Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik országba éri meg...

Melyik országba éri meg elköltözni és dolgozni?

Figyelt kérdés

Nos van egy alap Angol nyelvtudásom. Az a nyelvtudás annyi még egyenlőre, hogy egy Angol nyelvű emberrel kb 3-5 mondatot fixen folyékonyan le tudok általában beszélni. De van szó amit nem ismerek és van mondat amit rosszul teszek össze. Persze az Angolt szeretném fejleszteni. Valamennyire tudok Németül, Franciáúl, Lengyelül is. De azok talán annyira lennének eleggek, hogy a repülőtérről ki jussak.. :D.


Ráadásul a Német még jó nehéz is.


A kiszemelt helyek ahová először is dolgozni mennék: Írország, Skócia, Anglia, Belgium, Hollandia, Dánia, Norvégia, Svájc, Németország, Törökország, Franciaország, Olaszország, Horvátország, Lengyelország,


Utána pedig ha össze kapartam elég pénz ki költöznék Jamaicába.


De szívesebben laknék ideiglenesen Portugáliaban pl. De ők megint más nyelven beszélnek. Angolul ott aztán szerintem tényleg kevesen beszélnek. Az idő a legjobb ott. És az élet is nagyon szép és jó. Munka terén is jó szerintem.


Az Egyesült Királysági hideg és még esős idő is szerintem nem lenne könnyen elviselhető.


Szerintem még a Holland, Dán időjárás is jobb, legalább nincs annyi eső. Svédország, Izland meg már Finnország is szerintem túl hidegek. Egyik évszakban sincs szerintem ezen országokban olyan idő amit nagyon minimum elvárnék. A tél milyen kemény lehet!



2020. szept. 23. 17:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

Az arab országokban fizetnek többet a kelet-európaiaknak más népeknél, a legtöbbet azután, mint amit a saját állampolgárainak, főleg a szellemi munkákért. Csak ugye sivatag, 70 fok, légkondi, aki nem szereti, annak nem pálya.

Amiket soroltál, ott jóval kevesebbet fizetnek másoknál a kelet-európaiaknak, alacsony kasztnak számítunk.

2020. szept. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mit szeretnél kint dolgozni?

Mert ennyi nyelvtudassal nem vagy piacképes!

Főleg nem olyan országokban ahol magas a munkanélküliség.

2020. szept. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Különben ha itthon keresel akár csak gyík közalkalmazotti bért is, de Dél-Kelet-Ázsiában éled fel, akkor királyként élhetsz.

Mondjuk fél év itthon, fél év Ázsiában.

Ha bírod a meleget persze.:)

2020. szept. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy hol indulsz el, mert szemmel láthatóan az ismereteid kimerülnek az időjárásban.... válassz ki egy közelebbi országot, és próbálj ki pár hónapot, a többin ráérsz utána gondolkodni. A külföldi lét addig tűnik tökéletesnek és romantikusnak, amit ki nem próbálod. Bejöhet, mint ahogy sok ember haza se jön soha többé, de rengetegen feladják, mert nem mindenki alkalmas rá. Szóval kis lépéseket tervezz.
2020. szept. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi a szakmád? Mihez értesz? Miben van munkatapasztalatod, referenciáid...?
2020. szept. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Az idő a legjobb ott. És az élet is nagyon szép és jó. Munka terén is jó szerintem."

Ezek a kilencévesek hiedelmei.

2020. szept. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Te neked csak időjárás számít?


" Az idő a legjobb ott. És az élet is nagyon szép és jó. Munka terén is jó szerintem."

Ahha,igen,persze.

2020. szept. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
81%
A legnagyobb gdp / fő elvileg luxemburgba van (nem biztos) költözz oda több mint 100000 USA dollár
2020. szept. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező sztem kb. ezen a szinten lehet elképzelésileg... :-D


[link]

2020. szept. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Én dolgoztam nagyon sok nyugat európai országban magyar alkalmazottként magyar céggel. Mi csak pár heteket voltunk egyes országokban, max 1 hónapot.

Azt tapasztaltam hogy a mindennapi élet marha drága nyugaton. Az élelmiszer, a szórakozás stb. Itthon 5000-ből elvagyok egy éjszakát valami szórakozóhelyen. Na most nyugaton ezt nyugodtan szorozd be 6-tal.

Lehet hogy több pénzt kapsz, de ha szórakozásra is akarsz költeni akkor semmi nem fog maradni.

Szóval marad a klasszikus opció, hogy dolgozol meg alszol, ha akarsz félre tenni pénzt.

Ez hosszútávon nagyon frusztráló, hogy minden este csak a szobában rohadsz, reggel meg kezdődik minden előröl.


Az a baj, hogy nálunk elterjedt az a sztereotípia, hogy nyugaton minden kerítés kolbászból van, és a semmiért is tolják a pénzt alád.

A valóságban meg ez nagyon nem így van.

Ha nincs nyugaton is piacképes végzettséged akkor max valami betanított munkásnak mehetsz el gyárba.


Ráadásul a nyugati emberek nagyon lenézik a kelet európaiakat.

A szemedbe jó pofiznak de a hátad mögött simán leköpnek.

Ezt nagyon sok éves tapasztalat alapján mondom. Főleg az ilyen liberális országokban mint Hollandia, Svédország, Németek, Dánia, Belgium stb.

2020. szept. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!