Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szakmunkákat, mint festő-mázol...

Szakmunkákat, mint festő-mázoló, asztalos, burkoló, stb, el lehet végezni 10 hónapos OKJ-s képzés keretében úgy, hogy munkám is legyen utána?

Figyelt kérdés

Természetesen úgy hogy érdekel is a dolog, illetve legalább 250-300.000 Ft-ot szeretnék vele keresni havonta. Van az ilyen felnőttképző OKJ-s tanfolyamon végzettekre kereslet?


33/F


2020. máj. 7. 23:50
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Attól tartok, ha megtudják hogy 10 hónap alatt végeztem felnőttként, OKJ-n, azt mondják majd "bocs, de nem", gondolván a rendes suliban végzett szakemberek sokkal jobban dolgoznak. Mit gondoltok?
2020. máj. 7. 23:52
 2/12 anonim ***** válasza:

Seggédmunkásnak szinte bárhova fölvesznek pár év után pedig senkit nem érdekel a papir.


A szakmunkásképzés szinvonala nagyon alacsony. Szinte senkitsem érdekel hogy van e papirod rola. Tőlem eddig csak olyan helyen kérték ahol a törvény írja elő.

2020. máj. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék segedmunkas lenni 80 ezer forintért. Illetve nem tudnék 2-3 évet ennyiből végigcsinalni, mire több tapasztalatom lesz.
2020. máj. 8. 00:20
 4/12 anonim ***** válasza:

Kezdesnek biztos nem kapsz annyit. A papir senkit nem erdekel hanem hogy mit tudsz. Ha latja hogy tanulsz, igyekszel akkor alkalmaz a vallalkozo es kesobb tobbet is tudsz keresni. Ha nem fizet tobbet akkor kesobb talalsz mast aki tobbet ad, ekkor mar tobb tapasztalattal.


A leglabb 250.000 az orankent kb 1500as oraber. Nem tudom realis e mert en mar nem elek Magyarorszagon.

2020. máj. 8. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A felsorolt szakmák közül a festő az, amit a leghamarabb elsajátítani.

Egy kezdő festő is hazavisz napi 15-20 ezer forintot.

Az asztalos szakma bonyolult és költséges.

(Szerszámok, műhely, stb)

A burkoláshoz hatalmas érzék és türelem kell, sok a kontár.

Szerintem amivel a leghamarabb pénzt tudsz keresni az a festő.

De nem egy könnyű szakma, falat kaparni, glettelni, port nyelni...

2020. máj. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is a festővel tudnál a legjobban érvényesülni, eddig ahol dolgoztam asztalosként az okj-s papírral rendelkezőket úgy kerülték mint a tüzet, ahol mégis felvettek egyet-kettőt ott is csak olyan munkákra tették be őket amik szinte segédmunkának is beillenek,utána 2 hónap múlva kitették a szűrét, volt olyan szerencsétlen amelyik állhatott a gyalugépnél 2 hónapig napi 8-10 órában, volt olyan is amelyik csak ragasztott, ablakkereteket 2-hónapig.

Mondanom se kell minimum összegért.

Leginkább normális papírral rendelkezőket kerestek, még a tapasztalat se volt lényeges.


Úgyhogy én azt mondom az OKJ felejtős, normális helyre nem vesznek fel vele max 1-2 hónapra de akkor is inkább segédmelósnak.

Persze vannak kontár szutyok cégek is akik felvesznek vele, de én olyan helyre inkább nem mennék, ha esetleg normális helyre akarsz utána elmenni nem fognak felvenni.

2020. máj. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A festő gyakorlatilag nem igényel szerszámot, egyedül is nekiállhatsz vállalkozni 0-ról.

Jól is kereshetsz.

2020. máj. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
El lehet,de egyből mester nem leszel. A szakmát kell ismerni,nem a magyar,írókat,költőket.
2020. máj. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

# 3


Mindenki igy kezdi, ha iskolába jársz mellette akkor tanulónak neveznek. (Segédmunkásként se 80k keresel.)


Ha sokat akkarsz gyorsan keresni végzetség nélkül mennyél kamionozni.

2020. máj. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9: megnézem ahogy elmész végzettség nélkül kamionozni :))
2020. máj. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!