Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem tudom kinyitni az...

Miért nem tudom kinyitni az ablakot?

Figyelt kérdés
Van valakinek tippje, hogy nyithatnám ki az ablakot? Hagyományos, fa keretű ablak, és a külső (tehát a kinti) ablakrészt nem tudom kinyitni. A kallantyú működik, mintha akadna fent. Rángatni nem mertem. Eddig nem volt vele semmi. :(
2020. ápr. 5. 16:07
 1/4 A kérdező kommentje:
Mármint az ablak a fenti részénél akad.
2020. ápr. 5. 16:09
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy a zár, vagy megvetemedett, más nemigen van.
2020. ápr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Oké, köszi, de ezt van esélyem itthon megoldani, vagy ehhez szaki kell?
2020. ápr. 5. 17:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, konkrétan mi baja. (Baja egy város, tudom...)

Minél erősebben nyomd be, hogy ne feszüljön. Nyomás közben nyisd-zárd a kallantyút vagy 6-8 alkalommal, hogy mozgassa az esetleg megragadt alkatrészt. Ha meguntad, akkor meg nyitott állapotban rángasd, ne csak a kallantyúnál fogd, hanem közben a keret szélét is. Ha így sikerül kipattintani, akkor már meg tudod vizsgálni, hogy mi a baj. Lehet, hogy csak a fa elvetemedett és megszorult, lehet, hogy a záró nyelv nem mozog, stb.

2020. ápr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!