Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha jól emlékszem 3 felé...

Ha jól emlékszem 3 felé osztott 1 fázisú rendszerünk 16A vételezési kapacitású, ez mire elég?

Figyelt kérdés

Ha jól számolom, egy max. 3.5 kwh-s fogyasztót bír el egyszerre. Azt nem tudom, áganként 16A, vagy összesen?


Azért kérdem, mert elektromos sütőt szeretnénk, és ebbe belefér-e ez a max. teljesítmény, ha mondjuk sütök, mellette porszívózni akarok, vagy megy a mosógép stb., nem fogja tönkrevágni a rendszert?


2020. szept. 18. 07:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem vágja tönkre, csak lenyomja az automatát.
2020. szept. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
ha egy darab 16A kismegszakitod van akkor nem lesz eleg szerintem. plane ha elektromos fozolappal tobb fozohelyet is hasznalnal egyszerre. ezeknek az aram felvetele 6-8kwh amit altalaba 2 fazisra szoktak kotni. viszont en ugy tudom h az elmunel ingyenesen lehet felboviteni egy fazist 21 vagy 24 amperig. azzal mar jobb eselyekkel indulsz de igazabol inkabb jobb lenne ennel is tobb azok alapjan amit irtal.. egy elektromos suto 2200w kb egy indukcios fozolap 1000-2000w fozohelyenkent. a porszivod legyen 600w. mukodjon a tv es hifi 300-400w. egjen a lampa ha ledes meg nem annyira gaz de ha wolframszalas akkor ott is tobbszaz watt fogyasztas is keletkezhet..
2020. szept. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak sütő lesz elektromos, az 2kw max szokott lenni a kombi tűzhelynél. Ha beépített, az lehet max3kw is, ha egyéb extrával ellátott. Mosógép fűtésnél 1kw körüli.

Ha egy 16A kismegszakító van az óránál, akkor kombinálni kell mi tud egyszerre menni.

Szolgáltatónál tudsz teljesítménybóvítést kérni 32A ig ha szükséges. Ez mérőhely szabványosítással jár 100E környéke vagy több.

Ha az óránál 3db 16A kismegszakító van, és ez szétosztva, az elég lehet.

2020. szept. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mivel még e téren nem okítottam magam ki, nem értek hozzá. Egy fázis van, de elvileg három részre osztva, három kapcsolója is van az órában. A szerződésünkben - ha jól emlékszem - 16A vételezési lehetőségünk van.


#2 nem a főzőlap lesz elektromos, hanem "csak" a sütő, de írtam is kérdésemben.


Ha azt mondod, három kapcsoló, akkor az három 16A kismegszakítót jelent, és akkor elég lesz? Jó lenne.

2020. szept. 18. 09:43
 5/8 anonim ***** válasza:

az hogy a belepo 16a utan van 3 kismegszakito az szerintem annyit tesz h a lakas kulonbozo reszeire kulon kulon is van beepitve kismegszakito.

16amperrol amugy egy suto boven el fog menni ha csak az lesz rajta en valamiertazt gondoltam h elektromos konyha lesz gazfozolappal.. a suto legrosszabb esetben is 2500w egy 600-800w porszivo siman elmegy mellette nem fogja levagni a 16a kismegszakitot. bar a karakterisztikajatol is fugg a c jelu old le azt hiszem legkesobb az A meg leghamarabb. de nem akarok hulyeseget mondani. tehat elmeletileg ha 5000wal terheled is egy ideig azt is engedi csak egy ido utan lekapcsol.

2020. szept. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ja elirtam indukcios fozolapot akartam irni. a kerdesedre konkretan valaszolva ha egy fazis 16A a belepo akkor nincs 3*16ampered. csak egy darab 16A fazis. ha szetosztod, mindet terhelheted 16amperrel de csak egyesevel. szoval hiaba kotsz mind a haromra 16Anyi fogyasztot az 48A lenne. es neked a belepo egy fazis 16A.
2020. szept. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm! Akkor ezzel számolni kellesz egyelőre, amíg nincs bővítve, cserélve.


A sütőhöz természetesen külön megy majd új rézvezeték, villanyszerelő úgy mondta, máshogy nem is lehet hivatalosan üzembe helyezni, de ezt speciel tudtam.


Majd ha lecseréljük az alurendszert rézre, már "bátrabb" leszek.


Még1x, köszönöm!

2020. szept. 18. 10:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálam 3x16Amper van, ebből egy csak a sütőt viszi (főzőlap gáz), ami az adattáblája szerint 2,6 kWatt, második csak az alsószint, konyhai gépek (mikro, mosogatógép stb), klíma, szórakoztató elektronika. haradikon meg az emelet, itt csa a mosógép ami nagyfogyasztó.
2020. szept. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!