Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Házi vízművemnél utóbb a...

Házi vízművemnél utóbb a szivattyú nyomáskapcsolóját cserélték. Azóta kisebb a víznyomás folyamatos üzemben (pl kert öntözésekor). A nyomáskapcsoló teljesítménye összefügg-e a nyomáscsökkenéssel?

Figyelt kérdés

2020. júl. 31. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szivattyú teljesitménye csökkent.Ezért üzemel folyamatosan.
2020. júl. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs semmi köze a nyomáskapcsolónak a szivattyú nyomásához.

Takarítsd ki a vízszűrőt.

Vagy takarítsd ki a szivattyút, aztán tegyél fel vízszűrőt.

2020. júl. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én házivízművemben a nyomáskapcsoló egy faék egyszerűségű eszköz.

Van benne egy rugó amit a víznyomás mozgat. Két csavarral be kell állítani a kapcsolási pontokat. Alsó pont ahol bekapcsolja felső pont ahol kikapcsolja a szivattyút.

Valószínű, hogy alsó kapcsolási pont most kisebb nyomáson van.

Kezdj el locsolni. Amikor elindul a szivattyú állj meg kb. 10-15 másodpercre amíg még működik a szivattyú és emeli a nyomást a rendszerben. Ha itt folytatod a locsolást és olyan mint régen, akkor a kapcsoló alsó pontján kell állítani.

2020. júl. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Állíts a nyomáskapcsolón és jó lesz.
2020. aug. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tessék.

[link]

2020. aug. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki válaszát. A helyzet még homályos nekem. Értem a nyomáskapcsoló működését, csak azt nem értem, hogy amikor folyvást megy a szivattyú, mi köze a nyomáskapcsolónak a slag végén lévő nyomáshoz.Ezek szerint menet közben is szabályoz? A régihez képest kisebb nyomás a nyom. kapcs. cseréje után jelentkezett. Lehet összefüggés?
2020. aug. 1. 11:45
 7/7 A kérdező kommentje:
....avagy egyszerűen levegőt kap valahol a szivattyú?
2020. aug. 1. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!