Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Meg akar büntetni az egyik...

Meg akar büntetni az egyik vidéki önkormányzat, mert az ott lévő üres és bekerítetlen telkemre valaki szemetet helyezett el. Megtehetik?

Figyelt kérdés

Nyilatkoztattak, hogy én hordtam-e oda (Bp.-ről) ill. hogy ha nem én, akkor nevezzem meg, hogy ki volt az. Írtam az ügyintézőnek, hogy 100 km-ről nem hordtam oda semmit és nyilván valamelyik helyi szomszéd lehetett, meg eltüntetni sem tudom, mert 68 éves budapesti lakosként -a vírushelyzet miatt- nem mehetek ki a fővárosból. Most jött meg a határozat, hogy van rá x napom, hogy eltüntessem, mert megbüntetnek.

(Őket nem érdekli a vírushelyzet.)


Mit tanácsoltok vagy mit tennétek a helyemben?

Egyáltalán mi szabályozza, hogy ki és mit tarthat a telkén?

Annyi szomszédnál látok mindenféle szir-szart a telkükön, így bárkit meg lehetne büntetni.



#telek, szemét
2020. máj. 13. 16:52
 1/1 anonim ***** válasza:
60%

Én azt gondolom jogtalan az önkormányzat határozata.

A magán ingatlan nem közterület.Hogy én mit tárolok ott,ha az nem sérti más érdekét,azaz nem veszélyes,miért ne tárolhatnám.

Amiért büntetés járna,az a parlag fű.

Jelen állapotot nem is te magad hoztad létre.

Nekem is hordtak telkemre,mert hogy én is ritkán járok.

Jelentettem az önkormányzatnál,válasz,nekik nincs emberük figyeltetni,ki mit hova rak le .De mezőőri cimen adót szednek be .Hétvégi telkünkhöz közel van egy ingatlan,20 éve borzalmas elhanyagolt állapotban van .Szóltunk az önkormányzatnál,keresse fel a tulajt,vagy tegyék rendbe, a költséget meg adók módjára hajtsák be .Válasz,sajnos nincs olyan törvény,hogy a magán területre léphessünk,annak használatába bele szóljunk.

Kérd ki azt a törvényt,ami meghatározza ,hogy törvényt sértesz.

2020. máj. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!