Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Önkormányzati lakást hogy...

Önkormányzati lakást hogy lehet eladni?

Figyelt kérdés
Lakáshirdetéseket nézegetek. Találtam olyat, hogy valaki 14 millió forintért árulja az önkormányzati lakást, illetve az is oda van írva, hogy bérleti díj ennyi meg annyi. Ezt hogy kell elképzelni? Kifizetek 14 milliót, meg még havonta bérleti díjat? Egyáltalán hogy lehet eladni azt, ami az önkormányzaté?
2020. febr. 26. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak a bérleti jogot árulja (az esetek többségében illegálisan).

Nagy katyvasz lehet belőle.

Mármint kifizeted és mégis kirakhatnak....

2020. febr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam. De a bérleti jogot az önkormányzat adja, nem? Vagyis teszem azt, nekem megítélik a lakást, gondolom az nyilván van tartva, hogy én kaptam meg. Odaadhatom én azt egy idegennek, miközben mindenhol én vagyok jegyezve, mint bérlő? Ráadásul milyen jogon kér milliókat, ha a lakás nem is az övé?
2020. febr. 26. 17:10
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

"Odaadhatom én azt egy idegennek, miközben mindenhol én vagyok jegyezve, mint bérlő?"

Legálisan nem, lakás cserével lehet machinálni, de sok a buktató.


"Ráadásul milyen jogon kér milliókat, ha a lakás nem is az övé?"

A bérleti jogért. Lakásnál ez nem legális. Nem lakás (üzlet) bérleti joga értékesíthető.

2020. febr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Ez egy teljesen illegális dolog. Ne menj bele ilyenbe, mert a pénzt is elbukod, és lakásod sem lesz. Akivel szerződik az önkormányzat, az élhet a lakásban, ezt a jogot nem lehet adni venni, így jogtalanul lennél az önkormányzati lakásban, hiába fizettél érte.
2020. febr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Valószínűleg valami csalás áll a háttérben. Legálisan tudtommal csak az önkormányzat adhatná el, de akkor se önkormányzati lakásként hirdetnék meg..
2020. febr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Önkormányzat bevonása nélkül semmit sem szabad .

Nem vagy te itt tulajdonos .

2020. febr. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, úgy képzelik el a dolgot, ahogy leírtad, magát a bérleti jogot akarják eladni, úgy ahogy pl. eladják egy szállodában a nyaralási jogot (ami viszont tudtommal legális!).

Ez viszont egyrészt nem legális, másrészt teljesen igazad van, szerintem is vérlázító, úgy p.... vágnám az ilyen embereket, mint a szél. Nem is értem, miért nem göngyölítik fel az ilyet és büntetik keményen. Sok ilyen hirdetés van, és úgy láttam jellemzően Bp-en! Nonszensz szerintem is egy bérleti jogot több millióért eladni. 14 millió! Jesszus! Ennyiért vidéken minden túlzás nélkül a készbe ülsz bele, akár lakás, pláne családi ház (faluban).

Egyesek hogy nem értik a kérdést? Nem Ő akar eladni és szó nem volt arról, hogy venni szeretné, szimplán "fennakadt" ezen, ahogy én is fennakadtam már nem egyszer, mert döbbenetesen nagy pofátlanság! S ami azt illeti nálam is volt némi gondolkodási idő, mire leesett egyáltalán miről is van szó, hisz annyira hihetetlen, hogy nem is gondolnál rá, elsőre le se esik, hogy miről van szó.

Én vidéken élek, de srácok ami Bp-en folyik ingatlanügyben, az valami elképesztő, ezen fölül is, olyan (s ne haragudjatok meg érte, nem rosszból és nyilván mint vásárlók semmi közötök a kialakult helyzethez), de putrikat próbálnak eladni és kérnek érte súlyos pénzt, hogy döbbenten állok az egész előtt. 20 millióért olyan lakás, ami kvázi a föld alatt van, sötét, egy lyuk! Garzonokért még ennél is több... Meg eleve nem lakhatási célra készült ingatlanok lakóingatlanként, ilyen, hogy "darálós budi", mert nincs is meg a cső keresztmetszet, hogy is lenne, ha az korábban egy tároló/garázs vagy egy padlás volt, stb... Szóval hihetetlen és hihetetlen körülmények.

2020. febr. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!