Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nincs víz a házban. Mit...

Nincs víz a házban. Mit tegyek? Csak a tulajdonos tudja beköttetni?

Figyelt kérdés

Állandó bejelentett lakcímmel rendelkező be tudja köttetni? Fogalmam sincs, hogyan zajlik ez az egész folyamat, kihez kell ezzel fordulni.

Milyen iratok kellenek hozzá a lakásról? Szerelőt kell keresni, vagy a Nyírségvízzel kell felvenni a kapcsolatot?

Ha nem én vagyok tulajdonos, akkor nem megoldható?



2020. okt. 6. 00:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen ház?

Megvannak a házban a vízvezetékek?

A házig vezette a közmű a víz-csatornát?!


Ha nem a te tulajdonod az ingatlan,

akkor csak a tulajdonos meghatalmazásával léphetsz.


Ráadásul nem két fillér a kiépítés, bekötés.

A vízóra is a tulajdonos nevén kell legyen.


Akkreditált szakembernek kell megterveznie a vezetéket.

Azt a vízművek elfogadja.

Szintén akkreditált szerelők szerelik be az órát.


[link]

2020. okt. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Egy kertes családi ház.

A tulajdonos nem akarja, hogy az ő nevén legyen(bérlő vagyok, állandó bejelentett lakcímmel), és már nem akar ezzel a házzal bajlódni. A saját nevemre be tudom köttetni?



Régebben szerintem be volt kötve a víz, az akna megvan, amiben a vízóra szokott lenni(vízóra nincs), és a konyhában a vízvezeték ott a falban. A fürdőszobában és wc-ben bebetonozták a csöveket. Mit tudok tenni?

Nincs pénzem lakásvásárlásra, de nehézkes víz, zuhanyzó és egyebek nélkül meglenni egy házban.

A kiépítési és bekötési költségeket ki tudom fizetni, csak a papírmunkával lenne gondom, ha a tulaj kell hozzá.

2020. okt. 6. 00:52
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Meghatalmazás a főbérlőtől bejelented a nyír víznél.

Mondjuk az meg lehet hogy tartozás miatt szerelték le a az órát akkor cikk-cakosab a történet .

2020. okt. 6. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Vizesek már a többit intézik mondjuk a régen használt csövek szerezhetnek meglepetést .
2020. okt. 6. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ki az a hülye aki a bérelt ingatlanba saját költségén vizet vezet be???!

Rohadt drága lesz, és a végén azt a pénzt soha nem látod többet.

2020. okt. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Talán az a személy, aki nem talál olcsóbb albérletet a környéken, amiből a tulaj soha nem fogja kirakni. És nem ideiglenes, hanem állandó lakcímmel jelenti be.


Nekem megérné, viszont ha a tulaj is kell hozzá, nem tudom hogyan fogom megoldani.

2020. okt. 6. 10:45
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem ingyen laksz ott az elkövetkezendő években, akkor nem tud olyan olcsó lenni ez az albérlet hogy ez megérje. Ez többszázezer forint, és igen, kell hozzá a tulaj.
2020. okt. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok, az állandó lakcím pedig nem jelent semmit, a szerződés fog téged védeni. Ha egy évre kötöttetek szerződést, akkor ha állandóra is jelent be, akkor is tipli van egy év múlva. Ha nincs szerződés, akkor pedig akár holnap is.
2020. okt. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Drága lesz és mint írták, attól még kirakhat. Csak akkor mennék ebbe bele a helyedben, ha le tudod lakni az árát és ebben írásban megegyeztek (kitérve a kiskapukra is).
2020. okt. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
10 évre kötöttünk szerződést, addig maradhatunk, amíg akarjuk. Ezután újabb 10 évre hosszabbítják. Szinte a miénk, csak nincs átírva. A tulajt nem érdekli a ház, nem akar vele foglalkozni, és nem is tartózkodik a városban.
2020. okt. 7. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!