Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » ELKO SMR-H típusú relét az...

ELKO SMR-H típusú relét az utasítása szerint bekötöttem és az időzítője nem működik. A kimeneti vezetéken állandó fázis van. Van-e valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Figyelt kérdés

Bekötési rajzot szeretnék kérni pontos magyarázattal.

Keringető szivattyút szeretnék vezérelni vele (utánkeringetés).



#időrelé #Elko SMR-H
2020. szept. 10. 20:41
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam olyan megoldáson is: Computherm Q1 rádiófrekvenciás termosztáttal vezérelhető dugaljjal is.

Csak ennél a megoldásnál a termosztát lekapcsolásakor leáll a keringetőszivattyú is. A kazánba benne marad a forróvíz.


Rendszerem:

Kazán: ÉTI 25

Keringetőszivattyú: Grundfos UPS 25-50 180

I. 0,15A; 35W

II. 0,24A; 55W

III. 0,34A; 80W

Termosztát: Computherm Q7 RF

2020. szept. 13. 18:33
 12/18 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam olyan megoldáson is: Computherm Q1 rádiófrekvenciás termosztáttal vezérelhető dugaljjal is.


Csak ennél a megoldásnál a termosztát lekapcsolásakor leáll a keringetőszivattyú is. A kazánba benne marad a forróvíz.


Rendszerem:


Kazán: ÉTI 25


Keringetőszivattyú: Grundfos UPS 25-50 180


I. 0,15A; 35W


II. 0,24A; 55W


III. 0,34A; 80W


Termosztát: Computherm Q7 RF

2020. szept. 13. 18:36
 13/18 anonim ***** válasza:

Az időzítés alatt új impulzust kap az időzíő, akkor újra szokták kezdeni a programjukat. Erre az adatlapja nem tér ki, és a működési diagramja sem mutatja ezt az esetet.

Szóval normál esetben mindjárt újrakezdi.

Vagy az idő lejártakor leáll, és az indítójel azonnal újraindít.

Ha ezt nem kezeli le jól, ez az időrelé sajátossága.

2020. szept. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A rádiófrekis termosztátot beza arhatja bármi(előfordul).

Legjobb ha a termosztát a kazánt, a kazán pedig a szivattyút indítja.

Így a időzítő a kazán állandó villanyán van, és a kazán indítja az időrelét.


A késleltetett időben bejövő újraindítást le kell valahogy kezelnie. Vagy így, vagy úgy; ahogy írtam. Le nem ragadhat, hogy kikapcsolva marad. Lényeg, hogy a tápfesz meglegyen neki.

2020. szept. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Próbáld ki az újraindulást, de a kimenetre köss fogyasztót, mondjuk egy izzót.
2020. szept. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Működik az újraindítás. Egyenlőre tesztelésre kötöttem össze, megbizonyosodni, hogy biztonságosan használható.

Az "S" vezetéket egy villanykapcsolóval szakítottam meg a fázistól. Ezzel adtam neki a jelet. Ha az időzítő alatt a villanykapcsolót felkapcsolom, tovább működik. A kapcsoló lekapcsolásakor valóban indítja az időzítést.

A fentiekben leírtam a szivattyú paramétereit. Én a II. fokozaton menesztem. Ezt látva is úgy gondolog, hogy ez a relé gyenge lesz ezt a szivattyút kezelni(máneskapcsoló közétételével)?

Még a fűtési szezon előtt ki fogom próbálni élesben is.


Nagyon köszönöm a segítségedet!

2020. szept. 14. 09:04
 17/18 anonim ***** válasza:

Abban a "H" típusuban nem relé van, hanem Triak kapcsolja a kimenetet. teljesítményre bőven elvinné a szivattyút, de az nem ohmos terhelés, hanem induktív.

Az okot leírtam, ezért ezt külön kiszokták írni. Bocsi rosszul olvastam, kapacitívot nem kapcsolhat.

Tehát akkor a szivattyút vinnie kell direktbe is.Tehát akkor mehet!

2020. szept. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2020. szept. 15. 21:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!