Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szomszéd kutyája ugat. Mit...

Szomszéd kutyája ugat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Minden éjjel egész éjszaka, folyamatosan, monoton. Évek óta tart, nem csak minket zavar.

A gazdájával beszélni próbáltunk először. Csak kérve, kedvesen, de a "kutyának az a dolga, hogy ugasson", "kussoljál, takarodj haza" jellegű válaszai miatt nem jutottunk érdemi megoldásra.

A megfenyegetem, feljelentem, megverem/megveretem nem jó, mert a dolog visszaüt: összefesti a keritést, összekarcolja az autót, károkat okoz, esetleg hazafele megveri a feleségem.

Sajnos volt vele régen más vitánk, tapasztalatból tudom.


Mivel nagyon közel van a kutya a hálószobánkhoz, így a füldugó sem megoldás.


Próbáltam, ha a kutyára rászólok, abbahagyja ideig-óráig, de fél óránként nem kellhetek fel, öltözhetek sál, sapka, kabát, azért hogy újabb 20 percig csend legyen, én pedig alig tudok visszaaludni.

Ajánlották, hogy dobjak át neki füstölt csontot, de az nem foglalja le teljes éjszakára, max. egy órára.


Altatót is szedünk, de csak részben használ, és nem szeretném gyógyszerezni magamat egy életen át.


Amit még próbáltam: ultrahangos leszoktató. Sajnos nem érdekli, vagy rossz a hallása, mindenesetre nem müxik.


Fáradtan pedig nem jó munkába indulni, mert ha mondjuk az autóval emiatt halálra gázolok vkit, akkor nem hiszem, hogy a kutyát/gazdáját vonják majd felellőségre.


Kérem, ne azt tárgyaljuk ki, hogy a kutya vagy a gazdája a hibás, mert itt megoldásokat várok, nem bűnbakot keresek.


Etikus és kevésbé etikus megoldások is érdekelnek, majd én lelkiismeretem szerint eldöntöm, hogy mit teszek meg, vagy mit nem.


2020. márc. 15. 07:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Hívd ki a rendőröket.
2020. márc. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%

Mielott megolnenek meg egy artatlan kutyat, inkabb az okot keresnem hogy miert ugat mindig.

Nalunk a sundisznok miatt volt mindig kiakadva, ahogy lejart a szezon, csend is lett.

2020. márc. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Hát ne haragudj, de én pihenni akarok, és nem csak sündisznószezonon kívül. Rohadtul nem érdekel miért ugat, és nem is vagyok hajlandó kutyapszichológust játszani. A gyors és egyszerű megoldások híve vagyok.
2020. márc. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Rendben, de akkor ne lepodj meg ha a te ajtodon kopognak eloszor...
2020. márc. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
Természetesen. Ne aggódj, ha ilyen helyzetre kerül sor, tudom a dolgomat. A másik oldalon viszont kevés sejteni, vagy akár tudni valamit, azt bizonyítani is kell.
2020. márc. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Életemben nem találtam még sündisznót a kertemben, feltételezem a szomszédnál sincs. De különben sem az én feladatom a kutya lelkének ápolgatása.

Egyébként nagyon egyszerű, hogy miért ugat: unatkozik, mert nem foglalkoznak vele, másrészt pedig nem nevelték meg. Tudom, mert van kutyám, és az nem ugat.

2020. márc. 15. 09:02
 7/13 A kérdező kommentje:

A rendőröket szívesen kihívnám, csak aztán megnézhetem másnap mit kapok.


Sajnos etikátlan emberekkel szemben én is csak etikátlanul tudom megvédeni magam.

Csak hogyan?

2020. márc. 15. 09:05
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Ugass vissza. Az egy kutya. A kutyák ugatnak. Ez van.
2020. márc. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%

Én képtelen lennék megölni egy kutyát, de azt is aláírom, hogy borzalmas lehet így élni.

Amikor nincs otthon a gazdája, bemész és leadod egy menhelyen. Az ilyen emberek kutyájában nincs chip, tehát nem kerül vissza és még az is lehet, hogy normális gazdát fogna ki, aki foglalkozik vele.

Bár semmi biztosíték, hogy utána nem szerez be másik kutyát és míg ott laktok gyilkolhatod a szerencsétlen kutyákat.

Millió más, törvényes megoldás is van, de ha te be vagy tojva tőle, akkor tűrj!

Neked így is esélyes, hogyha bármi baja lesz a kutyájának, még ha a te kezed nincs is benne, a te beledet fogja kitaposni.

2020. márc. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Pontosan ugyanez a szitu nálunk is, hálószoba ablak melletti kerítésnél ugat a szomszéd vakaréka.

Nem a kutya a hibás, elsősorban!

És nem a kutyával kell csinálni bármit is!


Én még nem szóltam a szomszéd nőnek, talán ezért, mert nem tudnék szépen szólni ezért(hogy lehet valaki akkora gyökér, hogy ennyi empátia nincs benne, ergo nem kéne alapjáraton szépen szólnom)


Viszont ha szólnék, és még neki állna feljebb:


Jegyző, birtokvédelmi eljárás. Ha a jegyző nem teljesíti, akkor bíróságon ugyanez, kereset beadása polgári peres birtokvédelem miatt.

Ők biztosan fogják.

És mivel megnyered a pert majd, mert előtte gyűjtöttél elég bizonyítékot! minden egyes törvénysértésnél a rendőrségi feljelentés mehet, amiért keményen megbírságolják majd.


Ha meg fenyeget, összekarcolja az autód?


Isten irgalmazzon neki, de szerintem tegyél fel kamerákat, ami alapján feljelentést tehetsz.


Nehogy már egy bunkó miatt rossz életetek legyen!

2020. márc. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!