Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A kertemben levö furt kutba...

A kertemben levö furt kutba leengedett szivattyu miért bug és miért nem jön a viz??

Figyelt kérdés

#buvárszivattyu #nem jön viz
2020. máj. 20. 08:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Valami rátapadt az aljára, vagy levegős, vagy egyszerűen csak nem bír akkora magasságra nyomni. Esetleg kopottak a lapátok.
2020. máj. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Eddig müködött rendesen.Most észre vettem hogy a slagon van egy lyuk.Talán azért nem tudok locsolni?Gondolom akkor a lyukon nyomja talán ki a vizet.
2020. máj. 20. 08:38
 3/13 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni a kútba, az is lehet, hogy oldalt fordult.
2020. máj. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az összes vizet nem tudja ott kinyomni.Ha búg megszorulhatott,vagy betemette a homok.Milyen szivattyú van bent?

Cső,vagy membrános mélykúti ?

2020. máj. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem tud oldalt fordulni mert passzol pont a csöbe .Esetleg vizköves is lehet? Nem tudom nem értek hozza.


KB ilyenröl / hasonlorol van szo.


[link]

2020. máj. 20. 08:48
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem éri el a vizet.
2020. máj. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen talán az is lehet.Nem tudom mi lehet de eddig nem Volt még soha ilyen probléma.Valoban elképzelhetö hogy a szárazság az oka és kevesebb a viz mint korábban Volt.
2020. máj. 20. 09:03
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez a szivattyú sok vizet tud kinyomni rövid idő alatt.

Ahogy leszívta magáról le kell állítani. Lehet hogy gyenge a kút víz adó képessége . 1 viz csappal csökkenteni kell a kifolyó vizet.

Nem szabad addig szívni a vizet,amig el nem fogy .Ez nem jó a kútnak sem.Szüneteket kell tartani. Jobb lenne 1 tartályba nyomatni,aztán onnan elhasználni.A hideg kúti víz úgy sem alkalmas növények zöld felületének önözésére.

Mekkora kút mélysége ?

Mekkora bent a víz oszlop?

2020. máj. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Sajnos azt nem tudom hogy milyen mély a kut

Azt hiszem kb 20 méteres lehet. Azt Sem tudom mekkora lehet bennt a viz.

Mit jelent egyébként az ilyen szivattyuknál a merülési mélység?

Azért kérdezem mert ha uj szivattyut vennék és merülési mélységet 14 métert ir elég -e az a kb 20 méteres kutba?

2020. máj. 20. 11:09
 10/13 anonim ***** válasza:

14 m lehet a vizbe engedni.

Azt kell megnézni hány bár a nyomása.

20 nes kútba legalább 5 báros kell.

nagyobbat sem érdemes venni,mert az sok vizet nyom ki.

víz oszlopot úgy lehet mérni,lengetsz egy kis súlyt,amikor hallod a csobbanást,ott a víz teteje .Ezt jelöld meg.Aztán lassan enged le,aztán mikor nem érzed a súlyt,lent van .Ezt is jelöld .

Vissza húzod,és leméred a távolságot.

Aztán mérjed meg 1 perc alatt mennyi vizet hoz fel.

Tud e 10 percig folyamatosan üzemelni.Mindent ki kell kisérletezni,mennyi szünetet kell közben tartani .

Ha jó víznyerő helyen van a kút,akkor jó az után pótlása.

2020. máj. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!