségügyi, kórházi stb. kellékekre, eszközökre értelemszerűen nem fog vonatkozni.
2020. márc. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

A példád nem jó, mert az egészségügy eddig is külön gyűjtötte és tárolta szelektíven a hulladékát - természetesen az egészségügyi szabályok betartásával - amit begyűjtés után újrahasznosítottak. Az egyszer használatos műanyagokat is, nem pedig az utcán vagy a tengerekbe, folyókba bedobálták és a szeméttelepeken sem foglalták a helyet.

Tehát innen folytassuk az eszmecserét, az egészségügy kihagyásával, mert a törvény nem rájuk fog vonatkozni!

2020. márc. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Én eddig is szelektív gyűjtőbe dobtam minden műanyagot.


De akkor nézzük a boltok polcain levő műanyagokat mert eddig arra még nem érkezett válasz.


Tényleg úgy lehet majd megkülönböztetni a tejet a kólától hogy az egyik szögletes a másik szinte labdává puffadt? A papírdobozban.


Vagy nem lehet majd kapni előre szeletelt (vákumcsomagolt) parizert, szalámit, kolbászt?

2020. márc. 2. 15:16
 7/25 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, magyarázd már meg, hogy az általad felsoroltakat miért ne lehetne többször használatos műanyagba, vagy pedig másféle anyagba csomagolni...?? :D
2020. márc. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%
Jó lesz.. főleg a Földnek. Nem fog 10.000 évig bomlani a milliónyi műanyag hulladék és az unokáink is szép zöld tájban és kék folyókban gyönyörködhetnek csodás élőlényekkel.
2020. márc. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

#7: én még soha nem láttam kólát, ásványvizet másba csomagolva mint műanyagba. Ezért kérdeztem hogy mibe lesz téve??? Kannákkal kell majd értükmenni mint vízért 50 éve?


Nem az a kérdés mi jó, mi nem, mi erkölcsös stb. Hanem az mi valósítható meg. Példákkal.


Többiek már kijelentették hogy az egészségügy területén nem megvalósítható a váltás.


De mik a hétköznapi bolti termékek műanyag alternatívái..?


Eddig egyetlen példa jött: a kólát visszaváltható sörösüvegben árulják majd.

- seciel én még nem láttam 1L-nél nagyobb üveget boltban. Nem hiszem hogy túl tartós volna. Az üvegek visszaváltása már évekkel ezelőtt megbukott. Nem éri meg. Inkább törött üveg gyűjtő szelektív telepeken a műanyag mellett van. Ahol nincs ott ugyanúgy szétszórják mint a műanyagot. Ez jobb?

2020. márc. 2. 17:47
 10/25 anonim ***** válasza:
94%

Pl. az egyszer használatos kotont is betiltják majd.

Pedig abban haza tudnád vinni a coládat.


(Bár inkább a colát tiltanák be!)

2020. márc. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!