Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ágyat, matracot elégetni nem...

Ágyat, matracot elégetni nem veszélyes?

Figyelt kérdés

Az utcánkban nem régen halt meg egy idős bácsi, nem tudom pontosan miben...

Az unokái (két 25 év körüli lány) most itt vannak a házánál, mondta az egyikük, hogy este lesz egy kis füst meg tűz, mert a kert végében fel akarják gyújtani a bácsi ágyát.


Miért csinálhatják szerintetek?



2020. szept. 10. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Gondolom, senki nem akar abban az ágyban aludni, föleg ha a bácsi már nem volt szobatiszta, meg esetleg többféle betegsége is volt.

Azt nem tudom, mennyire jó elégetni, az ablakokat csukd be addig. (Meg lehet, hogy a matrac meg sem gyullad, a legtöbb kezelve van, hogy ne gyulladjon meg.)

2020. szept. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Ezét megbüntethetik őket. El kell vinni a szemétlerakó helyre.
2020. szept. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Simán rájuk lehetne hívni a rendőrséget meg a katasztrófa védelmet, mert ez súlyos környezet szennyezés.

Félre értés ne essék, nem vagyok az a jelentgetős fajta, plusz én is tüzelek kerti hulladékot késő este amikor már senkit nem zavar.

Viszont műanyagot égetni eléggé nagy gyökérség. Ugyanis gondolom a bácsinak nem valami 100% pamut meg kókuszhéj kompozit matraca volt, hanem valami jó öreg szivacs betét.

Ennek a füstje meg rettenetesen mérgező és környezetkárosító.

2020. szept. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mindentudó99 ***** válasza:
28%
Ha vigyáznak nem veszélyes. Ki a fene vinné ide oda a nem részletezem milyen ágybetétet. A nagynéném ilyen cuccait én is elégettem. Semmi műanyag. 1000 éves dunna meg szalma àgybetét.
2020. szept. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Műanyagok égetésekor foszgén és dioxin keletkezik. Hatékony harci gázok voltak az első világháborúban.


De keletkezik formaldehid, benzol (rákkeltők), és ecetsav, hangyasav, sósav (maró, tüdővizenyőt okoz)


Nem szabad elbagatelizálni.

2020. szept. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!