Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kéményseprő okoskodik. Ellentm...

Kéményseprő okoskodik. Ellentmond önmagának?

Figyelt kérdés

Öreg kéményt már nem lehet tisztítani, mert könnyen beomlik, eldugul.

Ezért kell bélelni, a kéményseprő szerint.

De szerintem a béleléshez előbb ki kell tisztítani, sőt tágítani is szokták.

Most akkor mégis átjárhatóvá lehet tenni egy kéményt, ha nagyon akarják?

A kérdés elméleti, tökéletesen huzatol a kémény, ami tökéletesen ellátja az öreg vízmelegítőt, melynek nem is kell bélelt kémény. Ahogyan eddig sem kellett.

De a kéményseprő már aggódik! Nem is lát bele a kéménybe, nem is tudhatja biztosan az állapotát, de azt bélelni kellene!

Üzleti érdekek, összefonódások?


2020. okt. 20. 18:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem üzleti érdek.

Ő vállal felelősséget a kéményedért.

Ha megfulladsz, akkor a kéményseprőt veszik elő, aki engedélyezte a működést.

2020. okt. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem lehet tisztítani mert eldugul? 😂
2020. okt. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos, öreg kémény elég macerás tisztitani rendesen. Annyira ki tudják tisztítani, h a bélés beleférjen, nem kell tágítani sem. Főleg egy víz melegítőnél, ha egy nagyobb kályhát akarnátok rá kötni, akkor esetleg, de akkor kb újra építik. Hány éves a kémény? Régi 40-50 éves kémények?
2020. okt. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ő vállalja a felelősséget.

Belül nincs már pucolás, hullik ki a malter. A kénes savas füstgáz marja szét. Többet tud róla mint te. Többféle bélelés létezik. A technikájukkal valószínűleg ő van jobban tisztában.

2020. okt. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%
Lefordítom magyarra a kéményseprő mondatát: "...nekem nem éri meg bajlódni a hagyományos tisztítással, kevés rajta a haszon, tessék megérteni...".
2020. okt. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Rossz a fordításod"

Milyen haszon kevés rajta? Nem ő béleli. Ő ellenörzi.

Nem "elméleti kérdés", hogy a kémény belső fele nem megfelelő valami miatt, hanem gyakorlati.

Egy kéménynél nemcsak a huzat fontos, de a kérdező mint laikus, ezt úgysem érti.

2020. okt. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

úgy tudom, ha a kéményseprő nem végezheti a munkáját,vagy amit jegyzőkönyvben leírt, nem végzik el, akkor hatósági intézkedést kér, és jön a katasztrófavédelmi bírság. Ha ez sem használ, akkor leállítják a gázkészülék használatát.


Anyósom ugyanígy járt, a kéményseprő nem vitatkozott, átadta az ügyet. Aztán jött a bünti, és a kéménylezárás.

2020. okt. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"Egy kéménynél nemcsak a huzat fontos"


A kéményseprő is a huzatot ellenőrzi, illetve műszeresen a CO-t.

Miközben az öreg kémény tökéletesen végzi a dolgát, a kéményseprő nem teheti meg szerintem, hogy akár letiltást javasol, csak azért, mert neki "rossz előérzete van", mert ez már öreg kémény, "biztos" el fog romlani.

Nem, neki fogalma sem lehet, ha egyszer nem nézett bele kamerával, hogy az adott kémény milyen igénybevételnek volt kitéve a múltban és lesz a jövőben, hogy milyen minőségben rakták össze stb.

Én csak azt mondom, hogy nekem ne okosodjon, csak úgy hasra ütés alapján, ha egyszer nincs is semmi gond.

Mellesleg azért annyira hülye én sem vagyok, ha nem húzna rendesen a kémény, azt észre lehet venni a gázlángon is. De aki nem tudja, hogy mit kell nézni / látni, vagy miben nyilvánul ez meg, annak hiába is mondom.

Ha konkrét hibát mutatna ki, az más, majd akkor eldöntöm, hogy elzavarom a fenébe, kéményt megszüntetem és többet nem tolakodnak be a lakásomba ilyen alkalmatlan vendégek.

Nem csak elektromos rendszerre állhatok át, van most már olyan zárt rendszerű vízmelegítő is, aminek oldalra megy ki a falon a csöve, koaxiálisan (szív és fúj egyben).

Nem tudom egyébként, mit képzelnek az ilyen hatóságok. A kommunista világban volt szokás így kommunikálni az emberekkel, hogy kifüggesztett papíron utasítgatnak, parancsolgatnak, ha nem leszel otthon akkor ez és ez lesz stb.

Nem lehet normálisan, udvarias stílusban fogalmazni?

Nem az emberek adójából, pénzéből élnek az ilyen bandák?

Majd ezért fogtok eltakarodni a lakásomból, és többet ide be nem teszik a lábukat!

2020. okt. 29. 14:41
 9/14 anonim ***** válasza:

Kinyitja a kéményajtót, a lehullott vakolat menyiségéből már következtetni lehet a kémény belső állapotára.

A füstgázból kicsapódó kénsav megeszi a vakolatot.

Már minden gázkészüléknek bélelt kémény kell, az hogy régen nem ez volt az élő írás, az egy dolog.

Megteheted hogy nem engeded be, utánna jön a katasztrófavédelem, és lezárják a gázodat okoska..

2020. okt. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9.

Hülyeségeket beszélsz. Világosan kifejtettem, hogy a kémény megszüntetése után hajtom el őket a francba.

Ha jól tudom, akkor a ház tetején is lezárják és már nincs miért bejönni a lakásba (ellenőrizni, hogy titokban rácsatlakoztam-e), mert nincs kémény, nincs mire.

Az sem igaz, hogy bélelt kémény kell.

A régi vízmelegítő változatlanul üzemelhet a hagyományos kéménnyel. A régi vízmelegítő viszont nem lesz lecserélve, mert ahhoz minden alkatrész kapható, javítható, a Jófogáson komplett darabokat is vehetek.

Múltkor kilyukadt a kazántest, 40 ezer lett volna egy új alkatrész. De a Jófogáson 10 ezerért kaptam egy komplett készüléket, amiben véletlenül nemrég cseréltek kazántestet, újszerű állapotban volt még. Azt átpakoltam, kész. Plusz a többi része is jó lehet még alkatrészként.

Gyakorlatilag csak azt nézik, hogy a fürdőszobában az eredeti tervben szereplő típusú vízmelegítő és falifűtő legyen felszerelve.

Ez pedig nem is fog változni, ha az összes alkatrészét kicserélem, akkor is ugyanaz a típus marad.

Egyetlen feltétel a huzat megléte, illetve a műszeres CO-mérés.

Legutóbbi mérésnél is kiválóan viselkedett a kémény.


"Kinyitja a kéményajtót, a lehullott vakolat menyiségéből már következtetni lehet a kémény belső állapotára."


Mai nap vicce, azt én ki szoktam takarítani, ne röhögtess...

Továbbra is furcsa nekem, hogy mit erőlködik a kéményseprő, egy kiválóan működő kémény esetében ő "rosszallását fejezi ki", hogy még mindig nincs bélelve.

De ez csak ilyen duma, hiszen az adott esetben nem is kötelező, nem is indokolt, én csak néztem, hogy mi baja van ennek?

Szerintem pampogjon majd akkor, ha nem lesz jó a huzat!

2020. nov. 8. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!