Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gáztűzhely cseréhez és ha kb...

Gáztűzhely cseréhez és ha kb 1m-rel arrébb akarom tetetni, kell gázterv, engedély, stb, mint pl egy gázkazáncserekor?

Figyelt kérdés

A konyhát szeretném felújítani. Új konyhabútor is kerülne be, ami miatt a tűzhelyet egy kicsit arrébb kéne rakni.

Ehhez kell valamilyen engedély?

Vagy csak kihívok egy gázszerelőt és megcsináltatom vele?


2010. aug. 2. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha fix cső lesz, akkor kell engedély.

De ha flexibilis csővet tesz a gázszerelő, ahhoz nem kell engedély.

2010. aug. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Lehet, meg lehet oldani flexibilissel is, de elég hülyén nézne ki, mert egy sarokban kéne levezetni a flexi csövet. Most az egyik falnál van a tűzhely, utána meg a sarok melletti másiknál lenne.

Azért kérdeztem egyébként, mert most cseréltetjük majd a kazánt, amit mindenképp terveztetni kell. Egyben meg lehetne terveztetni a tűzhely arrébb rakását is, csak még fogalmam sincs, hogy pontosan hova fog kerülni. Arra majd csak jövőre lesz pénz.

Így kétszer kell majd kifizetni a tervezést, engedélyeztetést. Aminek a költsége gondolom egyszer is több, mint egy új tűzhely ára. :S

2010. aug. 2. 17:16
 3/9 A kérdező kommentje:
Bár, ha jobban belegondolok, azt a 1,5 méteres flexibilis csövet talán el lehetne vezetni rejtetten valahogy a munkalap alatt a szekrény hátsó részénél.
2010. aug. 2. 17:18
 4/9 anonim ***** válasza:
Én még a kazánt sem terveztettem,nem engedélyeztettem.
2010. aug. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én se tenném, ha nem lenne kötelező!
2010. aug. 2. 19:12
 6/9 anonim ***** válasza:

A flexicsüövet vezesd a konyhabútor mögött és akkor nem lesz csúnya:)


Amúgy ha nem pluszpénz akkor érdemes rárajzolni, de azzal számolj, hogy addig nem veszik át a gázt amíg nincs a helyén a tűzhely.

2010. aug. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az lesz, a szekrény mögötti megoldás.

A másik falon, ahol meg nem lesz szekrény és kilóg a cső, majd valami kábelcsatornában elvezetem. Talán ez a legkulturáltabb megoldás.

A másik dolog nem jó, mert ha jövőre lesz pénz a konyhára, nem akarok egész télen gáz, fűtés és melegvíz nélkül maradni.

2010. aug. 2. 22:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Nekünk fejmagasságban ért véget a fix cső.

Ahhoz rögzítettük a flexibilist, ami fényes, és szerintem nem csúnya.

A munkalapon keresztül levittük, majd a szekrény mögött elvezettük a tűzhelyig.

Ahol a munkalap ki lett fúrva, oda egy fém színű kütyüt tettünk, így a fúrás szépen el van takarva.

2010. aug. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kösz a választ!

Tudom milyen az a cső. Az a fémszövet borítású, igaz?

A másik lakásunkban nekünk is olyan volt. Aztán egyszer kijöttek a gázszolgáltatótól, hogy X időn belül cseréltessem, ki, mert az EU-s szabvány szerint ez nem szabályos. És ha nem cseréltetem ki, elzárják a gázt.

Ki is lett cseréltetve sárga műanyag(!) csőre. Úgy néz ki kívülről, mint egy szokványos gégecső csak sárga. Hogy mennyivel jobb a műanyag, mint a fém azt nem tudom...

Ja és 22eFt kellett fizetni a 80 centis cső cseréjére évekkel ezelőtt.

2010. aug. 3. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!