Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Akinek van hétvégi háza,...

Akinek van hétvégi háza, telke, szőlője stb., ti hogy nevezitek? És hova mentek? Pl. lemegyek a telekre, kimegyek a hegyre stb?

Figyelt kérdés
Az ingatlan megnevezése érdekel, és hogy "ki", "el", "fel", "le" mentek? Melyik régió?

2020. aug. 22. 12:55
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Elmegyek a hegyre. (Azért hegy mert igazából szőlőhegynek hívják)


Kimegyek a telekre. (Ez a ház mögötti nagyobb terület)


Amúgy még biztos van több is de most ennyi jut eszembe.


(Vas megye)

2020. aug. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Megyúnk a telekre mondtuk vagy nagyszüleim tanyának is hívták. Ez volt régen egy kicsi horgásznyaraló.
2020. aug. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Megyünk a nyaralóba mert a balatonhoz közeli kis faluban van. Kockahaz, kis kert szolovel es egy garazzsal
2020. aug. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Elcsodálkoztam az első választ olvasva, hogy más is használja a "megyek a hegyre/hegybe/hegyünkre/ kifejezést.


Aztán a végén láttam, hogy igen, ő is vasi, így már megértettem. :D

Sőt, megkockáztatom, hogy kifejezetten határmenti, kőszegi, vagy soproni hegység környékéről. :)

2020. aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az en nagyapamnak is szolodombon van kis szoloskertje, es o is a “ hegyre megy” vagy “ ki/ megy a nagyhatra”. Pest megye
2020. aug. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Barátom mindig azt mondja, hogy lemegyek a Balatonra. Balatonkenesén van nyaralójuk.
2020. aug. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Le megyünk a telekre. (Balatoni kicsi ház.)
2020. aug. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi a település nevét mondjuk, szerencsére rövid.:)
2020. aug. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok

Életemből 40 évet Budapesten éltem, így én mindenhova "lemegyek"

A telkem balatoni szőlő-présház.

A Fejér megyei rokonaim, funkciótól függetlenül a szőlőbe mentek, még ha egy árva tőke sem volt ott.

2020. aug. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, valahol az Alföldön is használják a "hegy" szót a szőlőhegyre, ill. a falun kívüli telekre. Mindegy.

É-Mo-i borvidék központjában lakom, itt minden hegy vagy völgy vagy legalábbis domb, itt nem megy senki a hegyre, úgy általánosságban. :) Kivéve, aki a város melletti kis hegyre megy, mert annak a nevében van a hegy szó. Mint hogy felmegyek a Szabadság-hegyre, ezt se lehetne hegy nélkül mondani.

A városon kívül van egy kis 1000 m2-es vegyes gyümölcsösöm, én azt mondom, hogy "kimegyek a földre". Szomszédomnak háza is van a telkén a város másik oldalán, ő "kimegy a házhoz" vagy "felmegy a ...-hegyre".

A ház mögötti terület itt egyszerűen csak kert.

Apám örökölte nagyapám házát meg különálló falusi telkét az É-Alföldön, mindkét helyen termelünk. "Elmegyünk ...-re" (település neve), így mondjuk, ha a házhoz megyünk. Ha a háznál vagyunk, akkor elmegyünk vagy kimegyünk a házhelybe, mikor hogy. Errefelé a faluban lévő üres telkeket, amiket növénytermelésre használnak, mindenki házhelynek nevezi.

2020. aug. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!