Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Bőr cipők (és úgy általában...

Bőr cipők (és úgy általában cipők) hosszan tartó tárolására télen (és úgy általában) mi a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Azért kérdezek a hosszan tartó tárolásról, mert ezek ritkán használt, mondhatni alkalmi cipők, plusz egy-kettő, ami nem mindennapos használatú. Mielőtt valaki azzal jönne, hogy minek olyan cipő, amit úgysem hordok, ezek hordva vannak, csak nem mindennap, vagy nagyon ritkán.


Jelenleg, mivel a fűtött térben nincs alkalmas hely, egy nem fűtött helységben vannak elszállásolva.

Cipőápolónak a 100-as-ban kapható olcsó cipőápoló van használva. Ez jelenleg így is fog maradni.


A kérdés inkább az lenne, hogy hallottam, hogy vazelinnel is be szokták kenni a cipőt.

Na most ezt a cipőápoló előtt vagy után kell felvinni, és hogyan?

Valamint befogja azt szívni a bőr és műbőr cipő vagy mindig zsíros-vazelines lesz egy kicsit?

A cipő esetleges használata előtt le kell törölni a vazelint, és ha igen hogyan?


Aztán: a nem fűtött helyiség árt a lábbeliknek, vagy nem oszt-szoroz?

A fűtött lakótérben, maximum a szekrények tetején lenne hely, de ott azért furán nézne ki.

Kell a cipőknek a fűtés?

Egy ideig a szekrények alján volt hely, és ott volt néhány, de penészedni kezdtek vagy mi, mert ilyen fehér izé jelent mag a talpon, és máshol is rajtuk. Ami meg dobozban volt, hogy jól megvédjük, volt olyan, hogy tiszta penész lett. Ezért kerültek ki, egy hidegebb helyre, ahol szabadon, nem elzárva vannak.


Valamint magát a talpat kell-e kezelni valamivel, mert volt olyan, hogy felvettem egy cipőt, ami kb. egy évet állhatott kint (lehet kevesebbet), viszont azelőtt napi használatban volt, és a talpa egy fél óra után el kezdett "ledarálódni". Folyamatosan hagytam el a darabkákat. És ez egy erős, strapabíró munkáscipő volt.


Jelenleg nem futja a legjobb kókuszzsíros meg mindenféle ilyenféle krémekre, de azért nem szeretném ha tönkremennének.



2020. okt. 16. 17:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Nálam cipősdobozban vannak, lakásban. Szekrények aljában, tetején, ládában... Van olyan, hogy elöregszik a gumi, az ellen szerintem nem lehet tenni, a cipő minőségétől, korától függ. Nekem is van, ami 10-20 évig is bírta, másik meg csak 1-2 évet ugyanolyan tárolás, ápolás, kevés hordás mellett és mindegy, hogy bakancs vagy szandál. Penészedni logikusan akkor fog, ha párás a hely, ahol tartod vagy nedvesen raktad el mondjuk műanyagba.
2020. okt. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!