Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy melegszik fel nyáron a...

Hogy melegszik fel nyáron a ház minél lassabban?

Figyelt kérdés
Tehát gondolok arra hogy nappal nyitott vagy zárt ablak, behúzott kihúzott függöny, leengedett felhúzott redőny, kell huzat nem kell? Éjszaka hogy? Más praktikák?

2020. jún. 30. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A Nap által kibocsájtott hősugárzás felmelegíti a tárgyakat. Utána ezek a tárgyak leadják a hőt a beltéri levegőnek. Így melegedik fel egy ház nyáron.

Sötétítő függöny nem jó megoldás, mivel belül van és sötét a színe. A sötét szín elnyeli a fényt, ami plusz hőt generál, ráadásul a napsugárzás is felmelegíti a függönyt. Bent a lakótérben meg szépen leadja ezt a keletkezett hőt a levegőnek.

Legjobb a leengedett redőny egészen addig még süt a Nap. Az általában fehér redőny visszaveri a fény nagy részét, plusz lakótéren kívül van, így ha fel is melegedik nem adja le egyből a hőt a beltéri levegőnek.

Szellőztetni akkor van értelme, ha a kinti levegő minimum egy hőmérsékletű a bentivel (vagy alacsonyabb).

Magyarán ha délben kinyitod az ablakot mikor kint 30+ fokos a levegő, azzal semmit nem érsz el, csak annyit hogy bent még melegebb lesz.

Legjobb kora reggel csinálni egy nagy szellőztetést, aztán bezárni az ablakokat, leengedni a redőnyt, és túlélni estig amikor ismét jöhet egy nagy szellőztetés. Vagy akár egészen kora reggelig nyitva maradhatnak az ablakok, ha van erre lehetőség.


Mindezt még lehet fokozni azzal, hogy minimálisra csökkentitek az elektromos készülékek használatát, persze csak akkor ha van rá lehetőség. Nálam pl a tv és a PC nagyon hamar befűti a szobát. Ráadásul most hogy egész nap itthon vagyok, a levegőt is elhasználom így sajnos kénytelen vagyok napközben is szellőztetni.

2020. jún. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Csak akkor nyiss ablakot, mikor kint legalább 2-3 fokkal hűvösebb van, mint bent, ennyi. De minden ilyen alkalmat ki kell használni, pl. mikor egy nagy eső után hirtelen leesik a hőmérséklet. Vagy hajnalanta. Sajnos sok a trópusi éjszaka, tehát nem minden hajnalban hűl le eléggé.

És árnyékolás, ahonnan süt a nap, de máshol is hőszigetel az árnyékoló, pl. redőny, roló, vastag függöny.

Vagy locsolni kell a falat vagy fal mentén, vagy párafüggönyt lehet csinálni a fal mentén kívülről.

2020. jún. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Jaigen! Be lehet futtatni a falat növénnyel! Az is nagyon jó szigetelő!

Vagy a fal mentén magasra növő növényeket tenni ki, ha ház, akkor ültetni. Vagy palánkkal árnyékolni. Vagy ponyvával, vitorlával, előtetővel.

2020. jún. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Én arra voksolok, hogy ha van rá lehetőség akkor ültess fákat a ház köré.

Nekünk kvázi az erdőben van a házunk, minden irányból nagy fák veszik körbe, nyáron minden ismerősünk irigykedik ránk hogy kánikulában ~23 fok körül van a hőmérséklet a házban klíma nélkül, úgy hogy nincs redőny és bukóra ki vannak nyitva az ablakok egész nap hogy szellőzzünk. :)

Szüleim háza körül nincs semmi árnyék, 27 fok minimum van a házban, pedig lelkesen bohóckodnak a redőnyökkel, ablakokkal, ráadásul jobban is szigetelt a házuk a miénknél... (A terasz hőmérséklete napközben pedig 27 vs. 40 fok nálunk és náluk... ez is a fák miatt, illetve náluk betonos talaj van, nálunk füvesített.)


Ja, és mindenképp tegyél fel szúnyoghálót ha még nincs, és akkor estétől reggelig ki lehet tárni az összes ablakot anélkül hogy széthordanának a bogarak. :D


Jó ötlet lehet még egy sima mezei ventillátor, este odarakod az ablakpárkányra hogy fújjon befele hűvös kinti levegőt, gyorsabban kiszellőzik a lakás.

2020. júl. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
Én megfogadtam az itteni ezzel kapcsolatos tanácsokat tavaly és nagy hévvel lehúztam a redőnyöket és bezártam az ablakokat. SOKKAL melegebb volt bent és levegőtlenebb, mikor hazajöttünk! Macska is van itthon, még jó hogy nem lett baja! Jó mondjuk nem lesz 30 fokban baja. De akkor is kellemetlen.. ha van keleti vagy északi fekvesű ablakod nyugodtan hagyd nyitva. Ott fontos lehúzni a redőnyt és becsukni az ablakot, ahol süt be a nap. De ha nem hagysz nyitva semmit katlan lesz a lakásból.
2020. júl. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
5: Hát nem tudom, miért gondolod, hogy ha bent 21 fok van és kint 35, akkor a nyitott ablak lehűti a lakást...
2020. júl. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem gondolok én semmit, ezt tapasztaltam. Nem járt a levegő, még rosszabb volt és melegebb.
2020. júl. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

7: A hőmérő szerint???

Mert anyukámnak akkor is jobb a hőérzete, ha 33 fokban jár a levegő, mintha 25 fokban nem.

De ettől még a 33 melegebb, mint a 25!

2020. júl. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért a rossz minőségű levegőt az is nagyban befolyásolja, hogy milyen a ház. Ha alapból dohos nedves falak vannak, akkor a páratartalom miatt a 25 fokos levegő is elhasználódottnak érződik.

Viszont az tény, hogy ha kint 30 fokos a levegő, akkor nincs értelme beengedni mert pár óra alatt 2-3 fokkal is megnövelheti a benti hőmérsékletet.

Mondjuk aki klímázik, az tudja miért nem kell ablakot nyitni klíma használat közben, max 10-15 percre 3-4 óránként, ha többen tartózkodnak egy helységben.

Télen sincs nyitva egész nap az ablak, mégsem használódik el a levegő ha nincs senki a légtérben.

Szóval amit az #5 ír nettó hülyeség.


Mi mikor reggel elmegyünk, minden ablak bezár redőnyök leengedve, mikor hazaérünk kellemes hűvös, normális állagú klíma csap meg a házba belépve.

Mivel senki nem tartózkodik a házban, így semmitől nem használódik el a levegő.

Mint írtam, egy párás közeg sokat ront az érzeten.

2020. júl. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, azért mert te nem ezt tapasztaltad nettó hülyeség? A higanyos hőmérő is felment plusz két fokot, még az is hazudott akkor!
2020. júl. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!