Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mekkora probléma egy szem...

Mekkora probléma egy szem patkány megjelenése a ház körül?

Figyelt kérdés

Erdő szélén lakunk, úgyhogy nem meglepő, ha állatokat látunk a kert végében. A leggyakoribb vendégeink mókusok, de most az utóbbi pár napban többször láttunk egy patkányt. Hol éjjel, hol napközben tűnt fel 1-2 percre a kert végében, a fás-bokros részen. Minden alkalommal egyedül mászkált, szimatolt az avar és a lehullott faágak között. Egészségesnek, ébernek, tisztának tűnt, egész helyes kis állat. Úgy tűnik eddig, hogy a lakhelye hátrébb van az erdőben, és onnan merészkedik elő a házak közelébe.

Se nekünk, se a környéken másnak nincs olyasmi a ház körül ami különösen vonzó lenne a rágcsálóknak - nincs se állattartás, se ennivaló vagy takarmánynak való növények termesztése a közelben. Egy diófa van a szomszédban, a mókusok kedvelik, nem tudom a patkány számára mennyire vonzó.

Ahol régen laktunk ott is volt patkány, viszont ott tényleg a szomszéd terményeire mentek, és elég rondák is voltak, tényleg gáz volt a helyzet.

Itt viszont nem tudom eldönteni, hogy mennyire lehet vajon probléma, hogy itt van. Én arra gyanakszom, hogy ha nem talál "éléskamrát" akkor majd odébb fog állni, hiszen minek telepedne le egy patkány olyan helyen, ahol nincs kaja...? Viszont valamiért meg nagyon rossz hírük van...


Kell tartanunk ezzel kapcsolatban bármitől? Okozhat gondot így is?


2020. ápr. 9. 14:05
 1/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Megnyugtatlak nem egy van. Imádja a diót. Rakj ki zselés mérget.
2020. ápr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
És a házba is beköltözik, akkor már nem aranyos..
2020. ápr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1

Na jó, de ez az, a mókusok is imádják a diót, de semmi gond nincs velük azon kívül, hogy néha elpotyogtatják az udvaron. :)

Én konkrét problémára gondoltam.


Lehet, hogy rosszul fogalmaztam meg... Tehát tud konkrét KÁRT csinálni?

A bejárati ajtónkhoz nem tud odajutni észrevétlenül, hogy esetleg besurranjon a házba mikor nyílik az ajtó... Csukott ajtónál nem tud bejutni sehol. De ha meg esetleg neadjisten szuperkommandós besurranó patkány és valahogy mégis bejön, bent van macska, szóval nem sok jót ígér ez a terv. Szomszédoknál mindenhol van kutya, elég óvatosnak tűnik, nem is közelít a házakhoz.

Kint pedig nincs semmink. Mármint a kocsin kívül, azt meg már megszoktuk hogy a nyest néha rákakil a kocsi tetejére, az is benne van a pakliban hogy megrág benne ezt-azt.

De hogy így nem fog a patkány fákat kipusztítani, meg épületet tönkretenni, meg hasonlók, ha jól gondolom... vagy tud ilyesmiket? Milyen jellegű gondot tud okozni? Mert annyit tudok, hogy a terményt megdézsmálja, esetleg szárnyasok tartásánál kárt okozhat. De ezen kívül pontosan milyen bajt okoz?

Őszintén szólva nem állnék neki az erdő állatait öldökölni csak azért, mert "fúj". :D

2020. ápr. 9. 15:36
 4/7 anonim ***** válasza:

"Megnyugtatlak nem egy van. Imádja a diót. Rakj ki zselés mérget."


Ez a mókusok miatt nem biztos hogy túl jó ötlet lenne.

2020. ápr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na igen.

Mint írtam, ERDŐ SZÉLÉN lakunk. Az biztos, hogy mérget nem rakok ki egy erdőbe.... oké, utána örülünk, hogy eltűnt a patkány, tök jó, de vele együtt fene tudja hány vadállat halálát okozná. Itt jár egy csomó róka, menyétféle, ragadozómadár (nappali és éjszakai is), süni, borz, mindenféle rágcsáló, nem szeretném válogatás nélkül végigmérgezni őket.

Ha egy ház külsejében, néhány fában és egy autóban komoly pusztítást tud végezni egy patkány, akkor valami mást kitalálunk, de méreg kizárva. Ha nem pusztítja el a házat, kocsit, fákat, akkor meg békén hagynám.

2020. ápr. 9. 16:11
 6/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Házat nem de gyengébb mellékèpületet tönkre tud tenni. Elszaporodik aláfúrkál simán megrogyasztja hisz kiássa alóla a földet. Farakás alá pl azonnal betelepszik. Vagy bármi alá ami le van téve.
2020. ápr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem "szingli". Van párja (lehet, hogy több is). Nem való ember és házi baromfi közelébe.
2020. ápr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!