Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fürdőszobai gázüzemű vízmelegí...

Fürdőszobai gázüzemű vízmelegítő őrlángja "ugrál" és a színét váltogatja. Mi baja lehet? Így használható?

Figyelt kérdés
Pár napja figyeltem fel rá. Néha szép egyenletes a láng, de egyre gyakrabban ugrál, mintha a szél fújná, de huzat nincs. Hol kék, hol sárgás. Mindig attól félek, hogy addig ugrál, míg egyszer kialszik. Használnom kéne most. Jövő fizuig nem szeretnék szerelőt hívni. Használható így?
2020. aug. 24. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen tudod. Ki kell tisztítani a fúvókát.
2020. aug. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amig ég a láng,addig tudod.
2020. aug. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igen, sejtettem, hogy el van kormolodva. Nem néz hülyének a gázszerelő ha csak ezért kihívom? Én nem merek nekiállni kitisztitani, pedig lehet, csak le kéne seperni kicsit.

Ha elmegyek itthonról ugy hagyhatom égve? Nem veszélyes, ha kialszik esetleg a láng és ugy marad? Ablakok nyitva vannak.

2020. aug. 24. 21:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha elalszik a láng, a hőelem elzárja a gázt.

Máshol is koszos lehet, a főégőt is kiszokták takarítani, poros, pókhálós lehet ott is, és e miatt kevesebb levegőt kap. Mindent tisztítass ki. Évente a jó égés miatt, ellenörzés miatt szükséges is.

2020. aug. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!