Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek lemondjam a...

Szerintetek lemondjam a mindenkori álmomat, hogy saját kertes házat tudjak majd egyszer venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Gyerekkorom óta az az egyik nagyobb álmom, hogy vehessek magamnak saját kertes házat valahol egy kis csendes faluban vagy vidéken. Nem sokat kutattam utána, hogy mennyibe kerülhetnek a kisebb kertes házak vidéken, de mikor mindig említem ezt itthon mindig ilyen lekezelően reagálnak rá. Pl: egy ilyen ház felújítása, cseréptörés, kert rendben tartása, fal beázás stb de én ezekkel nyilvánvalóan számoltam mikor ezen gondolkoztam de mégis mintha azt akarnák, hogy haggyam a fenébe, nem éri meg. Tegyük fel, ha úgy keresnék, hogy pár hónap alatt összegyűlne egy millió forintom, persze kisebb költésekkel a mindennapokra akkor pár év alatt csak összejönne önerőből egy összeg a házra vagy túl képzelem? Semmilyen ház nem érdekel igazán, annyira mint a kertes ház szép kis hangulatos kerttel, virágokkal, gyümikkel és hintaággyal. Persze az egy dolog, hogy ha meg van a házra a pénz, utána még kéne pár millió a ház körüli munkákra is mint amiket írtam korábban. Én személy szerint, nem tartom lehetetlennek, egyszer már kerestem eleget, hogy pár hónap alatt összejött volna az egy millióm de akkor persze nem terveztem előre. Egy millió igaz semmi kb egy rendes ház árához de szép lassan sikerülhetne. Én nem vagyok oda a hitelért, de ha úgy állok, hogy már csak pár milla kellene hozzá akkor talán megendegem a hitelt is magamnak. Hallottam, hogy a viédki házak olcsobbak mint a városban ez mennyire igaz? Ja és ha már megvan a házikóm elméletben persze :D akkor kifesthetem akár milyen színre a falait kívülről pl. rózsaszín vagy zöldre? Meg milyen szerintetek egyedül lakni egy kertes házban, pesrsze néha azért át hívnám a barinőmet oda de szeretek önmagam elleni itthon is, néha már el szeretnék itthonról menni, nem csípem már a fővárost. Zajos, büdös, rohanós. Vidéken meg friss a levegő, madárcsicserég reggelente, kellemes közérzet. Nyaralónkban miindig élveztem ezt. Sajna már az nincs meg. Szeretnék mindent megtudni a ház vásárlásról, hogy kell nekifogni, mit kell tenni, hogy ne vágjanak át, egyszóval mindent egy kertes házról :D. Bocsi helyesírási hibákért, vacakol a billentyűtetem. Ja és ha van itt valaki aki teljesen önerőből vett kertest az is légyszi írja le miket tapasztalt, milyen változást tapasztalt. Előre is köszönöm a válaszokat. 23l.



2020. júl. 13. 21:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%

Én csak egy dolgot kérdeznék, illetve kettőt:

1.- tudod-e, miért nincs meg a nyaralótok ? (mert nyilván oka van)

2.- és ez a legfontosabb: oké, összedolgozol egy kis háűzra valót + hitel és aztán? Mégis miből élnél a kertes házacskádban? Ha jön egy jégeső, miből és kivel csináltatnád meg a több százezres kárt, ami a tetőn keletkezik?


És igen, egy háznál mindig Neked kell rendbehozni, bármi gond van, kilyukad az ereszcsatorna vagy eldugul, stb.

2020. júl. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%

pl köt rá biztosítást, ami szinte kötelező ilyen házaknál, és a biztosítók segítenek helyrehozni a károkat.


Szomszédom egy egyedülálló nő, naponta eljár dolgozni busszal, és remekül él.


Miért lenne lehetetlen egy nőnek ilyen?


Én városból költöztem vidékre, viszont ami hátrányt látok, az az emberek milyensége itt. :(

Szabályosan ki vagyok nézve.

Erre azt szoktam mondani, az ember sose költözzön el abból a környezetből, ahová született.

2020. júl. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát a nyaralónkat eladták a nagyimék, mert nem tudták mind2-őt gondozni, rendben tartani, meg kellett nekik a pénz akkor. Persze, utána nyilván lesznek újítgatások,kárhelyrehozás de ez még mindig nem tántorít el :). Másoknak is sikerült venni kertes házat azt mégis eléldegélnek. Nézegettem a házakat és meglepődtem, hogy 2 millióért is árulnak házakat és nem is rossz minőségben. Utána a többi ház körüli munkák nyilván nem a legjobb de ezzel jár a kertes ház természetesen. De ez is gondolom többb milla lesz utána. mint beszerezni fűnyírót, ásót, kert eszközöket stb.
2020. júl. 13. 21:18
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Még jó hogy nem úgy gondolkodol ahogy az 1 es.

Akkor valóban nem lenne soha házad.Ha van munkahelyed,és szorgalmas vagy,eléred a célod.

