Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha a felettem...

Mi a teendő, ha a felettem lakó idős néni áztatja a plafonomat, de nem akar senkit beengedni a járvány miatt?

Figyelt kérdés
Ázik a plafon néhány napja, a szomszéd néni idős, csak az ajtón keresztül hajlandó beszélni. Valószínű hogy valamilyen szivárgás lehet, de nála kéne megnézni. A fiával is beszéltem, aki nem él a nénivel, de ő is határozottan kijelentette, hogy ő sem fog senkit beengedni a néni lakásába, és nem érdekli a problémánk. Ilyenkor mit lehet tenni? Végig kell néznem hogy tönkremegy a lakásom? A folt napról napra nagyobb a plafonon. Közös képviselő annyit ígért, hogy beszél vele.

2020. ápr. 8. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Feljelented rongálásért. A rendőrt muszáj neki beengedni.
2020. ápr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Ha lehetséges, el kell zárni a lakásához vezető vízvezetéket. Azonnal ajánlott levelet kell írni neki, hogy engedjen be. Fel kell hívni a biztosítót, mi a teendő jelen esetben.
2020. ápr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Jelentsd fel.

Engedd be a rendőrt magadhoz, ha ő is azt mondja, hogy igen, láthatóan fentről jön a probléma, akkor nincs miről beszélni.

2020. ápr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

Mikor kezdődött a folt és most mekkora?

Nem bír ki 1-2 hetet még legalább?

2020. ápr. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Nénit meg kellene győzni, hogy ő addig zárkózzon a belső szobába (az értékeivel együtt) és a szerelő után majd mindent lefertőtlenít. Egyébként meg pár hét múlva csak a kár és a fizetnivaló is több lesz csak, és az esélye is nagyobb, hogy tényleg koronavírusos szerelőt fog ki. Hónapok alatt meg már a plafon fog potyogni.
2020. ápr. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A folt kb. napi egy centit növekszik.

Közben kiderült hogy a nénit elment valahova pár napja, vagy elvitte a családja, nem lehet hallani hogy tévézik, tök csend van a lakásban. A fiát nem értem el. Beszélek a közös képviselővel, lehet hogy feltörik az ajtót, nem tudom. Csak nem szerettem volna ilyen drasztikusan fellépni, itt élünk egymás mellett majdnem húsz éve, és jóban is vagyunk.

2020. ápr. 8. 15:47
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazából a fia részéről nem értem ezt az elzárkózást. Ő tudna segíteni.
2020. ápr. 8. 15:48
 8/8 anonim ***** válasza:
86%

Jegyzohoz kell fordulni, birtokvedelemnek hivjak.

Ha nem engedi a javitast, akkor a jegyzo rendoroket rendel ki, feltorik az ajtot.

Es nyilvan fizetheti az egeszet a karokozo tulajdonos.

2020. ápr. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!