Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kéményseprés ellenőrzés...

Kéményseprés ellenőrzés hányszor van egy évben?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozás van a családi háznál, de nekem ez fura, hogy 4 havonta "zaklatnak", évi egyszer még okés, nincs is ezzel baj, igazából csak kijönnek beszedik a díjat és elmennek.


Csak furcsálom, hogy tavavly decemberben kijöttek, 2018 decemberben került rá egy éves matrica a tűzhelyre, és már most is akartak jönni ellenőrízni, de minek hiszen még egy félév sem telt el?


Illetve én másokat szeretnék hívni, akik elvégzik a dolgukat.



2019. ápr. 12. 19:01
 1/6 mindentudó99 ***** válasza:
A katasztrófavédelemhez tartozik a kéményseprés. Felhívod őket és megkérdezed.
2019. ápr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mindentudó99 ***** válasza:
71%
Lemaradt azt akartam írni megkérdezed hogy milyen időközönként kell ellenőriztetni. Lehet csak átvernek.
2019. ápr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%
A 1818-at kell hívnod, majd a 9. menü, egyes almenü. Az ügyintéző meghallgat, elmondja milyen időközönként kell ellenőrizni és ha szükséges, átkapcsol a megyei ügyintézőhöz.
2019. ápr. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, azóta sikerült fel lelnem a szükséges infókat.


Igen, majd megakarom őket kérdezni mindenkép, mivel decemberben volt vizsgálat és amúgy is azt tervezem, hogy külföldre megyek és még nyárvégén megszüntettem az EV-t., csak az a baj, hogy a megyei katasztrófavédelemnek az ügyfélfogadási ideje kedden és szerdán van csak... meg a központi telefonszámon is csak 14:00-ig (péntek) volt ügyfélfogadás. (Ezért nem hívtam őket)


De utána olvastam az iparkamara szerint sem kötelességem őket beengedni, nyugodtan versenyeztethetem őket és csak attól kérjek ellenőrzést akitől előre megrendeltem! (Ide jön, csenget, azonnal akar ellenőrízni, úgy, hogy én otthon sem voltam, más családtag volt csak otthon).

2019. ápr. 12. 19:58
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha minden évben 1 szer kötelező.akkor ezt letudtad ez évre .

Akkor problémázz ezen,ha már voltak ez évben ,és megint itt vannak már .Téged ilyen korán jegyzett elő a számító gép .

Sajnos nem tudsz ebben olyan érvet előhozni,hogy neked legyen igazad .

Feleslegesen idegesited magad ,töltöd az idődet ilyennel .

2019. ápr. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
2 es évente van ellenőrzés,és mivel ez nem lakossági,ők döntik el mikor jönnek .Kár ezen a katasztrófa védelemmel vitázni .
2019. ápr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!