2020. júl. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hitelt semmi esetre se vegyél fel.Inkább legyen később meg,amit szeretnél.Egyedül állóként bármi adódhat,és bank elviszi a házat,amiért megdolgoztál.
2020. júl. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nos erre majd számolok akkor, ha oda jutok, hogy nézegetni fognak de ez érdekelne a legkevésbé amúgy :D. Igen lesz munkám, mert jelenleg szünetelek (vírus miatt is sajna) de 23 évesen szerintem ha folyamatosan dolgozok, magamra is keveset költök, akkor szerintem simán meglenne egy kisebb házacska kerttel valahol vidéken. Személy szerint, unom már budapestet, szép város sok látni valóvan nem is ez hanem, én mindig is vidéken éreztem jól magam, ahol körülvett a friss levegő, kevés ember volt, ki lehetett menni a szabadba bármikor ha épp úggy akartam, bringáztam is rég na ezt is fogok majd beszerezni :D, imádtam bringázni. Csendes falubeli életet szeretem, én elvagyok önmagam, itthon is. Nem keresem mások társaságát, szerelmi vonzalmam nincs senki iránt, wgy barátnőm van aki ténylegesen a barátnőmnek tartom, nem úgy mint a többiek akik egyszer voltak majd kámpfor, ő még suli után is érdeklődött irántam igy megvagyok elégedve ezzel az életstílussal. Inkább a bezsebelt pénzemet amiért megdolgozok, az álmaimra költeném, minthogy mindennap szétbulizzam magam vagy igya értitek, meg így lenne miért is kedvvel dolgoznom. Lenne célom. Ha meg már megvan a cél, akkor már semmi nem léptet ki belőle, Ovis koromban is állandóan kertes házakat rajzoltam cicusokkal :D. azt is akarpok majd egyet szóval ja vannak terveim. :)
2020. júl. 13. 21:36
 7/16 anonim ***** válasza:

Igen, mert az egyes realistán gondolkodik - a kérdező meg álmodozik.


Vidéken, zsákfaluban lehet kapni házat 2 millióért, 2-es, biztos vagyok benne, hogy nem 2 milliós környéken laksz - ahonnan nincsen normális tömegközlekedés és egy normális szakembert nem lehet találni.

Érdekes módon tele van a gyakori panaszkodó vidékiekkel, hogy nincs munka.


2-es, mégis hol dolgozik a szomszédod? Netán gyárban? Mert az nem hinném, hogy egy álom lenne sok ember számára.


Én nem mondtam a kérdezőnek, hogy ne vegyen vidéken, csak lerángattam a földre, mert látszik, hogy még az álmodozó fázisban van :-)


És a biztosító sosem fizeti ki a teljes kárt.

2020. júl. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Tényleg olcsón lehet venni vidéken kertes házat. Felénk (baranya és vonzás körzete) például már 5-7 millió között is lehet kapni Pécshez közel, amit nyilván fel kell újítani... De 2-3 milliós ráfordítással bőven lakhatóak. Falun meg még olcsóbban lehet venni. A legnagyobb kérdés az, hogy valójában hosszútávon megéri-e. Az ilyen olcsó kertes házak mindig relatív messze vannak mindentől. (munka, bevásárlóközpont stb.) És napi szinten ingázni idő és pénz.


Fővárosból biztosan nem költöznék "vidékre" maximum olyan helyre, ahonnan még megoldható a fővárosba ingázás. Munka lehetőségek szempontjából Budapest verhetetlen. Ha megnézed megyénként akár 50-70 ezer forintos különbség is lehet az átlag fizetésekben.


Ha valaki házat vesz és nem ért hozzá, akkor az hívjon egy szakembert, aki (jó drágán) felméri a ház állapotát és elmondja miket kellene cserélni, felújítani. Máshogy nem lehet kiküszöbölni, hogy ne vágjanak át. Olcsó, felújításra szoruló házaknál pl. nyílászárócsere stb. mindenképpen ajánlott.

2020. júl. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
4-es igen, ezért sem pártolom a hitelt házra, inkább kicsit később de teljesen önerőből venném meg, minthogy vkinek tartozzak és vmi közbe jönne. Én egy kis házat képzeltem el, ami egy személynek is bőven elég lenne max 2nek ha áthívok valakit. LEhet akár egy szintes is sőt ilyenekért rajongok inkább. Egy szimpla egyszemélyes házikó, kisebb kerttel amiben termesztek majd zöldségeket, gyümiket, szép vrágokat. Egy kis sufnival a kerti eszközöknek. lesz egy bringám is amivel ide oda furikázhatok, egy kis cicus társaságnak. És kb ennyi amit elképzeltem :D. Nem egyforma mindeki :).
2020. júl. 13. 21:41
 10/16 A kérdező kommentje:
bocsi ne veszekedjetek miattam, igen még álmodozok, mert jelenleg m,ég magamra sincs pénzem igazán de hé egyszer csak összejön, néhány realista ember miatt meg csak nem dobom el az álmomat, meg ház nem is annyira leheetlen. csak épp most tervezgetek, beleásom magam ha egyszer oda jutok ahogy írtam :D...nem mosanában lesz szóval nyugii van. de mindenképp szeretnék egyet. és igen számolok majd mindennel.
2020. júl. 13. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!