Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Zuhanykabin ajánlások?

Zuhanykabin ajánlások?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van/volt egy Sanimix 22.1532 típusú zuhanykabinunk, melyet 1 éve vettünk. Orrán-száján folyik a víz, alul-felül, mindenhol, illetve a ma reggeli zuhanyzás alkalmával az üvegajtója szépen megrepedt. Egyszóval: ki kell cserélni a zuhanykabint. Olcsó húsnak híg a leve, sajnos megjártuk ezzel a zuhanykabinnal, Sanimix márkából nem szeretnénk többet.


Viszont most már tanácstalan vagyok, hogy milyet vegyünk. Nem szeretnék hidromasszázsost, se gőzkabint, csak egy sima, normálisat, mivel annyira pici a fürdőnk, hogy nem fér be egy 90x90 centis zuhanykabinon kívül más fajta.


Megfizethető áron, jó minőségű zuhanykabinokat tudnátok nekem ajánlani?


Arra is gondoltunk már, hogy magasított zuhanytálca + zuhanyfüggöny.


Kinek mi a véleménye, mit tudna nekem ajánlani?


Nagyon szépen köszönöm a segítséget!


Jelzem, a fürdőnk is 1 éve lett felújítva, de valószínűleg a zuhanykabin helyén biztosan újra kell csempézni, mert pur habbal van rögzítve a mostani zuhanytálca.


2016. febr. 1. 15:31
 1/9 A kérdező kommentje:
A megfizethetőn pedig 100 - 200.000 forintig értem, mert hajlandóak vagyunk többet fizetni érte.
2016. febr. 1. 15:32
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi épített zuhanyt csináltunk. Egyrészt nagyon tetszik, másrészt nálunk nagyon bevált. Nem olcsó mulatság, mert az üvegfal 150 ezer Ft, a lefolyó 40 ezer Ft, de van ennél olcsóbb is biztos. Mi utáljuk a zuhanykabint, a zuhanyfüggönyt meg még jobban, így mi a kád plusz üveg paraván és az épített zuhany között vaciláltunk, végül az utóbbi lett, nem bántuk meg.
2016. febr. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mindenképp elgondolkodunk rajta, köszönöm szépen a gyors választ. A mostani zuhanykabinunknál minden más csakis jobb lehet.


A felújításkor gondolkodtunk rajta, hogy összenyitjuk a spájzot és a fürdőt, de így is alig van helyünk pakolni, így marad a pici fürdő, különben sarokkád lett volna vagy egyenes kád, paravánnal.

2016. febr. 1. 15:53
 4/9 anonim ***** válasza:

Én három éve jártam ugyanebben a cipőben. Jó minőségű, de semmi extra zuhanykabint szerettem volna, de sehol nem kaptam (vidéki nagyváros). Végül kiegyeztem egy jó minőségű, de az extrák miatt drágább kabinnal. Ugyanakkor megfogadtam, hogy soha több nem kell üveges kabin, mert hiába takarítom, egy idő után képtelenség tisztára mosni, pedig már fogkefével is sikálom, ráadásul az extra részek miatt nehezebb a takarítás, pedig azokat nem is használjuk.

Az ismerősöméknél épített zuhanykabin van, három oldala olyan csempével van kirakva, ami jól bírja a gyűrődést és sokkal könnyebb takarítani. Tuti, hogy legközelebb ilyet csináltatok, persze ezt jól alá kell szigetelni, hogy a víz ne áztassa el a falat, de akkor is megéri.

2016. febr. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Oh, köszönöm szépen a személyes tapasztalatot. A párom vonakodik egy újabb bontástól, de más megoldás nem lesz. Az ötlet tetszik, kivitelre is, szép, esztétikus, nem olcsó valóban, de az olcsóság miatt most megjártuk jócskán, szóval nem fogunk garasoskodni, az biztos.


A takarítással nekem is meggyűlik a bajom sajnos. Általában 2-3 naponta tisztítom az üvegeket, mert annyira vízkövesedik meg rajta marad a szappanmaradvány is. A miénkben tényleg nincs semmi csicsa, de még így is nehéz takarítani, pláne, hogy ilyenkor szinte az egész fürdőt ki kell pakolni, gépestől mindenestől, mert a rögzített üvegfalak és a tálca csatlakozásánál ömlik ki a víz, nem győzöm felitatni a vizet. Illetve akril tálca lévén nagyon hamar sárgásodik is, a csempéhez sem férek hozzá rendesen, rendszerint úgy kell nekikezdenem a takarításhoz, mintha épp zuhanyozni készülnék.

2016. febr. 1. 17:54
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

Semmilyet se vennék,megoldanám egy zuhany függönnyel .A padozatnál a vizet is egyből levezetném .Gondold át a költségeket .Nem minden jó ,ami szép is .Van ami eladásra készűl,és nem használatra .Használd a józan paraszti eszedet ! Nekünk is nagyon pici fürdőnk van,és ezért mertem ezt írni .Nem másoknak kell megfelelni ,hanem magadnak .

Ha netán kifelé folyna a viz,a függönynél kicsit meg kell magasitani .A 3.zuhanyzónál jöttünk rá ,ez a jó megoldás .

2016. febr. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is épített zuhanykabinunk van, Ravak ajtóval, a Ravak ajtóra (üveges) 10 év garancia van.
2016. febr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi is épitettük a zuhanykabint, csak mi üvegtégából. Darabját 8-900ft-ért vettük, majd az összeset elvittük homokfúvóshoz, aki mindegyik üvegtéglának az egyik oldalát lefújta homokszoróval, igy olyan lett, mint a jagermaisteres feles pohár. Az az oldal van befelé, a vizkő nem látszik rajta, a másik, sima üveg meg kifelé néz. Fény bemegy rajta, de át nem látszik, nem bántuk meg.

Viszont arra nagyon figyelj, hogy ha épited a zuhanyt, akkor az aljáról a vizzáró rétegeket nem szabad kihagyni.

2016. febr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ma reggel éppen méricskéltünk, nagyon szűken egy 110x110-es valami befér. Nem tudom, hogy ennyire pici sarokkád létezik egyáltalán? Azt mindenképp zuhanyfüggönnyel oldanám meg, csak kapni-e ilyen kicsit. A 120x120 sarokkád nem fér be, mert egyik oldalon a toalett, a másik oldalán egy szárítógép van, még a szárítógépet és a mosógépet tudnám egy 10 centit mozgatni, ha nagyon muszáj lenne, de, ez a max, ebből is max ilyen 120x110-es, ha lenne.


Viszont technikai kérdés: a szárítógép és mosógéphez 2 db konnektor van, azzal lehet valamit kezdeni, hogy ne érje víz? Valami burkot venni rá? Lehet totál baromságot kérdek.


Még semmi sem biztos, csak erősen gondolkodunk, hogy mit is kéne csinálnunk, mit hogyan melyiket. De a fejem már most fáj tőle.

2016. febr. 2. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!