Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetnénk? Az albérlet...

Mit tehetnénk? Az albérlet tulaja nem akar saját néven internetszerződést kötni.

Figyelt kérdés

Albérletet váltunk párommal. Mikor megnéztük, kérdeztük a tulajt (öreg néni), net? (Mindkettőnknek nagyon fontos) Mondja, UPC ki van építve, lehet a digi is, megoldható. Kauciót kifizettük, 1 hónapra rá volt esedékes a költözés. Most, 2 héttel költözés előtt felhívtuk egyebek miatt, elég elutasító volt és mondta, hogy mi igenis menjünk el és kössük meg magunknak, megmondja a pontos címet, de ha ő kell hozzá akkor nem megy bele, mert ő "nem akarja a netet fizetni".


Ez micsoda viselkedés? Hisz a hülye villanyóra és a többi is az ő nevén van, azt is "ő fizeti"! (párom ELMŰs és teljesen kiakadt mikor kértük hogy hadd írassuk a nevére az órát, mert kedvezményt kapunk - magyarul logikátlan a vénassszony)

Mit tehetnénk mi? Felhatalmazás tőle elég? A társasházra van kedvezmény, de persze egyikünknek sincs a lakcímkártyáján ez a hely (engem megígért hogy bejelent ideiglenesre, de hol van az még?).

Megkötjük mi a mi nevünkre, de legalább akkor valamennyi kooperációt elvárnánk...


2011. okt. 2. 18:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Ne haragudj, de a netet en sem iratnam a nevemre. Nektek kell, be lehet kotni a nevetekre, nem kell hozza a tulaj.

Ha be lesztek jelentve hivatalosan, akkor minden szamlat elvileg a nevetekre kellene iratni,mert igy ha nem fizetitek a szamlakat,akkor nem a venasszony sziv.

2011. okt. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan megkötheted a saját nevedre.
2011. okt. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Vegyetek mobil internetet.
2011. okt. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
mikor én albérletben laktam, a lakótársam nevére kötöttünk nevet, pedig be se voltunk jelentve hivatalosan.
2011. okt. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
*netet, bocs
2011. okt. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

Na igen, de villanyórára nincs két éves hűségnyilatkozat, hogy ha akarod, ha nem évekig fizetned kell.

Én sem szeretném, ha albérlőim lennének és mondjuk két-három hónap múlva bejelentenék, hogy el akarnak költözni és meg fizethetem a semmiért az ő internetüket évekig.

Albérletben ugyan még soha nem laktam, de van egy lakásom, ami nem hivatalos bejelentett lakóhelyem, csak a nevemen van a lakás. Tehát semmilyen iratomban sincs feltüntetve. Kábeltv szerződést már kötöttem úgy erre a címre, hogy nem akadtak ezen fel és még tulajdoni lapot sem kértek.

Szóval nem hiszem, hogy emiatt balhéznának a szolgáltatónál, hogy a ti neveteken van a net és nem a tulajdonosén. Maximum ha hűségidőn belül elköltöztök és a tulaj nem vállalja át, abból lehet egy kis fennakadás.

2011. okt. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók, köszönöm az időtöket!

Ne értsetek félre: nem akarnék plusz terhet a néni nyakába varrni, sőt. De nem tudtam, (logikátalnnak tűnt számunkra) hogy érvényes lakcímkártya, felhatalmazás, ilyesmi nélkül mehet a dolog! (Hozzáteszem, eddig mindig a főbérlőim/tulajaim rendezték a dolgot, vagy alapjáraton volt net, ezért is akadtam kissé ki, de be kell látnom, indok nélkül)

Mobilnet nem jó, mert korlátos, és nagyon drága nekünk.


Akkor hadd legyen még egy kérdésem: ilyen esetekben a számlázási cím akár lehet más is, mint a bekötési cím? (pl. számlázási cím egyikünk állandó lakhelye)

Mert ha ugye elköltöznénk idő előtt (1 éves h.ny.), ne oda menjenek a számlák, ill. nem tudom, hogy a néni engedné-e hogy átcímkézzük a postaládát.

2011. okt. 2. 19:31
 8/14 anonim ***** válasza:

én sem hagytam, hogy az albérlőm az én nevemre kössön netszerződést.

minden további nélkül tudsz beköttetni netet a nevedre, semmilyen lakcímkártya nem kell hozzá. nekik az a lényeg, h fizesd pontosan.


ezen ne legyél felháborodva, mi már jártunk úgy, hogy a nevünkön volt a telefon a kiadott lakásunkban, és a szemét albérlő lelépett fizetés nélkül, és otthagyott egy szép nagy számlát. ott fogadtuk meg, hogy ilyen többet nem lesz.

2011. okt. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is felmondtam a kábeltévé/internet szolgáltatást, nálam mindig az albérlő intézi magának, ő dönti el, hogy milyen szolgáltatást vesz igénybe (kábel, telefon, internet)
2011. okt. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A számlázási cím lehet más, mint bekötési cím, csak jelezned kell a szerződéskötéskor.
2011. okt. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!