Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Elromlott a zuhanykabin...

Elromlott a zuhanykabin csapja, meg lehet javítani valahogyan?

Figyelt kérdés

[link]

Ilyen zuhanykabinunk van a vízcsap amivel a vizet nyitom meg illetve állítom be a hőfokát egyszerűen nem csinál semmit. Szétszedtem és elvittem a boltba ahol annak idején vettük ( már jó pár éve szóval nincs rá garancia) hogy tudnak-e ilyen alkatrészt adni vagy rendelni hozzá. Azt mondák, hogy nem lehet így cserélni csak egyben az egész középső panelt tudnak hozzá rendelni 64250Ft-ért.

Hol érdemes még megkérdezni, hogy tudnak-e ilyet? Vagy esetleg meg lehet javítani?

Így néz ki az amit cserélni kellene:

[link]



2020. márc. 6. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ebay-en nézz körül.
2020. márc. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

itt kapsz : [link]

Nemrég vettem egy 2012-es évjáratú zuhanykabinhoz.

2020. márc. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp vidd magaddal a leszerelt csaptelepet.
2020. márc. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha szerencséd van, kerámia csapbetét cserével is megúszhatod, erről találsz videót a neten.
2020. márc. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pont most játszok vele én is. Nálunk más márka van, de pont úgy néz ki a keverő és a funkció váltó.

Amit bekarikáztál azt le lehet szedni a réz csőröl és egyben cserélni ki lehet cserélni, vagy elég csak a betétet cserélni benne.

Első körben éjszakára áztasd be azt a rész amit bekarikáztál ecetbe vagy vízkő oldóba. Elméletileg a krómozott részt le lehet tekerni és akkor ki tudod cserélni a betétet azt bármelyik szerelvényboltba kapsz.

Ha nem tudod szétszedni, nálam is ez a helyzet, mert a krómozott rész valami vacak anyagból van és megfogni se tudom fogóval, mert eltöröm vele, olajszűrő leszedővel pedig nem indul meg. Ez a drágábbik megoldás, hogy egyben kicseréled. Én ma rendeltem a lenti linken szereplőt.

[link] .

Arra kell figyelni, hogy a lyuk méret a kabinon és a csatlakozók stimmeljenek.

Megpróbálhatod megnézni, hogy árulnak-e ilyet nálatok. Én 5 helyen voltam de nem kaptam ilyet. Az egyik üzletben azt javasolta az eladó, hogy ne is menjek máshova mert nem kapok ilyet, interneten rendeljem meg, hát igaza lett csak az internetes vásárlás maradt.

Ha szerencsém van akkor kedden megkapom, akkor tudok majd írni,hogy milyen lett.

2020. márc. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Beleraktam ecetbe, holnap délelőtt majd megpróbálom szétszedni.
2020. márc. 6. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!