Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kilakoltatás otthonról ha nem...

Kilakoltatás otthonról ha nem vagyok senki terhére, törvényt nem sértek, stb?

Figyelt kérdés

Huszon éves vagyok (Igen, a "saját lábadra állhatnál már" jellegű kommentek kíméljenek), pár éve fizetem már a rezsi rámeső részét + kaja árát. Úgy egy éve szétment anyám és apám, családi ház eladva, sok választási lehetősem nem volt így anyámékhoz költöztem. Amióta nincs velünk apám 1-2 hónap után anyám engem kezdett el szekálni, keresztbe tenni. Mivel nem vagyok hajlandó illetve az álomkonyhájának, fürdőjének, ill. egyéb szükségtelenül drága beruházaisainak a harmadát állni. Félre értés ne essék, ha értelmes keretek közt lenne és nem milliós tételek akkor nem ellenezném de így hülyeségnek tartom pláne, hogy felújításra nem szoruló helyiségeről van szó és amúgy sem vagyunk olyan helyzetben, hogy nagyon költekezni kéne.

Egy éve megy ez rendszeresen, fizetem a részem továbbra is, nem hátráltatom más életét a lakásban, nem vagyok erőszakos senkivel többnyire csendben vagyok. Felajánlottam, hogy adok pénzt de csak kölcsön és azt leélném picit nagyobb részben mint amennyit havonta fizetek, erre megfenyegetett hogy utcára dob (már nem először). Annyira nem ráz meg a viselkedeése, ebben a légkörben nőttem fel, láttam ahogy apámmal viselkedik.


Ilyen esetben a kilakoltatás milyen formában történhet meg ill. tudok-e valahogy ezze szembe menni? Gondolom ennek kell lennie valami jogi útja tekintve, hogy családtag vagyok, ide is vagyok bejelentve állandó lakcímem, stb.



2020. júl. 20. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

18 éves korod fölött nem köteles lakhatást biztosítani a szülö, az a te magánügyed, hol akarsz élni.

A kilakoltatás meg annyiból áll, hogy anyád a lakásnyilvántartóban kijelent onnan, ettöl kezdve nem az a lakhelyed.

Szerintem egyébként is az a jobb megoldás, ha elköltözöl, sokkal nyugotdtabban tudsz élni.

2020. júl. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tulajdonjogod nincs, bármikor kitehet, az állandó lakcímedet megszüntetheti.
2020. júl. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A menetét nem tudom, de kirakhat/kirakathat (először kijelent a lakásból).

Sajnállak, mert szerintem neked van igazad. De talán jobb is ha magadtól elmész ahogy tudsz mert szörnyű ilyen légkörben élni.

Nem jogos hogy pénzt követel a felújításokba. És ha elmész 1 év múlva akkor visszaadná? Kétlem. Ezeket magának csinálja mert te előbb-utóbb elmész és nem is vagy tulajdonos! Ha te tisztességesen fizeted a rezsi és a kaja rád eső részét, rendben tartod a szobádat és mondjuk még takarítasz is a közös helyiségekben, ez az elvárható. De az nem hogy anyád bolondériája mentén olasz kerámiakat és jacuzzit vegyél a fürdőbe ami neked nem is kéne és lehet nemsokára elköltözöl.



Mi öten vagyunk testvérek, jelenleg már csak két felnőtt tesóm lakik otthon (21 és 26 évesek), anyánk nálunk is felújításmániás és bútorlecserélős de el se tudom képzelni hogy a hugaimnak tartsa a markát hogy fizessenek az új konyhabútoráért.

2020. júl. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen ez az elmegyek/el lesz adva a ház akkor azt a pénzt én visszakom-e téma felmerült még elején a kölcsönadás előtt és ha jól rémlik akkor abból is fenyegetőzés lett.
2020. júl. 20. 14:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben letojnám ha meg kiakar tenni mész albiba, utána majd rájön hogy egy fizetésből nem olyan vicces fenntartani egy háztartást!
2020. júl. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hála a jó Istennek nem szültem gyereket, soha nem akartam, szerintem csak negatív hatásuk van, pozitív semmi. Borzasztó lenne ha a saját házamban valaki úgy akarna maradni, milyen jogai vannak....? Hát én ha megöregszem, elherdálhatom minden pénzem. Látjátok, mindenki megbánja a nagy, kolonc kölykét?? A kicsik meg nyűgök, vérszopók. Szerintem költözz el, legyen már méltóságod, meddig akarsz élősködni? 20 év nem volt elég?? Igen, anyád hülye volt, megbánta, ahogy a 80százaléka a szülőknek..., emiatt kár okolni, fiatal volt és ostoba.
2021. márc. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!